Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Wiosenny 2015 - komunikaty

Relacja Trojmiasto.TV

Po wielu dniach oczekiwania pojawiła się wreszcie powstała w trudach i znoju relacja Grupy Rowerowej Trójmiasto. Zapraszamy do zapoznania się z nią w dziale TUŁACZ W MEDIACH.

Zapraszamy wszystkich uczestników Wiosennego Tułacza do dzielenia się z nami swoimi relacjami. Najciekawsze z nich nagrodzimy bezpłatną wejściówką na kolejna edycję Tułacza.

Wyniki WT2015

W dziale Wyniki, mapy, plakaty, zgodnie z harmonogramem prac (tydzień na zgłaszanie protestów i tydzień na ich wyjaśnienie) zamieściliśmy końcowe wyniki Wiosennego Tułacza oraz odpowiedzi na złożone przez uczestników protesty. Przypominamy jednocześnie, że Tułacz to nie sportowe zawody na orientację, stąd wyniki niekoniecznie muszą być posortowane według zajętego „miejsca” bo taka klasyfikacja na Tułaczu nie jest prowadzona.

Wpłynęły dwa oficjalne protesty oraz kilka uwag i zapytań. Większość spraw została wyjaśniania na bieżąco i jest uwzględniona w wynikach końcowych. Protesty dotyczyły trasy TP50 - PK5 (PK5 dla TR i PK10 dla TP25), PK6 (PK6 dla TR i PK5 dla TP25) oraz PK9 (PK7 dla TP30). Odpowiedzi zostały odniesione do poszczególnych PK. W trakcie zdejmowania PK nie stwierdzono braku żadnego, na którym uczestnicy wpisywali BPK. Również ich lokalizacja nie budziła wątpliwości – wszystkie były rozstawione prawidłowo. Tym samym wszelkie zapisy na kartach startowych typu BPK zostały uznane za potwierdzenie Punktu Mylnego (PM).

Nadal zdarzają się pozostawione na kartach startowych puste kratki, co również jest błędem. Prośba by tego nie robić zamieszczona jest na dole każdej karty startowej. Wciąż wiele osób (zwłaszcza nowicjuszy na naszych imprezach) nie wpisuje na kartach startowych numeru PK z mapy lub godziny podbicia karty - prosimy uważnie czytać regulamin.

Łącznie w Wiosennym Tułaczu 2015 wystartowało 549 osób co jest rekordem dotychczasowej frekwencji. Z różnych przyczyn na Rajd nie dojechało 88 wcześniej zgłoszonych uczestników. Do Kolbud zjechały się osoby z całej Polski. Głównie byli to mieszkańcy dużego i małego Trójmiasta. Ponadto gościliśmy przedstawicieli z takich miejscowości jak Bąkowo, Bielkówko, Borkowo, Borowo, Brodnica, Bydgoszcz, Cewków, Chodzież, Chojnice, Chwaszczyno, Czaple, Dzierżążno, Elbląg, Główczyce, Gołubie, Gostyń, Gościcino, Grudziądz, Jastarnia, Juszkowo, Karczemki, Karsin, Kartuzy, Kielno, Kobylnica, Kolbudy, Koleczkowo, Kostkowo, Kościelec, Kowale, Krotoszyny, Leśniewo, Lębork, Lniska, Lublewo Gdańskie, Łapino, Łęgowo , Łuków, Mielec, Miłobądz, Mrzezino, Nidzica, Olsztyn, Ostaszewo, Pelplin, Pogórze, Poznań, Prabuty, Pręgowo, Pruszcz Gdański, Przodkowo, Przywidz, Puck, Rachanie, Radunica, Reda, Reskowo, Rokitnica, Rokitnik, Rotmanka, Rumia, Słupsk, Stalowa Wola, Stara Huta, Straszyn, Szczytno, Tczew, Ustka, Warchlino, Warszawa, Wejherowo, Wicko.

Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne edycje Tułacza oraz na Biegi parkowe (www.parkowe.almanak.pl). Najbliższa edycja już 26 kwietnia.

Idee Kaffee

idee-Kaffee_foto2Team Idee Kaffee i Bractwo Przygody Almanak zapraszają na bezpłatną degustację kawy podczas Wiosennego Tułacza 28 marca 2015.

Pogotowie Zdrowej Energii serwujące gorącą Idee Kaffee czekać będzie na wszystkich startujących w Kolbudach przed bazą Rajdu.

Idee Kaffee to doskonała kawa dla aktywnych, naturalnie pobudza dzięki kofeinie a przy tym jest łagodna dla żołądka. Usunięto z niej naturalnymi metodami większość substancji drażniących występujących naturalnie w kawie.

Do zobaczenia!

Ekipa Idee Kaffee

Wyjątkowe medale

Wójt Gminy Kolbudy przygotował dla uczestników kolejną niespodziankę. Każdy uczestnik zgłoszony w pierwszym terminie (tj. do 22. marca 2015) otrzyma okolicznościowy medal. Nie byłoby w tym żadnej nowości (bo tak jest na każdym Tułaczu), jednak tym razem będą to medale nietypowe - wyjątkowe i niepowtarzalne, tylko na tę edycję Tułacza. 

Specjalnie przygotowywany projekt trzymany jest w wielkiej tajemnicy, schowany w sejfie zamkniętym na siedem zamków szyfrowych. Będziecie mile zaskoczeni zarówno jego formą, jakością i kolorem. Naszym szpiegom udało się ustalić, że każdy otrzyma złoto, bo na Tułaczu każdy jest zwycięzcą!!! 

Wysokość i terminy wpłat!

Promocja dla mieszkańców Gminy Kolbudy!!!

W związku ze wsparciem ze strony Wójta Gminy Kolbudy wszyscy mieszkańcy Gminy otrzymują 50% rabatu na opłaty z tytułu wpisowego i map. Powyższe nie dotyczy koszulki imprezy. O przysługującej zniżce należy powiadomić organizatorów w "uwagach" wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników wydłużyliśmy termin wpłat niższego wpisowego. Teraz możecie się namyślać do poniedziałku 23 marca. Po tym terminie niestety będziemy bezwzględnie respektować wyższe wpisowe.

Nowa strona i baza WT 2015

Jak widać mamy nową stronę Tułacza. Postęp technologiczny wymusił na nas konieczność zmian i tak powstała nowa strona. Prace nad nią trwały ponad dwa miesiące ale i tak będziemy jeszcze dopieszczać jej wygląd graficzny. Najważniejsze są jednak przekazywane Wam treści, zatem do dzieła.

Znamy już bazę Wiosennego Tułacza 2015. Zapraszamy do gościnnych Kolbud, gdzie mieliśmy już okazję organizować Próbę Mamuta w 2004 roku. Gościć będziemy w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego, ul. Wybickiego 33. Szczegóły w dziale DOJAZD.

Nocny Rajd na Orientację Wiosenny Tułacz 2014 zakończony!


322 uczestników, 155 km tras, 12 godzin marszu lub 8 godzin na rowerze,
 12 osób obsługi organizacyjnej i ponad dwie doby pracy na maksymalnych obrotach. Tak w skrócie przedstawia się Nocny Rajd na Orientację „Wiosenny Tułacz 2014”, który miał miejsce w nocy z 5 na 6 kwietnia 2014 roku w Bożympolu Wielkim (gmina Łęczyce)
.



Dziewiętnasta edycja Tułacza dobiegła końca. Czy była satysfakcjonująca? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. Na pewno Ci, co nie stawili się na starcie mają czego żałować.


Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Wójt Gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt. Tradycyjnie już na Tułaczu reprezentowana była praktycznie cała Polska (łącznie 63 miejscowości). Poza mieszkańcami Gdańska (126 osób), Gdyni (58 osób) i Sopotu w rajdzie uczestniczyli również mieszkańcy takich miejscowości jak: Banino, Białystok, Bielsko-Biała, Bojano, Borkowo, Bożepole Wielkie, Bydgoszcz, Bytów, Cedry Małe, Chmielno, Chojnice, Chwaszczyno, Czaple, Domatowo, Elbląg, Giżycko, Gniewino, Gościcino, Grudziądz, Jagatowo, Karczemki, Kartuzy, Kąpino, Kobylnica, Koleczkowo, Kołobrzeg, Koszalin, Kowale, Kwidzyn, Leśniewo, Lębork, Lipnica, Lniska, Łęczyce, Malbork, Mielec, Nowa Karczma, Olsztyn, Ostrzyce, Pieczarki, Poznań, Pruszcz Gdański, Pszczółki, Reblino, Rewa, Rębiechowo, Rotmanka, Rumia, Sierakowice, Skarszewy, Słupsk, Suchy Las, Szczytno, Świetlino, Tarnowo Podgórne, Tczew, Warszawa, Wejherowo, Węgorzewo, Wicko.

 

Pogoda wyjątkowo dopisała, co nie jest standardem na Tułaczu. Nie było opadów ani deszczu ani śniegu, czym uczestnicy byli wyraźnie zawiedzeni. Był to iście wiosenny Tułacz, choć nocne przygruntowe przymrozki nie pozwoliły zapomnieć o zakończonej niedawno zimie. Związały one jednak powstałe wcześniej błoto na tyle mocno, że bez większych problemów można było śmigać po leśnych duktach czy bezdrożach.

 

Trasy okazały się tym razem trudniejsze niż dotychczas, zwłaszcza Trasa Piesza 30 km. Jej budowniczy, Bogdan Gackowski, wyszukał dla uczestników naprawdę ciekawe terenowo miejsca, w których nietrudno było o pomyłkę i zaliczenie jakiegoś „stowarzysza” za 25 punktów karnych. Trasa 50 km (rowerowa i piesza) również nie ustępowała dotychczasowemu poziomowi. Jej budowniczy – Dominik Jeremiejczyk – tym razem postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów i wybrał takie Punkty Kontrolne (PK), do których dało się względnie dojechać bez długiego noszenia rowerów. Obaj panowie stanęli na wysokości zadania, o czym świadczą opinie uczestników.

 

W lesie rozstawiono ponad 100 punktów kontrolnych, z których w zależności od trasy uczestnicy wybrać musieli „zaledwie” kilkanaście do kilkudziesięciu. Pozostałe punkty były punktami mylnymi i stowarzyszonymi.

 

Z przyczyn losowych na starcie nie stawiło się 64 uczestników. Wiele osób swoich sił w Tułaczu próbowało po raz pierwszy - mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Po raz kolejny nie obyło się niestety bez błędów w potwierdzaniu punktów kontrolnych. Mimo zalecanej przez organizatorów obecności na odprawie technicznej w trakcie rozpoczęcia wielu uczestników zbagatelizowało ten apel i nie miało pełnej świadomości panujących na Tułaczu zasad. Odpokutowali to otrzymując dodatkowe punkty karne za „wolne kratki” lub za „niewpisanie numeru PK”. Na szczęście są to już nieliczne przypadki, co wskazuje, że nauka nie idzie w las. W trakcie Rajdu nie odnotowano interwencji medycznych - Tułaczowy lekarz czuł się zbędny.

