Swarożyn - 23 marca 2019

Wakacyjny Tułacz odwołany

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że Wakacyjny Tułacz 2019 nie odbędzie się z powodu braku budowniczych. Jeśli ktokolwiek z uczestników chciałby dołączyć do grona organizatorów (zwłaszcza w funkcji budowniczego wybranych edycji) by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości prosimy o kontakt pod adresem almanak[at]almanak.pl.

Zapraszamy na Jesiennego Tułacza w dniach 5-6 października 2019 - edycja NOCNA!!! Szczegóły wkrótce.

Lista wszechczasów

W dziale DO POBRANIA zamieściliśmy zaktualizowaną listę wszechczasów, czyli opracowanie startów wszystkich uczestników na kolejnych edycjach Tułaczy. Prosimy o zgłaszanie uwag i zauważonych błędów, zwłaszcza panie zmieniające nazwiska :-)

UWAGA!!! Nasz ranking ma na celu promowanie najbardziej aktywnych, wytrwałych ale przede wszystkich zmagających się z długimi dystansami uczestników, dlatego trasy TKP, TP10 i TP15 nie są brane do klasyfikacji Wytrwałego Tułacza (kolumna Ile Tułaczy).

Każdy kto weźmie udział w Tułaczu przynajmniej 10 razy otrzyma w podziękowaniu specjalną nagrodę oraz tytuł WYTRWAŁEGO TUŁACZA. Dotychczas przyznaliśmy 123 takie tytuły.

W rankingu sklasyfikowane zostały 4672 osoby, choć nie są to wszyscy uczestnicy Tułaczy. Wielu z Was brało udział znacznie więcej niż raz, co daje kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Najbardziej wytrwałym Tułaczem jak na razie pozostaje Tomasz Florek z Gdyni (30 startów), który opuścił dotychczas tylko trzy edycje Tułacza (w tym 1 zwolnienie lekarskie z JT2018 ;-)). Za nim klasyfikują się Wojciech Piwakowski, Maciej Kwaśniewski i Karol Kowalczyk (wszyscy z Gdańska) z wynikiem 24 startów na trasach długich. Bardzo Wam dziękujemy, że jesteście wciąż z nami i że wciąż dochodzą nowe osoby. Życzymy przyjemnej lektury i udanej zabawy śledząc aktualny ranking. 

Krótka legenda do zamieszczonej Listy Wszechczasów:
WT - Wiosenny Tułacz
LT - Wakacyjny Tułacz
JT - Jesienny Tułacz
tp-XX Trasa Piesza XX km
tr-XX Trasa Rowerowa XX km
tpk-5 Trasa Pierwszy Krok (poza klasyfikacją ilości Tułaczy)
nb-YYYY zgłoszony na trasą YYYY, ale nieobecny na starcie

Wyniki końcowe WT2019

W zakładce DO POBRANIA opublikowaliśmy końcowe wyniki Wiosennego Tułacza 2019. Poprawiliśmy też wzorcówki tras TP10, 20 i 30.

Na kanale ALMANAK na YouTube zamieściliśmy film zrealizowany podczas Wiosennego Tułacza 2019. Życzymy przyjemnego oglądania.

Do wstępnych wyników wpłynęły dwa oficjalne protesty. Jeden dotyczył PK8 na trasie TP20 a drugi PKA na trasie TP30. Pełną analizę i ostateczne stanowisko organizatora znajdziecie również w zakładce DO POBRANIA.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy osiągniętych wyników. Mamy nadzieję, że będziecie z nami na kolejnych edycjach Tułaczy a w międzyczasie zapraszamy na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Najbliższe już 14 kwietnia w Gdańsku-Matemblewie. Szczegóły na www.parkoweBnO.pl.

Koszulki z WT2019

koszulka_WT2019_przodSpieszymy donieść, że istnieje jeszcze możliwość nabycia koszulki z Wiosennego Tułacza 2019. Jeśli chcecie mieć taką koszulkę na pamiątkę zajrzyjcie do zakładki Koszulki Archiwalne!

Wzorcówki WT2019

W zakładce "DO POBRANIA" opublikowaliśmy poprawione wyniki wstępne dla tras TP30, TP50 i TR Wiosennego Tułacza oraz wzorcówki. Termin na składanie ewentualnych protestów upływa we wtorek 2 kwietnia.

Wszytskim gratulujemy osiągniętego wyniku i dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że trasy Tułacza przypadły Wam do gustu i będziecie z nami na kolejnych edycjach.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona organizatorów (budowniczowie, webmaster, grafik i fotograf pilnie potrzebni ale inne funkcje tez przyjmemy) nie należy się obawiać wyrażenia takiej woli. Po prostu do nas napiszcie :-)

Zapraszamy również do udziału w naszych pozostałych projektach: Nocny Sztubak i Rodzinne Gry Parkowe na Orientację.

Do zobaczenia na InO-wskim szlaku.

Wyniki wstępne WT2019

W zakładce "DO POBRANIA" opublikowaliśmy wstępne wyniki Wiosennego Tułacza wszystkich tras. Wzorcówki oraz pozostałe wyniki zostaną opublikowane do 26 marca.

