Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Wakacyjny 2018 - komunikaty

Wyniki końcowe Wakacyjnego Tulacza 2018

Z niemałym poślizgiem, za co najmocniej przepraszamy, w zakładce DO POBRANIA zamieściliśmy końcowe wyniki rajdu Wakacyjny Tułacz 2018.

Od czasu zakończenia imprezy wpłynęło kilka uwag i dwa protesty dotyczące:

  1. PK 10 na trasie TP20 i braku skali wycinka ortofotomapy
  2. niedokładnego ustawienia PK 5 na trasie TP20

Komisja, po głębokiej analizie, zdecydowała nie uznać protestów gdyż:

Ad 1 Zgodnie z informacją podaną na mapie punkty stowarzyszone do PK na wycinkach były umieszczone zgodnie ze skalą wycinków, czyli minimalna odległość PS była określona nie na 50 m a na 2 mm w skali wycinka, czyli w przypadku PK 10 około 11 m. Znajomość skali wycinka nie jest niezbędna do określenia odległości PS – zawsze są to 2 mm, zaś PK FA stał de facto 5 mm od miejsca zaznaczonego na wycinku, czyli nie może być uznany za punkt prawidłowy. Ponadto skala wycinka była możliwa do ustalenia dla uczestników. Można ją było wyliczyć z proporcji odległości rów-droga na wycinku (8 mm) do tej samej odległości na mapie zasadniczej (1,5 mm czyli 37,5 m).

Ad 2 Lampion z kodem RS stał faktycznie w niewłaściwym miejscu, był przesunięty w terenie względem środka okręgu zaznaczonego na mapie, jednak przesuniecie było nieco ponad 1 mm w skali mapy (34 m w terenie) a lampion stał przy tym samym elemencie co zaznaczony na mapie. W związku z tym nie można uznać zapisu BPK za prawidłowy.

Jeszcze raz dziękujemy wszytskim za udział w Wakacyjnym Tułaczu i już dziś zapraszamy w terminie 29-30.09.2018 na nocną edycję Jesiennego Tułacza do przepięknej Gminy Sierakowice. Szczegóły wkrótce.

Wyjaśienie do PK10 na TP20

W związku z licznymi zapytaniami spieszymy wyjaśnić, że na trasie TP20 PK10 o kodzie FA był ustawiony w niewłaściwym miejscu co odzwierciedla poprawiona wzorcówka (wymieniona około godz. 21:00 17.06.2018). W związku z powyższym prawidłowy zapis na tym PK to BPK (brak punktu kontrolnego) zaś potwierdzenie lampionu o kodzie FA taktowane jest jako punkt stowarzyszony.

Za naszą pomyłkę najmocniej przepraszamy, jednak z uwago na zbyt dużą odległość miejsca lokalizacji lampionu FA od miejsca zaznaczonego na mapie uczestników, zgodnie z „Zasadami punktacji ….”,  nie można uznać potwierdzenia FA jako punkt właściwy.

Wyniki LT2018

W zakładce Wyniki, mapy, plakaty zamieściliśmy wstępne wyniki rajdu Wakacyjny Tułacz 2018.

Termin na wnoszenie ewentualnych protestów upływa 24 czerwca.

Komisja sędziowska postanowiła nagrodzić zespół 119 (Joanna Bielińska, Wanda Cacha, Alicja Szczepaniak i Magdalena Potrykus) za Mechowski Limeryk:
Opodal kościoła w Mechowie
Jest dziura co grotą się zowie.
Gdy Baby tam wpadły
Na tyłkach przysiadły
Lecz dalej tułanie im w głowie.
W nagrodę Panie otrzymują dzikie karty upoważniające do bezpłatnego udziału w jednej z edycji Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Zapraszamy do dzielenia się z nami Waszymi uwagami i spostrzeżeniami. Czekamy na Wasze relacje z tas. Najlepsze nagrodzimy bezpłatnymi wejściówkami na Tułacza.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć Wam niezapomnianych wrażeń. Liczymy na to że będziecie z nami na kolejnych edycjach Tułacza do czego gorąco namawiamy.

Do zobaczenia na szlaku
Organizatorzy.

Listy Startowe

Opublikowaliśmy minuty startowe.

Przypominamy ze minuta "0" to godzina 6:30.

Zmiana godziny zakończenia TP10

W związku z dużą liczbą drużyn na trasie TP10 zakończenie dla tej trasy ulega przesunięciu z godz. 15:30 na godz. 17:00

Zaktualizowane opłaty startowe

Na Lista Zgłoszeń zaktualizowaliśmy opłaty startowe, które wpłynęły do 27 maja. Jeśli nie ma ujętej Twojej wpłaty prześlij nam potwierdzenie dokonania przelewu abyśmy mogli zaktualizować opłaty.

Baza Wakacyjny Tułacz 2018

Znamy już bazę Wakacyjnego Tułacza. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Marii Maciejewskiej zapraszamy w gościnne progi Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Spotykamy się 16 czerwca, zaś pierwszy (podstawowy) termin zgłoszeń upływa 21 maja. Każdy kto do tego czasu dokona zgłoszenia i wpłaty skorzysta z opłaty startowej w najniższej wysokości. Czasu  zostało niewiele zatem spieszcie się ze zgłoszeniami.

Tegoroczną edycję Wakacyjnego Tułacza wspierają Gmina Puck, Miasto Wejherowo oraz Powiat Wejherowski, których mieszkańcy dodatkowo zostają objęci rabatem w wysokości 50% opłat.

Przekażcie informacje swoim znajomym - niech też skorzystają z niższego wpisowego. Do zobaczenia 16 czerwca w Leśniewie.