 

Na zakończenie tradycyjnie już rozlosowaliśmy nagrody wśród wszystkich obecnych w bazie uczestników. Nikt nie odszedł z kwitkiem. Przyznaliśmy też po raz kolejny w historii Tułacza wyróżnienia „Wytrwały Tułacz” wraz z pamiątkowymi gadżetami, jako dowód uznania za 10-cio krotne pokonanie tras Tułaczy. Otrzymali je Daniel Łazarek, Andrzej Piwakowski, Paweł Ćwidak, Andrzej Potrykus, Krzysztof Kostrzewa, Michał Antkowiak, Jarosław Gawlik i Piotr Woldrich. Na tych, którzy nie mogli zostać na zakończeniu nagrody czekają na wręczenie podczas kolejnej edycji.

 

Po opublikowaniu wstępnych wyników wpłynął jeden formalny protest (rozstrzygnięty na korzyść uczestnika, który go wniósł), zaś uwagi dotyczące błędów podczas sprawdzania kart startowych były rozpatrywane na bieżąco.

 

W imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom dziękuję za udział oraz gratuluję dotarcia do mety w jednym, niekoniecznie nienaruszonym kawałku. Zakwasy, odciski, otarcia, schodzący wraz ze skarpetkami naskórek to już codzienność Pomorskich Tułaczy.

 

Ponadto serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym Wiosenny Tułacz 2014 doszedł do skutku, a w szczególności: Gminie Łęczyce za wsparcie imprezy oraz pani Danucie Milewczyk - Dyrektor Zespołu Szkół w Bożympolu Wielkim za udostępnienie pomieszczeń na bazę Rajdu. Szczególnie dziękuję naszym sponsorom: Kaszubskiemu Bankowi Spółdzielczemu, sklepom Tuttu.pl oraz cukierni Iwonka z Łęczyc za wsparcie rzeczowe imprezy.

 

Chciałbym również podziękować wszystkim, którzy zarywali „noce i dnie”, aby dopiąć imprezę na przysłowiowy „ostatni guzik”. W szczególności dziękuję budowniczym tras Bogdanowi Gackowskiemu i Dominikowi Jeremiejczykowi oraz dzielnej obsadzie sekretariatu: Renacie Opiece, Dorocie Kazimieruk, Magdzie Mieloszyk i debiutantom w tej roli, naszym dzielnym wolontariuszkom Zuzi Ruszkiewicz, Julii Górnej i Paulinie Puchalskiej za sprawną i fachową obsługę uczestników.

 

Zachęcamy do dzielenia się z innymi uczestnikami Waszymi zdjęciami oraz relacjami – wszystkie umieścimy na stronie internetowej Tułacza www.tulacz.almanak.pl.

 

Zapraszamy na kolejne edycje w 2014 roku: Wakacyjny 21 czerwca oraz Jesienny 4-5 października. O miejscu akcji dowiecie się ze strony www.tulacz.almanak.pl.

 

Wojciech Suchy

Kierownik Rajdu


Zgubiono - Znaleziono

Podczas Wiosennego Tułacza 2014 znaleziono następujące rzeczy:

- rękawiczka czarna z czerwonymi wyłogami i czerwonym podszyciem wewnątrz - szt. 1

 

Powyższe rzeczy można odebrać w Gdańsku po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym - 502 76 55 36 do dnia kolejnej edycji Tułacza. Po tym terminie zostaną zutylizowane.

Wyniki Końcowe

W dziale Wyniki, mapy, plakaty opublikowaliśmy końcowe wyniki wszytskich tras Wiosennego Tułacza 2014, które tym samym stają sie ostateczne.

 

Po ogłoszeniu wstępnych wyników wpłynął do organizatorów 1 oficjalny protest oraz kilka uwag i próśb o ponowne zweryfikowanie kart startowych. Za wszystkie uwagi (słowne i pisemne) serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że pomimo pewnych niedociągnięć autorzy protestów przejawiając daleko idące zrozumienie dla czynnika ludzkiego przy rozstawianiu tras wyrażają zadowolenie z imprezy i deklarują udział w kolejnych jej edycjach.

 

Wszystkie uwagi i prośby rozpatrywane były na bieżąca i są ujęte w opublikowanych wynikach końcowych.

