Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Wiosenny 2013 - komunikaty

Wyniki końcowe WT 2013


W dziale PLIKI DO POBRANIA opublikowaliśmy wyniki końcowe Wiosennego Tułacza 2013. Na prośbę uczestników na Forum oraz na FB, zamieściliśmy również mapę w skali 1:10 000, na podstawie której wycięte zostały fragmenty do map startowych. Będzie to przydatne narzędzie do prześledzenia dokładnie tras przejścia. Niestety z uwagi na prawa autorskie nie możemy publikować map w lepszej rozdzielczości (jakości).

 

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy wyników, zwłaszcza w tak trudnych warunkach, jakie panowały na minionym Tułaczu. Dziękujemy Wam za wytrwałość i udział w imprezie mimo zalegającego na trasie śniegu. Ci, którzy zrezygnowali ze względów pogodowych niech żałują – kolejnej edycji „zimowego” Tułacza może już nie być.

Pozdrawiamy i do zobaczenia w czerwcu.

Organizatorzy

Podsumowanie wyników

Jeszcze na samej imprezie wpłynął protest dotyczący nieścisłego określenia na mapie TP25 limitu czasu. Protest ten został uznany a limity czasu skorygowane poprzez dodanie 30 minut do czasu spóźnień.

 

Po imprezie wpłynęły 3 protesty:

1. Na TP25 dotyczący przesunięcia w terenie PK 11.

Błąd popełnili kartografowie mapy z lat 40tych, wyrysowując omawiany teren, który dalej był powielany. Błąd polega na przesunięciu terenu tylko w tym fragmencie lasu o 32m w kierunku południowo zachodnim. Może w charakterystykę terenu ingerowały bliżej mam nieznane czynniki naturalne bądź nienaturalne. Ogólnie kształt terenu się zgadza, poza wspomnianym przesunięciem. PK został postawiony na krawędzi terenu podmokłego, przy jego zwężeniu i tak było to uwidocznione na mapie. Odczytując pomiar z GPS okazuje się, że nasz PK 11 znajduje się 32m w kierunku środka mokradeł.

Namiary pierwotne A : N 54*6’57.8” E017*22’45.04”.

Namiary docelowe B: N 54*6’58.4” E017*22’46.47”.

W tej sytuacji, kierując się zasadą „na korzyść uczestnika” postanowiliśmy uznać zarówno wpis BPK jak i XS, jako potwierdzenie prawidłowe.

 

2. Na TP25 dotyczący zwiększenia limitu spóźnień.

Zdajemy sobie sprawę, że w każdej decyzji dotyczącej tej kwestii będą osoby czujące się pokrzywdzonymi. Kilka osób dzwoniło z zapytaniem o limit po stwierdzeniu rozbieżności na mapie i te były informowane o limicie 420 + 120. Niestety nie wszyscy to zauważyli patrząc tylko na limit podany w godzinach (7,5) a nawet jeżeli to z uwagi na brak zasięgu w szkole mogli nie być w stanie dodzwonić się do organizatorów. Również z naszej strony brak było możliwości powiadomienia każdego uczestnika na trasie o zaistniałym błędzie w sposób nie budzący wątpliwości otrzymania tej wiadomości.

Długo zastanawialiśmy się w jaki sposób najmniej boleśnie rozwiązać tę sprawę i doszliśmy do wniosku, że najlepszym (choć nie idealnym) wyjściem z sytuacji będzie zwiększenie limitu spóźnień.

W związku z powyższym protest został odrzucony.

 

3. Na TP30 dotyczący lokalizacji PK 2, 6 i 29

Lokalizacja PK była prawidłowa, lampiony wisiały do końca imprezy. Błędy nastąpiły w nawigacji uczestników (odsyłamy do wzorcówek). PK2 mylony był z PK1 na TP25; PK6 był bardzo trudny technicznie do znalezienia, zwłaszcza nocą lecz ustawiany był precyzyjnie za pomocą m.in. GPS oraz szczegółowej analizy terenu w ciągu dnia, zaś na PK29 ślady uczestników wskazywały na szukanie go w innym miejscu niż faktycznie się znajdował.

W związku z powyższym protest został odrzucony.

Uwaga!!! Małe wyjaśnienie dotyczące wydłużonego limitu na TP25km.

Dostaliśmy w tej sprawie kilka mail. Czytajcie uważnie co piszemy. Zwiększony został limit spóźnień a nie limit podstawowy. Mamy zatem 420 + 150 a nie 450 + 120.

Pozostałe protesty rozpatrujemy na bieżąco i będziemy się do nich ustosunkowywać oficjalnie na początku przyszłego tygodnia.

Najfajniejsze zdjęcie z Wiosennego Tułacza! 

Chcielibyśmy zaprosić Was do zabawy! Co powiecie na "konkurs" na najśmieszniejsze, najfajniejsze, najoryginalniejsze zdjęcie z Wiosennego Tułacza? Zasady są proste - wysyłacie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcie z minionego Tułacza (Waszego autorstwa lub na którym Wy jesteście, ze zgodą autora). My umieszczamy je w specjalnie przygotowanym z tej okazji albumie na naszym profilu na Facebook. Wygrywa najbardziejpopularna fotografia, tj. taka, która uzyska najwięcej polubień i udostępnień. 

Dwie ważne uwagi:
- 1 osoba może wysłać 1 zdjęcie
- liczymy tylko 1 udostępnienie danej osoby (tj. jeżeli XY udostępni zdjęcie 5 razy - liczymy to jako 1). 

