Swarożyn - 23 marca 2019

Wiosenny Tułacz - zmiana terminu

Na prośbę organizatorów jednej z pomorskich imprez na orientację zmieniamy termin Wiosennego Tułacza z 30 na 23 marca 2019. Szczegóły wkrótce.

Wyniki Końcowe JT2018 i znaleziska

W zakładce "DO POBRANIA" zamieściliśmy końcowe wyniki Jesiennego Tułacza 2018. Wpłynęło kilka uwag i jeden protest. Uwagi zostały wyjaśnione i uwzględnione zaś protest odrzucony. Jeszcze raz wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętego rezultatu,

Po imprezie znaleziono jedną rękawiczkę dobrej klasy (w okolicy PK10 na TP10) oraz czołówkę renomowanej firmy wartą kilkaset złotych. Właścicieli prosimy o kontakt na maila almanak[at]almanak.pl.

Zapraszamy na kolejne edycje Tułaczy (szczegóły wkrótce) oraz na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację.

Tułacze 2019

Znamy już daty edycji Tułacza w 2019 roku.

Wiosenny Tułacz odbędzie się w dniu 30 marca 2019 - edycja DZIENNA!!!
Wakacyjny Tułacz odbędzie się w dniu 15 czerwca 2019 - edycja DZIENNA!!!
Jesienny Tułacz odbędzie się w dniach 5-6 października 2019 - edycja NOCNA!!!

Pod tymi datami, w maju 2018, zgłosiliśmy Tułacze do kalendarza InO Pomorskiej Komisji Imprez na Orientację. Do dnia dzisiejszego Komisja nie wniosła sprzeciwu zatem uznajemy, że terminy zostały przyjęte. Mamy nadzieję, że żadna inna impreza nie będzie odbywać się w tym samym terminie co Tułacz abyście nie musieli wybierać.

Bądźcie z nami. Nie przegapcie terminów. Już dziś zapiszcie je w kalendarzu i zarezerwujcie sobie czas.

Ponadto zapraszamy na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację!
Szczegóły na www.parkoweBnO.pl

Wyniki JT2018

W zakładce "DO POBRANIA" zamieściliśmy wzorcowki wszystkich tras, oraz wstępne wyniki Jesiennego Tułacza 2018. Termin na wnoszenie ewentualnych protestów upływa w dniu 08.10.2018.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętego rezultatu, Dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, które nas wspierały a zwłaszcza Gminie Sierakowice, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 oraz firmom: Sklepy Turystyczne Tuttu.pl, Połiudnik18.pl, ExpressMap, MobyDick i TropiDog.

Opublikowaliśmy listę startową.

 Można ją znależć tutaj.

Godzina "0" dla wszystkich tras to 18:30. Minuta startowa każdej z drużyn liczona jest od godziny "0".
Godzina startu pierwszego zawodnika z poszczególnych tras podana jest w Regulaminie

LOP-ka na JT2018

Na najbliższej edycji Tułacza, na większości tras pojawi się tzw. LOP-ka. Dla uniknięcia nieporozumień przytaczamy wyciąg z regulaminu:

Linia obowiązkowego przebycia (przejścia, przejazdu, przepłynięcia), zwana dalej LOP, jest to odcinek trasy poprowadzony po charakterystycznych elementach liniowych (ścieżka, granica kultur, ogrodzenie, rów itp.). Lampion na linii obowiązkowego przebycia musi być ustawiony możliwie najbliżej LOP, w odległości do 5 m od jej osi i musi być z niej dobrze widoczny. Przy opisie LOP-ki będzie podana liczba PK, które należy na niej potwierdzić.

Potwierdzenie PK z LOP-ki odbywa się w ten sam sposób jak klasycznego PK, tj. w miejscu opisu PK (numeru) wpisujemy LOP1, LOP2 itd. Następnie kredką przy lampionie wpisujemy kod z lampionu i na dole (może być długopisem) godzinę pobytu na PK.

Życzymy powodzenia i niezapomnianych wrażeń na trasach Jesiennego Tułacza.

Dopinanie JT2018

Ponad 250 osób zapisało się na trasy Jesiennego Tułacza w jego nocnej odsłonie, tymczasem my dopinamy ostatnie szczegóły. Mapy poszły do druku, produkcja medali idzie pełną parą, nagrody się kupują, sprzęt sprawdzony, trasy zweryfikowane, 130 lampionów czeka na budowniczych. 15 osób obsługi szykuje się do wytężonej pracy. To wszystko po to byście ponownie poczuli się usatysfakcjonowani udziałem w kultowej imprezie jaką stal się Nocny Tułacz.

Czy ponownie spełnimy Wasze oczekiwania? Czy wrócicie do domu w pełni chwały i blasku zwycięstwa ze swoimi słabościami, czy też z myślą "następnym razem będzie jeszcze lepiej"? Czy uda się Wam uniknąć wszystkich pułapek jakie przygotowali dla Was budowniczowie? 

Przekonacie się o tym tylko w jeden sposób - biorąc udział w Nocnym Rajdzie na Orientację Jesienny Tułacz. Jeśli jeszcze się zastanawiasz nie zwlekaj - wyślij zgłoszenie i przybywaj do Sierakowic!!

wpisowe - Ostatni Dzwonek!!!

oplata promoc JT2018Tylko do 24.09 obowiązuje niższa, promocyjna opłata startowa na Jesiennego Tułacza. Nie zwlekaj, już dziś dokonaj zgłoszenia. Pamiętaj, widzimy się 29 września w Sierakowicach – nie może zabraknąć tam Ciebie.