 

W temacie PK7 (TP50) i PK15 (TR) Komisja podjęła nastęującą decyzję:

Dla PK 7 trasy TP 50 (PK 15 trasy TR) uznaje się, że zarówno potwierdzenie z lampionu o kodzie AZ jak i wpisanie w karcie potwierdzeń BPK są potwierdzeniami prawidłowymi.

 

Szczegółowe uzasadnienia wraz z analizą sytuacyjną terenu zamieszczona oa Forum.

Pozdrawiamy i do zobaczenia na Wakacyjnym Tułaczu.

Komitet Organizacyjny

W dziale Wyniki, mapy, plakaty są już wstępne (po dorbnych korektach) wyniki Wiosennego Tułacza. Pracujemy nad wzorcówkami, które powinny zostać opublikowane 07.04.2014 późnym wieczorem.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w kolejnej edycji Tułacza i zapraszamy ponownie.

Organizatorzy

W dziale Wyniki, mapy, plakaty opublikowaliśmy wzorcówki Wiosennego Tułacza. Życzymy udanej analizy. Termin składania protestów upływa w dniu 14.04.2014.

Minuty Startowe

Opublikowaliśmy Minuty Startowe poszczególnych tras. Każdy może przyjechać na wybraną minutę jednakże zalecamy i zachęcamy do udziału w uroczystym rozpoczęciu, na którym wszystkich przywita wójt gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt.

 

Wszystkie trasy startują z bazy.

Wpłaty na konto

Osoby, które jeszcze nie dokonały wpłaty wpisowego prosimy o niedokonywanie przelewów, gdyż nie zdążą one zostać zaksięgowane.

Wszystkie dopłaty i nadpłaty regulowane będą w kasie sekretariatu Rajdu.

Cukiernia Iwonka

Mamy nowego sponsora. Słodkie drożdżówki, które zabierzecie ze sobą na trasę funduje Cukiernia Iwonka w Łęczycach, w której można zaopatrzyć się w produkty bazujące na własnych, sprawdzonych recepturach i technologiach oraz wysokiej jakości surowcach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia "Iwonki" jeszcze przed lub też po Rajdzie i skosztowania innych, bardzo smacznych wyrobów.

Aktualizacja wpisowego

Wpisowe na listach zgłoszeń zostało zaktualizowane na dzień 31.03.3014 (wpłaty zaksięgowane na naszym koncie).

Jeżeli nadal przy Twoim nazwisku widnieje słowo BRAK, a dokonałeś wpłaty w terminie tj. do 30.03.2014 prosimy o przesłanie mailem potwierdzenia wpłaty (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Jeżeli nadal przy Twoim nazwisku widnieje słowo MAŁO oznacza to, że wpłata została dokonana po terminie 30.03.2014 a wówczas wpisowe jest wyższe o 15 zł. Różnicę należy dopłacić w sekretariacie.

Jeśli dokonałeś wpłaty do 30.03.2014 a mimo to przy Twoim nazwisku jest słowo MAŁO prosimy o przesłanie potwierdzenia wpłaty.

 

Jeśli do dnia imprezy nie będzie przy Twoim nazwisku słowa JEST prosimy o zabranie ze sobą dowodu wpłaty i zostawienie go w sekretariacie podczas rejestracji w bazie zawodów.

Znamy już bazę Wiosennego Tułacza 2014!


Zakończyły się trwające od grudnia negocjacje dotyczące lokalizacji bazy najbliższej edycji Tułacza. Będzie nią Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim, ul. Szkolna 1
84-214 Bożepole Wielkie, woj. pomorskie a gościć będziemy w nieodkrytych dotychczas lasach Gminy Łęczyce.


Partronat Honorowy nad Rajdem objął Pan Piotr Wittbrodt, Wójt Gminy Łęczyce za co serdzecznie dziękujemy.

