Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

LT 2015

Wakacyjny Tułacz 2014

 

Rajd odbył się w dniu 21 czerwca 2014 r. na terenie Gminy Puck, powiat wejherowski. Start, meta i baza rajdu były w Szkole Podstawowej w Rekowie Górnym, ul. Czapiewskiego 1, 84-123 Rekowo Górne, woj. pomorskie.

 

 

 

 

Uczetnicy mieli do wyboru sześć tras: rowerową o długości ok. 50 km oraz piesze o długości 50km, 30 km, 25km, 15 km i tzw. Trasę Pierwszy Krok (TPK). Trasa TPK została zaproponowana uczestnikom po raz drugi i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Pomyślana została dla wszystkich tych, którzy pragnęli zapoznać się z tematyką Imprez na Orientację. Niespodziewanie przyciągnęła dużo osób z małymi dziećmi, tym samym stając się trasą rodzinną. Cieszymy się bardzo z takiej postawy młodych rodziców i obiecujemy, że na kolejnych Wakacyjnych Tułaczach nie zabraknie ani trasy TPK ani nagród dla każdego młodego uczestnika.

 

Start na trasach pieszej 50km i 30km oraz rowerowej odbywał się w zespołach jedno-, dwu- i trzyosobowych, zaś na trasie pieszej 25km, 15 km i TPK do pięciu zawodników.

 

Łącznie wystartowało 246 osób z takich miejscowiści jak Gdańsk, Gdynia i Sopot oraz: Baranowo, Bojano, Borowo, Bydgoszcz, Główczyce, Gołębiewko, Gościcino, Kartuzy, Klonowo Górne, Kłodawa, Koleczkowo, Koronowo, Kościerzyna, Kowale, Lębork, Lniska, Łęczyce, Łódź, Młynary, Olsztyn, Ostróda, Pępowo, Prabuty, Pruszcz Gdański, Przodkowo, Reda, Rumia, Skorzewo, Skórcz, Słupsk, Somonino, Ustka, Warszawa, Wejherowo.

 

Na imprezie gościliśmy lokalną telwizję. Powstała relacja, którą specjalnie dla uczestników Tułacza udostępnia wortal 24kaszuby.pl. Szczegóły tutaj. Życzymy miłego oglądania i wspomnień bo Wakacyjny Tułacz to już historia.

 

Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętego wyniku. Zapraszamy na kolejne edycje Tułaczy oraz na Gdańskie Parkowe Biegi na Orientację ALMANAK.

Dojazd

Bazą Wakacyjnego Tułacza 2014 była Szkoła Podstawowa w Rekowie Górnym, ul. Czapiewskiego 1, 84-123 Rekowo Górne, woj. pomorskie -> mapka poniżej

 

Jak dojechać do bazy?


Niezmotoryzowani:

- Szybką Koleją Miejską do stacji Reda i komunikacją autobusową północ do Rekowa Górnego. Rozkład jazdy komunikacji publicznej tutaj.

 

Zmotoryzowani:

Wskazówki dojazdu od strony Gdańska tutaj.

 

Szkoła Podtawowa
ul. Czapiewskiego 1
84-123 Rekowo Górne
Gmina Puck

PARKINGI

 

Na terenach należących do Szkoły wyznaczone zostaną miejsca parkingowe. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń parkingową prosimy o stawianie samochodów jeden koło drugiego tak, aby zmieściło się ich jak najwięcej. Gdyby zabrakło miejsc w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły należy korzystać z miejsc do tego przeznaczonych na terenie Rekowa Górnego.

Prosimy nie zostawiać swoich rumaków na prywatnych posesjach ani na drogach dojazdowych do nich, gdyż policja może okazać się mało wyrozumiała w takich przypadkach.

Organizator:
almanak_logo2

Sponsorzy:
Miasto Gdańsk Kaszubski Bank Spółdzielczy Masumasu
Idee Kaffee


Współpraca:
trojmiasto_logo_150dpi