Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Wiosenny Tułacz 2021 Zmiana Formuły

W związku z ogłoszonym w dniu 07.04.2021 przedłużeniem lockdownu oraz bardzo poważnie podchodząc do sytuacji związanej z koronawirusem zmuszeni jesteśmy odwołać imprezę Wiosenny Tułacz w formule w jakiej chcieliśmy ją przeprowadzić.

Wiemy, że czekaliście na możliwość zmierzenia się z koncepcjami budowniczych tak samo niecierpliwie jak my, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu z Was oraz mając na względzie sytuację pandemiczną, zmieniamy formułę z klasycznej imprezy na formę Tułaczowego Treningu na Orientację.

Na czym polega różnica?

 1. Trening trwać będzie od soboty 10 kwietnia godz. 6:00 do niedzieli 18 kwietnia godz. 18:00. W tych dniach (nie wcześniej) będą ustawione w terenie wszystkie Punkty Kontrolne.
 2. Nie będzie poczęstunku na mecie oraz możliwości noclegu. Mapy wzorcowe zostaną udostępnione w formie elektronicznej na naszej stronie www po zakończeniu Treningu.
 3. Nie będzie możliwości zapisania się ani dokonania opłaty na miejscu tj. dla osób, które nie dokonały przelewu z opłatą startową. Celem przyspieszenia weryfikacji przelewu (zwłaszcza w weekendy) opłaty można dokonać również BLIKI-iem na numer 502 76 55 36. Dopisek bez zmian - tak jak w regulaminie.
 4. Przywracamy opłaty obowiązujące do 6 kwietnia tj. zgodnie z terminem podstawowym w regulaminie. Osobom, które zapłaciły podwyższoną opłatę różnica zostanie zwrócona po zakończeniu Treningu.
 5. Każdy, kto opłacił start otrzyma na maila mapę i kartę startową do samodzielnego wydrukowania i udziału w treningu w dowolnym czasie między 10 a 18 kwietnia.
 6. Mapy będą rozsyłane na bieżąco w miarę potwierdzania chęci udziału w Treningu. Na mailową deklaracje rezygnacji z udziału czekamy do godz. 18:00 w piątek 9 kwietnia (termin wysyłki map do wszystkich, którzy do tego czasu nie zadeklarują rezygnacji z Treningu).
 7. W dniu 10.04 w miejscu startu będzie możliwość odbioru pakietów startowych (wydrukowana mapa, karta startowa, zamówiona koszulka) zgodnie z harmonogramem minut startowych udostępnionym w nocy z piątku na sobotę na www.tulacz.almanak.pl. Prosimy jednak, aby korzystać z tego tylko w ostateczności jeśli nie macie możliwości samodzielnego wydrukowania map. Do punktu wydawania map prosimy podchodzić pojedynczo i tylko kapitanowie drużyn.
 8. Medale za udział w Treningu, numery startowe oraz zamówione koszulki Tułacza będą do odbioru na mecie (starcie) Treningu w dniu 10.04 do godz. 18:00 lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia (Gdańsk Ujeścisko) do dnia 30.06.2021.
 9. Czas startu i mety na kartę startową uczestnicy wpisują samodzielnie (ufamy Wam ;-)), lub dokonuje tego obsługa Treningu (dotyczy osób trenujących w dniu 10.04 w godz. 6:00-18:00). Dozwolone jest użycie własnoręcznie narysowanej karty startowej w przypadku braku dostępu do drukarki.
 10. Po zakończeniu Treningu uczestnicy przesyłają zdjęcie lub skan karty startowej na adres almanak[at]almanak.pl celem ujęcia drużyny w oficjalnych wynikach.
 11. Potwierdzenie punktów do Odznaki InO będzie możliwe na kolejnej imprezie organizowanej przez Bractwo Przygody Almanak.
 12. W związku z trwającą od ponad roku sytuacją pandemiczną i niejasnością przepisów prawa kolejne edycje Tułacza w forule tradycyjnej (stacjonarnej) zostają zawieszone do odwołania (do czasu zakończenia pandemii). Wakacyjny Tułacz planowany na 19 czerwca 2021 odbędzie się również w formule Tułaczowego Treningu bezobsługowego o ile nie zostanie całkowicie odwołany.

W związku z powyższymi zmianami prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety pod adresem https://forms.gle/gNQ1LNDk3h2X1UdE7 lub o kontakt mailowy na adres almanak[at]almanak.pl celem ustalenia opcji zwrotu opłaty lub przeniesienia jej na inny termin. Zwrot/przeniesienie opłaty możliwe są jedynie do momentu wysyłki pakietów startowych czyli najpóźniej do 9 kwietnia godz. 18:00.

W ankiecie lub mailu zwrotnym prosimy o przesłanie uzupełnionych poniższych informacji:

 1. Nr drużyny ……………
 2. Chcemy (wybrać jedną z opcji):
  a) wziąć udział w Tułaczowym Treningu. Prosimy o przesłanie pakietu startowego do samodzielnego wydrukowania.
  b) wziąć udział w Tułaczowym Treningu. Pakiet startowy odbierzemy w dniu 10.04 w miejscu startu zgodnie z przydzieloną nam minutą startową.
  c) zrezygnować z udziału w pandemicznej formule Tułacza – prosimy o zwrot opłaty startowej.
 3. Chcemy medale dla .............. uczestników naszej drużyny (podać liczbę medali).

Pamiętajcie o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczki, dystansie społecznym oraz o nie gromadzeniu się w liczbie większej niż 5 osób lub innej zgodnej z obostrzeniami obowiązującymi w dniu udziału w Treningu Tułaczowym.