 

Wzorem minionych edycji Tułacza serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na logo najbliższego rajdu, które zostanie umieszczone na koszulkach. 

W najbliższym czasie pojawią się szczegóły dojazdu do bazy Rajdu.

Nocny Rajd na Orientację Wiosenny Tułacz 2013 zakończony!


536 uczestników, 155 km tras, 12 godzin marszu lub 8 godzin na rowerze,  9 organizatorów i ponad dwie doby pracy na maksymalnych obrotach. Tak w skrócie przedstawia się Nocny Rajd na Orientację „Wiosenny Tułacz 2012”, który miał miejsce w nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2012 roku w Gołubiu Kaszubskim (gmina Stężyca).


 

Trzynasta edycja Tułacza dobiegła końca. Czy była pechowa? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. Na pewno Ci, co nie stawili się na starcie mają czego żałować.


Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wójt Gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

 

Tradycyjnie już na Tułaczu reprezentowana była praktycznie cała Polska (łącznie 89 miejscowości). Poza mieszkańcami Gdańska (207 osób), Gdyni (90 osób) i Sopotu w rajdzie uczestniczyli również mieszkańcy takich miejscowości jak: Bargłów Kościelny, Białystok, Boguchwała, Bolszewo, Bożepole Wielkie, Bydgoszcz, Chełmża, Chojnice, Chwaszczyno, Ciechocinek, Czarna Woda, Człuchów, Dąbrówka Wielka, Domatówko, Dzierżążno, Elbląg, Giżycko, Gołubie, Gościcino, Górowo Iławeckie, Grudziądz, Gryfino, Juszkowo, Kamionek Wielki, Kartuzy, Klonowo Górne, Kobylnica, Kolbudy, Koleczkowo, Koronowo, Kostomłoty, Koszalin, Kościerzyna, Kowale, Kwidzyn, Lębork, Lipowo, Lubań, Luzino, Łapalice, Malbork, Małdyty, Miastko, Mielec, Międzyrzec Podlaski, Mikołajki, Morąg, Mrągowo, Myszków, Nowy Staw, Olsztyn, Olsztynek, Ostrowo, Pępowo, Polanica Zdrój, Pozezdrze, Poznań, Prabuty, Pruszcz Gdański, Przodkowo, Puck, Reda, Reskowo, Rewa, Rokitki, Rotmanka, Rumia, Sierakowice, Skrzeszewo, Słupsk, Stargard Szczeciński, Studzienice, Sztum, Szymbark, Świdwin, Świecie, Tarnowo Podgórne, Tczew, Toruń, Warchlino, Warszawa, Wejherowo, Zbychowo, Zielonka, Żołędowo, Żukowo.

 

Pogoda wyjątkowo dała się uczestnikom we znaki, choć niektórzy twierdzili, że nie była najgorsza. Niemniej był to nie wiosenny a iście zimowy Tułacz. Całodniowe opady deszczu ze śniegiem, a później śniegu pokryły krajobraz białym puchem. Wielu uczestników w odnajdywaniu punktów kontrolnych korzystało dzięki temu ze śladów swoich poprzedników, choć nie zawsze było to prawidłowe rozwiązanie. W nocy przygruntowe przymrozki związały powstałe wcześniej błoto i bez większych problemów można było śmigać po leśnych duktach czy bezdrożach.

 

Trasy okazały się tym razem łatwiejsze niż dotychczas. Być może było to spowodowane nowymi osobami w funkcji budowniczych, być może to poziom umiejętności wszystkich tułającej się braci rośnie z edycji na edycję, co stawia kolejne wyzwanie przed organizatorami. Debiutantem przy budowie tras był dotychczasowy uczestnik Tułaczy Andrzej Potrykus, zaś Bogdan Gackowski „wrócił” do grona organizatorów po Wakacyjnym Tułaczu w 2010 w pełni rehabilitując się za poprzednie wpadki. Obaj panowie stanęli na wysokości zadania, o czym świadczą opinie uczestników.