Zabawa trawa od dziś do 22 kwietnia. Zwycięzca otrzyma od nas koszulkę z Wiosennego Tułacza. 
W razie wszelkich pytań piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do zabawy! :-)

W dziale PLIKI DO POBRANIA opublikowaliśmy wzorcówki wszystkich tras Wiosennego Tułacza. Za opóźnienie najmocniej przepraszamy.

 

Termin składania protestów upływa 12.04.2013.

Dobiegła końca 16 edycja Nocnego Biegu na Orientację Wiosenny Tułacz, tym razem w wersji lekko zimowej, co było odpowiedzią na liczne zapytania, kiedy zorganizujemy Zimowego Tułacza :-) Przygotowaliśmy dla Was trzy trasy piesze i jedną rowerową (która niestety nie cieszyła się zbytnim powodzeniem..). Granicę swoich możliwości sprawdzało 355 Tułaczy, niektórym warunki w lesie mocno dały w kość. Mamy jednak nadzieję, że wspominając tegoroczną edycję Wiosennego Tułacza na Waszych ustach pojawi się uśmiech. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za wytrwałość i pogodę ducha oraz zapraszamy na Wakacyjnego Tułacza, który będzie miał miejsce w terminie 21-23 czerwca.
Szczególne podziękowania składamy sponsorom, patronom oraz partnerom za pomoc organizacyjną.

Opublikowaliśmy Minuty Startowe poszczególnych tras. Każdy może przyjechać na wybraną minutę jednakże zalecamy i zachęcamy do udziału w uroczystym rozpoczęciu, na którym wszystkich przywita wójt gminy Tuchomie Jerzy Lewi Kiedrowski.

 

Trasa 30 km scorelauf startuje z miejsca oddalonego od bazy o około 15 km. Meta w bazie. Uczestnicy startują w dwóch grupach. Wyjazd pierwszej grupy (30 minuta startowa) bezpośrednio po rozpoczęciu. Druga grupa (minuta 60) bezpośrednio po powrocie autokaru z lasu. Prosimy o dopilnowanie swojego kursu autokaru gdyż nie będzie możliwości późniejszego dojechania na start.

W dziale PLIKI DO POBRANIA opublikowaliśmy wstępne wyniki Wiosennego Tułacza. Wzorcówki opublikowane zostaną jutro, tj. 05.04.2013 późnym wieczorem.

 

Termin składania protestów upływa 12.04.2013.

 

Na imprezie wpłynął 1 protest dotyczący limitu czasu na trasie TP25. Na mapie pojawiła się sprzeczna informacja co do jego długości: 420 minut (7,5 godz.).

Faktem jest, że regulamin imprezy jednoznacznie określa ten limit na 7 godz. a uczestnicy mają obowiązek go znać, jednakże pojawienie się sprzecznego ze sobą opisu na mapie to ewidentny błąd organizatora.

Niestety żadna decyzja nie jest możliwa bez skrzywdzenia grupy uczestników.

W takiej sytuacji postanowiliśmy pójść na kompromis i wydłużyć limit spóźnień o sporne 30 minut.

Wstępne wyniki uwzględniają już wydłużony limit spóźnień.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w kolejnej edycji Tułacza i zapraszamy ponownie.

Organizatorzy

PS. A teraz życyzmy dobrej nocy :-)

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie

W ramach współpracy z Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie mamy dla Was wiosenny prezent! W dniach trwania Wiosennego Tułacza, 6-7 kwietnia, możecie zwiedzać muzeum w promocyjnych cenach. Bilet dla osoby dorosłej wyniesie 5 zł, dla młodzieży szkolnej także 5 zł, ale za dwie osoby. W cenie biletu zawiera się zwiedzanie zamkowej siedziby muzeum oraz Oddziału Historii Miasta w wieży pokościelnej przy bytowskim rynku. Wystarczy poinformować obsługę, że jest się uczestnikiem Wiosennego Tułacza :-) 

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie, ul. Zamkowa 2, Bytów
6-7 kwietania, godz. 10-16.

Zapraszamy! :-)

Promocja z Południkiem 18!

W ramach współpracy z kawiarenką podróżniczą Południk 18 przygotowaliśmy dla Was specjalną promocję - na hasło "Tułacz" w Południuku 18 otrzymacie 10% zniżki. Polecamy i zapraszamy! 

Południk 18, ul. Garncarska 7-9, Gdańsk

UWAGA! Zniżka obowiązuje do dnia 07.04.2013 tylko przy płatności gotówką.

Wieści z trasy Tułacza.

Śniegu w terenie mrowie - szykujcie biegówki i rakiety śnieżne.

 

Trasy Tułacza już prawie gotowe. Pozostało jeszcze tylko sprawdzenie i pomierzenie wszystkich PK. Dziś budowniczowie walczyli w terenie 10 godzin. "Walczyli" to najtrafniejsze określenie. Mimo wspaniałej, słonecznej pogody 13-sto stopniowy mróz i głęboki śnieg nie ułatiały zadania. Rakiety śnieżne zdały egzamin na medal.

Jutro druga połowa punktów do sprawdzenia - oby udało się obejść to w mniej niż 10h.

Ruszyły zapisy na Wiosennego Tułacza 2013!


Przypominamy, że od kilku dni możecie zapisywać się na Wiosennego Tułacza 2013! Aby zgłosić się pojedyńczo lub drużyną należy wejść w dział WYŚLIJ ZGŁOSZENIE.

Lista zgłoszonych zawodników dostępna jest w dziale LISTA ZGŁOSZEŃ.

W razie problemów z formularzem prosimy o kontakt pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.