Trasa DOG TREKKING

dogtrekking JT2018Po raz pierwszy w historii Tułacza, z myślą o uczestnikach posiadających czworonożnych przyjaciół uruchomiliśmy trasę dogtrekking. Serdecznie zapraszamy do zapisów i licznego uczestnictwa. Szczegóły w Regulaminie.

Przekażcie informacje swoim znajomym - niech też skorzystają z tej nowej na Tułaczu opcji. Do zobaczenia 29 września.

Dojazd na Tułacza

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą jak dojechać na najbliższą edycję Tułacza uruchomiliśmy zakładkę DOJAZD. Tam też można znaleźć informację o miejscach parkingowych dla samochodów. Do zobaczenia w bazie.

Baza Jesiennego Tułacza i Dog Trekking

Znamy już bazę Jesiennego Tułacza w 2018 roku. Po raz kolejny skorzystaliśmy z zaproszenia bogatego w lasy Powiatu Kartuskiego oraz gościnności dyrekcji szkoły w Sierakowicach, za co serdecznie dziękujemy. Gościć będziemy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

Mamy też niespodziankę dla wszystkich miłośników psów. Specjalnie dla Was wprowadzamy trasę DogTrekking (TPDT) o długości około 15 km mając nadzieję, że przypadnie Wam ona do gustu. Jeśli chcecie aby Dog Trekking zagościł u nas na stałe zgłaszajcie się na Jesiennego Tułacza i pokażcie, że to dobry pomysł.

Szczegóły w REGULAMINIE.

Serdecznie Zapraszamy!!!

Jesienny Tułacz 2018

Przygotowania do Jesiennego Tułacza ruszyły pełną parą. Dopiero 10 lipca Nadleśnictwo Kartuzy zniosło trwający od sierpnia 2017 zakaz wstępu do lasu zatem wcześniej nie mogliśmy nic Wam powiedziec. Teraz juz wiemy i zapraszamy w gościnne progi gminy Sierakowice. Trwają rozmowy o dokładnej lokalizacji bazy (Mojusz lub Sierakowice), ale z uwagi na wakacje bedzie to potwierdzone dopiero pod koniec sierpnia.

Formularz zgłoszeniowy juz działa. Promocyjna oplata startowa (pierwszy - podstawowy termin zgłoszeń) tylko do 27 sierpnia!!!!  Każdy kto do tego czasu dokona zgłoszenia i wpłaty skorzysta z opłaty startowej w najniższej wysokości. Nie zwlekaj. Zapisz sie juz dziś!

Jesiennego Tułacza wspiera Gmina Sierakowice, której mieszkańcy dodatkowo zostają objęci rabatem w wysokości 50% opłat.

Przekażcie informacje swoim znajomym - niech też skorzystają z niższego wpisowego. Do zobaczenia 29 września.

Kadra na Tułacze

Poszukujemy osób zainteresowanych współpracą przy organizacji Tułaczy. Jeśli interesujesz się turystyką aktywną. Jeśli pasjonują Cię nasze Rajdy ale nie czujesz się na siłach wystartować lub po prostu szukasz innej formy samorealizacji i masz zapał do ciekawej pracy. Jeśli chcesz współtworzyć Tułacza - zapraszamy! Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warunki do uzgodnienia - zwracamy wszystkie koszty, a nawet coś wiecej ;-).

Zmiany w Regulaminie

W związku z wejściem Wiosennego i Jesiennego Tułacza do klasyfikacji PMnO, na wniosek Kapituły Pucharu, wprowadzamy następujące zmiany w regulaminie Tułacza dotyczące TYLKO trasy TP50:

1. Na Wiosennym Tułaczu 2018 obowiązywać będzie limit czasu podstawowego 10 godzin + 4 godziny limitu spóźnień.
2. Na potrzeby klasyfikacji PMnO na Wiosennym i Jesiennym Tułaczy obok dotychczasowej klasyfikacji TP50 wprowadzona zostaje druga klasyfikacja, tzw. "PMnO", w której:
a) nie będzie obowiązywało dodatkowe 10% limit czasu podstawowego dla osób w wieku 50 lat i więcej;
b) w przypadku bezbłędnego pokonania trasy (na "zero") przez więcej niż jeden zespół o zajętym miejscu decydować będzie czas pokonania trasy.

Pozostałe postanowienia Regulaminu pozostają bez zmian.

TUŁACZ w PMnO

PMnO logo200pxSpieszymy donieść, o czym już część z Was zapewne wie, że Tułacz wraca do PMnO (Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację), W 2018 roku w Pucharze będą dwa Tułacze: Wiosenny i Jesienny. Wiązać się to będzie z drobnymi zmianami w regulaminie, co jednak nie zmieni ducha imprezy. Szczegóły wkrótce. Już dziś zapamiętajcie terminy:

Wiosenny Tułacz 2018 odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2018 - edycja DZIENNA!!!
Wakacyjny Tułacz 2018 odbędzie się w dniu 16 czerwca 2018 - edycja DZIENNA!!!
Jesienny Tułacz 2018 odbędzie się w dniach 29-30 września 2018 - edycja NOCNA!!!

Bądźcie z nami. Nie przegapcie terminów. Już dziś zapiszcie je w kalendarzu i zarezerwujcie sobie czas.

Ponadto zapraszamy na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację!
Szczegóły na www.parkowe.almanak.pl.