 

W lesie rozstawiono około 100 punktów kontrolnych, z których w zależności od trasy uczestnicy wybrać musieli „zaledwie” kilkanaście. Pozostałe punkty były punktami mylnymi i stowarzyszonymi.

 

Zanotowaliśmy rekordową ilość uczestników – 536 osób, zaś zgłoszonych było ponad 600. Wiele osób swoich sił w Tułaczu próbowało po raz pierwszy - mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Po raz kolejny nie obyło się niestety bez błędów w potwierdzaniu punktów kontrolnych.

 

Mimo zalecanej przez organizatorów obecności na odprawie technicznej w trakcie rozpoczęcia wielu uczestników zbagatelizowało ten apel i nie miało pełnej świadomości panujących na Tułaczu zasad. Odpokutowali to otrzymując dodatkowe punkty karne za „wolne kratki” lub za „niewpisanie numeru PK”. Na szczęście są to już nieliczne przypadki, co wskazuje, że nauka nie idzie w las. W trakcie Rajdu odnotowano jedną interwencję medyczną.

 

Na zakończenie tradycyjnie już rozlosowaliśmy nagrody wśród wszystkich obecnych w bazie uczestników. Nikt nie odszedł z kwitkiem. Przyznaliśmy też po raz pierwszy w historii Tułacza pamiątkowe gadżety, jako wyróżnienie i dowód uznania za 10-cio krotne pokonanie tras Tułaczy. Otrzymali je Tomasz Belke-Uziałko, Tomasz Florek i Piotr Jaworski. Już po uroczystości okazało się, że do grona trójki najwytrwalszych dołączył również Maciej Kwaśniewski, dla którego Wiosenny Tułacz 2012 był również dziesiątym startem na naszych imprezach. Nagroda już czeka na wręczenie podczas kolejnej edycji.

 

Po opublikowanych wstępnych wyników nie wpłynął żaden formalny protest, zaś uwagi dotyczące błędów podczas sprawdzania kart startowych były rozpatrywane na bieżąco.

 

W imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom dziękuję za udział oraz gratuluję dotarcia do mety w jednym, niekoniecznie nienaruszonym kawałku. Zakwasy, odciski, otarcia, schodzący wraz ze skarpetkami naskórek to już codzienność Pomorskich Tułaczy.

Ponadto serdecznie dziękuję również wszystkim, dzięki którym Wiosenny Tułacz 2012 doszedł do skutku, a w szczególności: Starostwu Powiatowemu w Kartuzach, Gminie Stężyca i Miastu Gdańsk za wsparcie finansowe, panu Mariuszowi Dułakowi – Dyrektorowi Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu za udostępnienie bazy Rajdu, oraz wszystkim, którzy zarywali „noce i dnie”, aby dopiąć imprezę na przysłowiowy „ostatni guzik”. W szczególności dziękuję budowniczym tras Andrzejowi Potrykusowi i Bogdanowi Gackowskiemu, sędziemu głównemu Dominikowi Jeremiejczykowi oraz dzielnej obsadzie sekretariatu: Dorocie Suchy, Dorocie Kazimieruk, Krzysztofowi Aniołowi i debiutantom w tej roli Magdzie Gusmann ; -), Tomkowi Skarżyńskiemu i Rafałowi Jasińskiemu za sprawną i fachową obsługę uczestników.

 

Zachęcamy do dzielenia się z innymi uczestnikami Waszymi zdjęciami oraz relacjami – wszystkie umieścimy na stronie internetowej Tułacza www.tulacz.almanak.pl.

 

Zapraszamy na kolejne edycje w 2012 roku: Wakacyjny 15-17 czerwca oraz Jesienny 6-7 października. O miejscu akcji dowiecie się ze strony www.tulacz.almanak.pl.


Wojciech Suchy

Kierownik Rajdu