Najmocniej przepraszamy uczestników za opóźnienie jednakże nastąpiła awaria programu z wynikami czego efektem była utrata wszystkich wprowadzonych na imprezie kart. Aktualnie ponownie wprowadzamy dane do programu co jednak nie jest takie szybkie. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Brak Koszulek na Mapy

Z uwagi na niedostarczenie nam na czas przez dystrybutora na Wiosennym Tułaczu nie będzie folii zabezpieczającej na mapy. Prosimy zabrać własne.

Start osób niezgłoszonych

Start osób niezgłoszonych/niezapisanych na najbliższą edycję Wiosennego Tułacza 2019 jest możliwy po starcie ostatniej drużyny na danej trasie. Osoby niezgłoszone chcące wystartować powinny pojawić się w bazie 30 minut przed startem ostatniej drużyny na danej trasie.

Minuty startowe dostępne są na listach startowych.

Listy Startowe

Opublikowaliśmy listy startowe.

Zapraszamy do zapoznania się z nimi w zakładce "Lista startowa".

Godzina "0" dla wszystkich tras to 06:30. Minuta startowa każdej z drużyn liczona jest od godziny "0".
Godzina startu pierwszego zawodnika z poszczególnych tras podana jest w Regulaminie

Zmiana w programie

Z uwagi na dużą liczbę drużyn startujących na trasie TP10 zmieniliśmy godzinę zakończenia dla tej trasy z 15:30 na 17:30

wpisowe - aktualizacja

Na listach zgłoszeń dokonaliśmy aktualizacji opłat startowych na dzień 21.03 godz. 20:20. Wpis "mało" oznacza wpływ środków po terminie podanym w regulaminie - zgłoszenia. Jeśli wpłata dokonana było do 18.03 prosimy o okazanie w sekretariacie potwierdzenia przelewu.

Pozostałych uczestników prosimy o wpłaty w bazie imprezy gdyż przelew nie zdąży już dojść na nasze konto.

Do zobaczenia na Tułaczu!!!

wpisowe - Ostatni Dzwonek!!!

oplata promoc WT2019Tylko do 18.03 obowiązuje niższa, promocyjna opłata startowa na Wiosennego Tułacza. Nie zwlekaj, już dziś dokonaj zgłoszenia. Pamiętaj, widzimy się 23 marca w Swarożynie – nie może Ciebie tam zabraknąć!!!.

Szczegóły w Regulaminie, podpunkt "Zgłoszenia".

Kadra na Tułacze

Poszukujemy osób zainteresowanych współpracą przy organizacji Tułaczy. Jeśli interesujesz się turystyką aktywną. Jeśli pasjonują Cię nasze Rajdy ale nie czujesz się na siłach wystartować lub po prostu szukasz innej formy samorealizacji i masz zapał do ciekawej pracy. Jeśli chcesz współtworzyć Tułacza - zapraszamy! Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warunki do uzgodnienia - zwracamy wszystkie koszty, a nawet coś wiecej ;-).

Wiosenny Tułacz bez PMnO

Z uwagi na nieustanne zmiany regulaminu PMnO dążące do wyeliminowania z niego imprez stricte nawigacyjnych (MnO) i wymyślanie w związku z tym przez Kapitułę kolejnych wymogów godzących w charakter Tułacza (limit podstawowy 0 minut, trofea dla zwycięzców i inne) w roku 2019 Tułacze nie będą klasyfikowane w PMnO.

Jako organizatorzy imprezy, która kładzie nacisk przede wszystkim na precyzyjną nawigację a nie na bieganie po "tasiemkach do mety" nie możemy się zgodzić na faworyzowanie uczestników w postaci nagradzania trofeami tylko jednej trasy (TP50-PMnO) zwłaszcza w kontekście niespełniania tego warunku przez organizatorów innych imprez w ramach PMnO. Niestety nasze argumenty nie trafiły do członków Kapituły i mimo zgłoszenia Tułaczy w wymaganym terminie w 2018 roku zostały one pierwotnie pozbawione podwyższonej punktacji (pod pretekstem kolizji terminów z innymi imprezami) a następnie całkowicie usunięte z kalendarza PMnO.

Wiosenny Tułacz - zmiana terminu

Na prośbę organizatorów jednej z pomorskich imprez na orientację zmieniamy termin Wiosennego Tułacza z 30 na 23 marca 2019. Szczegóły wkrótce.

Tułacze 2019

Znamy już daty edycji Tułacza w 2019 roku.

Wiosenny Tułacz odbędzie się w dniu 30 marca 2019 - edycja DZIENNA!!!
Wakacyjny Tułacz odbędzie się w dniu 15 czerwca 2019 - edycja DZIENNA!!!
Jesienny Tułacz odbędzie się w dniach 5-6 października 2019 - edycja NOCNA!!!

Pod tymi datami, w maju 2018, zgłosiliśmy Tułacze do kalendarza InO Pomorskiej Komisji Imprez na Orientację. Do dnia dzisiejszego Komisja nie wniosła sprzeciwu zatem uznajemy, że terminy zostały przyjęte. Mamy nadzieję, że żadna inna impreza nie będzie odbywać się w tym samym terminie co Tułacz abyście nie musieli wybierać.

Bądźcie z nami. Nie przegapcie terminów. Już dziś zapiszcie je w kalendarzu i zarezerwujcie sobie czas.

Ponadto zapraszamy na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację!
Szczegóły na www.parkoweBnO.pl