Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Wakacyjny Tułacz 2014

 

Rajd odbył się w dniu 21 czerwca 2014 r. na terenie Gminy Puck, powiat wejherowski. Start, meta i baza rajdu były w Szkole Podstawowej w Rekowie Górnym, ul. Czapiewskiego 1, 84-123 Rekowo Górne, woj. pomorskie.

 

 

 

 

Uczetnicy mieli do wyboru sześć tras: rowerową o długości ok. 50 km oraz piesze o długości 50km, 30 km, 25km, 15 km i tzw. Trasę Pierwszy Krok (TPK). Trasa TPK została zaproponowana uczestnikom po raz drugi i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Pomyślana została dla wszystkich tych, którzy pragnęli zapoznać się z tematyką Imprez na Orientację. Niespodziewanie przyciągnęła dużo osób z małymi dziećmi, tym samym stając się trasą rodzinną. Cieszymy się bardzo z takiej postawy młodych rodziców i obiecujemy, że na kolejnych Wakacyjnych Tułaczach nie zabraknie ani trasy TPK ani nagród dla każdego młodego uczestnika.

 

Start na trasach pieszej 50km i 30km oraz rowerowej odbywał się w zespołach jedno-, dwu- i trzyosobowych, zaś na trasie pieszej 25km, 15 km i TPK do pięciu zawodników.

 

Łącznie wystartowało 246 osób z takich miejscowiści jak Gdańsk, Gdynia i Sopot oraz: Baranowo, Bojano, Borowo, Bydgoszcz, Główczyce, Gołębiewko, Gościcino, Kartuzy, Klonowo Górne, Kłodawa, Koleczkowo, Koronowo, Kościerzyna, Kowale, Lębork, Lniska, Łęczyce, Łódź, Młynary, Olsztyn, Ostróda, Pępowo, Prabuty, Pruszcz Gdański, Przodkowo, Reda, Rumia, Skorzewo, Skórcz, Słupsk, Somonino, Ustka, Warszawa, Wejherowo.

 

Na imprezie gościliśmy lokalną telwizję. Powstała relacja, którą specjalnie dla uczestników Tułacza udostępnia wortal 24kaszuby.pl. Szczegóły tutaj. Życzymy miłego oglądania i wspomnień bo Wakacyjny Tułacz to już historia.

 

Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętego wyniku. Zapraszamy na kolejne edycje Tułaczy oraz na Gdańskie Parkowe Biegi na Orientację ALMANAK.