Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Wiosenny 2018 - komunikaty

Relacja z WT 2018

W dziale RELACJE Z TUŁACZY zamieściliśmy relacją Marka Puchalskiego z trasy TP15 Wiosennego Tułacza. Życzymy przyjemnej lektury i zachęcamy do przesyłania nam linków do Waszych wspomnień z tras. Najciekawsze z nich nagrodzimy bezpłatną wejściówką na kolejną edycję Tułacza.

Wyniki WT2018

W zakładce WYNIKI, MAPY, PLAKATY zamieściliśmy wyniki końcowe rajdu Wiosenny Tułacz 2018.

Wpłynęły dwa protesty i kilka drobnych uwag.
Pierwszy protest dotyczył wniosku o anulowanie PK G na TP50 w związku z błędem organizatora.
"Zasady współzawodnictwa .... " jasno określają jakie działania uczestnik powinien podjąć w przypadku stwierdzenia braku PK, co jednoznacznie wskazuje, że takie sytuacje mogą się zdarzyć i nie daje to powodu do anulowania danego PK. Abstrahując od przepisów stoimy na stanowisku, że każdy miał równe szanse w poszukiwaniu tego PK. Ani częściowe wyniki ani wzorcówki nie zostały wywieszone w bazie dopóki na trasie był ktokolwiek z uczestników. Ponadto Komisja uznała, że decyzja o anulowaniu PK G byłaby krzywdząca dla każdego kto podjął starania i stracił czas na jego poszukiwanie stawiając w uprzywilejowanej sytuacji tych uczestników, którzy z różnych powodów nie podjęli nawet próby dotarcia do tego PK. Biorąc pod uwagę powyższe Komisja nie przychyliła się do postulatu o anulowanie PK G.

Drugi protest dotyczył prawidłowości rozstawienia PK11 na TP30
Po przeanalizowaniu tracka uczestnika i skonfrontowaniu tego w terenie Komisja ustaliła, że uczestnik szukał PK przy niewłaściwym płocie dlatego protest nie został uwzględniony a materiał zdjęciowy wraz z uzasadnieniem przesłany do uczestnika.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność i cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć Wam niezapomnianych wrażeń. Liczymy na to że będziecie z nami na kolejnych edycjach Tułacza do czego gorąco namawiamy.

Do zobaczenia na szlaku
Organizatorzy.

Podsumowanie WT2018

Na łamach portalu trojmiasto.pl zamieściliśmy drobne podsumowanie tegorocznej edycji Wiosennego Tułacza. Szczegóły w zakładce TUŁACZ W MEDIACH. Zapraszamy do lektury.

Jeśli macie ochotę napisać swoją relację lub fotorelację zróbcie to jak najszybciej (a może już to zrobiliście) i prześlijcie do nas (relację lub sam link do niej) abyśmy mogli udostępnić je innym zainteresowanym osobom.

Koszulki i zguby WT2018

zguby wt2018250Mamy jeszcze dla Was koszulki Wiosennego Tułacza: męską w rozmiarze M oraz L. Możecie je nabyć drogą kupna w cenie 30 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt na maila almanak[at]almanak.pl.

W bazie Tułacza zostawiliście szary koc/pled (zdjęcie po prawej) oraz kompas (dobrej firmy). W celu odbioru również prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny 502 76 55 36.

Wyniki wstępne

Są już wstępne wyniki oraz wzorcówki wszystkich tras Wiosennego Tułacza. Gratulujemy wszystkim osiągniętego rezultatu. Życzymy przyjemnej analizy. W razie wątpliwości piszcie na adres almanak[at]almanak.pl. Czas na składanie protestów upływa 15 kwietnia o godz. 23:30.

Uczestników trasy TP50 najmocniej przepraszamy za błąd w opisie PK G. Azymut podany był z PK21 a nie z PK15. Przez nasze niedopatrzenie w opisie pozostał "azymut z PK 15" (tak jak na trasie TP30) W tej sytuacji jedyne prawidłowe potwierdzenie PK G to wpis "BPK" wraz z opisem "G" oraz podaniem czasu poszukiwania tego PK.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i zapraszamy na kolejne Tułacze. Już dziś zapiszcie sobie daty i ponownie bądźcie z nami.

Wakacyjny Tułacz 2018 odbędzie się w dniu 16 czerwca 2018 - edycja DZIENNA
Jesienny Tułacz 2018 odbędzie się w dniach 29-30 września 2018 - edycja NOCNA

W między czasie możecie szlifować swoje umiejętności na Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację. Najbliższa edycja już w niedzielę 15 kwietnia w Parku Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie. Bądźcie z nami i bawcie się równie dobrze jak na Tułaczu.

