Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Jesienny 2017 - komunikaty

Nowa relacja z JT 2017

W dziale RELACJE Z TUŁACZY zamieściliśmy kolejną relację naszego uczestnika. Tym razem

Relacje z JT 2017

W dziale RELACJE Z TUŁACZY zamieściliśmy pierwszą z relacji uczestników. Szczególnej uwadze polecamy ciekawy opis trasy zamieszczony po dłuższych rozważaniach egzystencjalnych autora ;-).
Relacje medialną z Dziennika Bałtyckiego znajdziecie w zakładce TUŁACZ W MEDIACH.

Polecamy też przeczytać/obejrzeć relacje i filmiki z poprzednich edycji.

Zapraszamy wszystkich uczestników Jesiennego Tułacza do dzielenia się z nami swoimi relacjami i opiniami. Najciekawsze z nich nagrodzimy bezpłatną wejściówką na kolejną edycję Tułacza.

Zguby i koszulki

W bazie Tułacza znaleziono czerwony polar. Właściciela prosimy o kontakt 502 76 55 36 celem jego odebrania. Ponadto zostały nam dwie koszulki Jesiennego Tułacza: męska L i damska M. Można je nabyć drogą kupna za jedyne 25 zł - zainteresowanych prosimy o maila na almanak[at]almanak.pl - kto pierwszy ten lepszy.

Lista Startowa

Opublikowaliśmy listę startową! Do zobaczenia jutro w bazie Tułacza.

250 zgłoszeń

250Jesienny Tułacz przekroczył 250 zgłoszeń, co na imprezę nocną jest bardzo dobrym wynikiem. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Jako dwieście pięćdziesiąty uczestnik zgłosił się Adrian Brillowskii i tym samym otrzymuje bezpłatny udział w Jesiennym Tułaczu. Gratulujemy wygranej.

Zmiana godziny startu

Ze względów logistycznych zmieniliśmy godzinę startu niektórych tras:
- TP50 i TP25 zaczynamy startować o 18:30 (nie o 19:00 jak było podane wcześniej)
- TR zaczynamy startować o 21:00 (nie o 21:30 jak było podane wcześniej)

Ponadto na wszystkich trasach mocno rekomendujemy posiadanie kompasu i umiejętności wyznaczania azymutów w terenie - będzie to niezbędne do odnalezienia kompletu punktów kontrolnych. Na trasie TP15 kompas nie będzie niezbędny, ale zalecany i bardzo pomocny.

Bezpłatny Udział

kartuzy powiat new 150x47W związku ze wsparciem Jesiennego Tułacza ze strony władz Powiatu Kartuskiego wszyscy jego mieszkańcy zostają zwolnieni z opłaty startowej dokonanej w podstawowym terminie do 2 października 2017 (nie dotyczy zakupu koszulek i innych świadczeń dodatkowych). Po tym terminie i w bazie opłata dla mieszkańców Powiatu Kartuskiego to 15 zł (zamiast regulaminowych 55 zł).

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu do bezpłatnego zapisywania się on-line przez formularz zgłoszeniowy. Opłaty dotychczas wpłacone zostaną zwrócone na konto, z którego były przesłane.

200 zgłoszeń na Jesiennego Tułacza

200Na listach Jesiennego Tułacza jest już ponad 200 uczestników i choć do wiosennej frekwencji (520 osób + 71 nieobecnych) jeszcze daleko to wierzymy, że w ostatnim tygodniu zasypiecie nas swoimi zgłoszeniami. Jak widać edycje nocne wydają się Wam zdecydowanie trudniejsze, jednak uwierzcie - nie taki diabeł straszny jak go malują, a kto nie spróbuje ten się nie przekona.

Jako dwusetny zgłosił się Adrian Boguszewski i z tego tytułu otrzymuje bezpłatny udział w Jesiennym Tułaczu. Podobna nagroda czeka na tego, kto zostanie zarejestrowany jako 250 i 300 uczestnik. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!!!

Jesienny Tułacz relacje

Jeśli jeszcze wahacie się czy wziąć udział w Jesiennym Tułaczu zapraszamy do lektury relacji naszych uczestników. W dziele RELACJE O TUŁACZU pojawiło się właśnie nowe sprawozdanie Piotra Kaschuby (blog Leśne Drogi) z zeszłorocznego Jesiennego Tułacza - zachęcamy do lektury.

Jesienny Tułacz w mediach

Dziękujemy wszystkim mediom, które podjęły z nami współpracę i zamieściły zaproszenie na Jesiennego Tułacza. Możecie o nas przeczytać między innymi na:

trojmiasto logo 150dpi
express kaszubski logo

pomorskie travel black
piekne kaszuby logo

Jesienny Tułacz - znamy BAZĘ

Jak wiecie Jesienny Tułacz miał odbyć się w Sulęczynie. Z powodu nawałnicy jaka przeszła w tamtej okolicy w nocy z 11/12 sierpnia musieliśmy zmienić lokalizację, gdyż las w zasadzie przestał istnieć. Film z wizji terenu nakręcony 21 sierpnia znajdziecie tutaj, choć nie oddaje on ogromu zniszczeń. Gorzej jest chyba tylko w Rytlu.

Poszukiwania nowej bazy przeciągały się ale już wiemy gdzie będzie. To jednak nie koniec zmian. Gdy zapadła decyzja o lokalizacji okazało się, że było już zbyt mało czasu, aby przygotować dla Was atrakcyjne trasy do jakich jesteście na Tułaczu przyzwyczajeni dlatego, aby zachować odpowiedni poziom przesuwamy termin o tydzień później,. Chcemy też dać Wam więcej czasu na podjęcie decyzji i zapisaniu się na Tułacza.

Zapraszamy Was w dniach 7-8 października do Egiertowa gdzie dzięki uprzejmości pani dyrektor Iliady Kwaszyńskiej gościć będziemy ponownie w Szkole Podstawowej.

Pamiętamy, że dwa lata temu trasy, zwłaszcza TP15, okazały się dla większości bardzo wymagające. Zapewniamy, że wzięliśmy sobie do serca Wasze uwagi i tym razem zrobimy wszystko, aby TP15 była bardziej przyjemna, co nie znaczy, że banalna bo to jednak jest Tułacz :-). Będą zatem punkty trywialne (na rozgrzewkę), dostępne dla każdego przy odrobinie wysiłku oraz 2-3 takie oraz takie, na których połamiecie sobie zęby lecz gwarantujemy, że po czasie będą to dla Was niezapomniane wspomnienia.

Tymczasem mamy niespodziankę. W ramach rekompensaty za późne przekazanie informacji o bazie obniżamy wpisowe do 30 zł dla wszystkich zgłoszonych do 25.09.2017

To będzie wyjątkowa edycja Tułacza. Koniecznie zarezerwuj sobie termin 7-8.10.2017 w kalendarzu i przyjedź do nas.

Jeśli nie chcesz tak długo czekać w między czasie zapraszamy na szereg imprez treningowych czyli ma Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację. Szczegóły na www.parkowe.almanak.pl.