Listy startowe opublikowane

Opublikowaliśmy listy startowe.

Przypominamy ze minuta 0 to godzina 6:30.

Do zobaczenia w bazie

Godzina startu trasy TP15 i Rowerowej / zmiana godziny zakończenia

W związku z licznymi prośbami uczestników, mając na względzie długi
dojazd na imprezę, postanowiliśmy przesunąć rozpoczęcie startów trasy
TP15 z godz. 8:00 na godz. 8:30
Trasy Rowerowej z 9:30 na 10:00

 

Jednocześnie informujemy, że zmianie ulega godzina zakończenia. Planowane zakończenie o godzinie 21:30

Parkingi i dojazd PKP

W zakładce DOJAZD zaktualizowaliśmy informacje o parkingach oraz o dojeździe podstawionym autobusem ze stacji kolejowej Łąg.

Zdjęcia z tras

Wiosenny Tułacz przyzywa. Tylko do wtorku, 3 kwietnia obowiązuje obniżona opłata startowa. Już ponad 350 osób zapisanych jest na listach startowych. Nie zwlekaj, dołącz do nas i tułaj się z mapą po przepięknych leśnych zakątkach, których przedsmak możesz zobaczyć na zdjęciach na naszym profilu FB.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam spokoju ducha, rodzinnej atmosfery i wypoczynku przed przyszłotygodniowymi zmaganiami, a tym którzy jeszcze się wahają życzymy szybkiej decyzji i równie sprawnego wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Powiat Chojnicki

chojnice powiat herbSpieszymy donieść, że w organizację Tułacza włączyły się Starostwo Powiatowe w Chojnicach oraz Gmina Czersk. Zadanie Wiosenny Tułacz 2018 jest współfinansowane ze środków Powiatu Chojnickiego dzięki czemu wszyscy mieszkańcy powiatu zgłoszeni drogą internetową do 03.04.2018 zostają zwolnieni z opłaty startowej (w sekretariacie należy okazać dowód osobisty z miejscem zameldowania lub inny dokument z adresem).

trojmiasto.pl

trojmiasto artytul wt2018O Wiosennym Tułaczu piszą na portalu trojmiasto.pl. Zapraszamy do lektury. Przypominamy jednocześnie, że tylko do wtorku 6 marca obowiązuje promocyjna-niższa opłata startowa. Z tej możliwości skorzystało już ponad 100 osób. Nie zwlekaj, już dziś wyślij zgłoszenie, aby uniknąć niepotrzebnych dodatkowych kosztów.

Wkrótce pokażemy Wam zdjęcia z pierwszej wizji lokalnej terenu, ojjj będzie się działo. Bądźcie z nami!!!

Wasze Relacje

Jeśli jeszcze wahacie się czy wystartować w najbliższej edycji Tułacza 7 kwietnia zachęcamy do przeczytania relacji z ubiegłorocznej edycji wiosennej w dziale RELACJE Z TUŁACZY, który właśnie uzupełniliśmy o kilka wyszukanych w sieci relacji z wcześniejszych edycji. Życzymy miłej lektury i zachęcamy do dzielenia się z nami Waszymi spostrzeżeniami. Przysyłajcie do nas informacje o Waszych relacjach, fotorelacjach, nakręconych filmach. Najlepsze z nich będziemy nagradzać bezpłatnymi startami w Tułaczach.

Baza WT 2018 i promocyjne wpisowe

tulacz wios2018 v2 bigZnamy już bazę Wiosennego Tułacza. Wychodzą naprzeciw uczestnikom z dalszych zakątków naszego województwa a także z Polski uciekamy trochę na południe. 7 kwietnia zapraszamy do małej miejscowości Gotelp koło Czerska. Szczegóły wkrótce. Baza otwarta będzie dla Was już od piątku 6 kwietnia a w terenie czeka na Was 6 tras o różnej długości w tym trasa rowerowa.

Tylko do 6 marca promocyjna, niższa opłata startowa. Szczegóły w Regulaminie. Nie zwlekaj – zapisz się już teraz i przyjeżdżaj na Wiosennego Tułacza. Plakat do pobrania tutaj - zachęcamy do umieszczenia go w swojej okolicy i na waszych www, fb i portalach.

Jedną z atrakcji okolicy są niewątpliwie Kamienne Kręgi w Odrach i Węsiorach, gdzie warto zajrzeć po zakończeniu zmagań z Tułaczem, a kto wiem może zabłądzicie tam również na trasach