Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Poniżej prezentujemy wybrane opinie uczestników na temat Tułaczy.
Zachęcamy do przesyłania nam Waszych spostrzeżeń.

Organizatorzy


Wiosenny Tułacz 2021 - Wejherowo

Cieszę się, że po prawie 2 latach udało się wrócić w teren i przypomnieć sobie kilka zasad pracy z mapą i nawigacją.

Piotr Warmbier TR, 19.04.2021


Dziękuję za super trasę. Była lepsza niż piesza. A do tego iście letnia pogoda.

Remigiusz Rogalewski TR, 19.04.2021


Dziękujemy za przygotowanie tej trasy. Było naprawdę super - poziom  trudności idealnie dobrany.

Karol Rekowski TP50, 18.04.2021


Dziękuję za zorganizowane treningu. Według nas formuła w tych "okolicznościach przyrody" sprawdziła się.

Ryszard Borko TP30, 18.04.2021


Super dziękuje ekstra trasa !!!!

Rafał Czyż TP20, 18.04.2021


Trasa rowerowa bardzo ciekawa. Organizacja i możliwość udziału w formie samodzielnego treningu też super - dzięki temu wykorzystaliśmy piękną pogodę w niedzielę. Cieszę się bardzo że udało się zorganizować rajd pomimo niesprzyjających okoliczności.

Mikołaj Babiański TR, 15.04.2021


Dziękuje za zorganizowanie "treningu", punkty jak zwykle świetnie postawione.

Marek Malinowski TP50, 13.04.2021


Dziękujemy za naprawdę piękną trasę! Widoki fantastyczne :).

Natalia Kędzierska TP20, 12.04.2021


Dziękujemy za kawał dobrego spaceru :).

Ania i Ziemek TP30, 11.04.2021


Pomimo niepełnej oprawy świetnie się bawiłem i z przyjemnością (często również trudem) odszukiwałem kolejne punkty ;). Dzięki, że w tych trudnych czasach nadal podejmujecie takie inicjatywy!

Wojciech Kordus TP20, 11.04.2021


Dziękujmy za super imprezę !!!

Mirka Kreft, Tomasz Kreft, Monika Machola TP20, 10.04.2021


 Wakacyjny Tułacz 2020 - Krępkowice

Fajna trasa, skrojona czasowo na mnie z możliwością podbiegania. Nie taki ten Tułacz straszny, a może ja coraz lepszy. ;-)

Krzysztof Manthey, 24.06.2020


Bardzo dziękujemy za możliwość udziału. jak zwykle impreza na wysokim poziomie, trasa przepiękna i wiele pozytywnych emocji. Pozdrawiamy serdecznie całą "Tułaczową" ekipę.

Daniel Hadam, 23.06.2020


Dzięki za fajną imprezę :)

Barbara Szmyt, 23.06.2020


Wiosenny Tułacz 2018 - Gotelp

Bardzo dziękuję za bardzo udaną imprezę w ciekawym miejscu, do tego dopisała pogoda, no tyle szczęścia - zabawa była przednia :-)

Arek Smarż, 11.04.2018


Było świetnie! Dziękuję bardzo.

Przemysław Wieczorek, 10.04.2018


Dzięki za bardzo fajny rajd, pogoda i widoki były fantastyczne :)

Rafał Sawaniewski, 10.04.2018


Było świetnie: i okolica, i konstrukcja mapy (TP30) - zwłaszcza zabawa z dopasowywaniem skrawków mapy (żałuję, że nie zdążyłem dotrzeć do wszystkich).

Dominik Roth, 10.04.2018


Poziom trudności i formuła z punktami zadaniowymi bardzo mi się podobała :-)

Michał Grochowski, 09.04.2018


Dzięki za fajną imprezę na orientację.

Witold Ciesielski, 09.04.2018018


Dziękujemy bardzo za imprezę i życzymy dalszych sukcesów.

Łukasz Kuszner, 08.04.2018


Jesienny Tułacz 2017 - Egiertowo

Super organizacja, fajne nagrody, świetna impreza. Pozdrawiam i pewnie do zobaczenia, bo bardzo nam (mi i żonie) się podobało, mimo wymagającej pogody.

Piotr Budnarowski, 10.10.2017


Trasa była fajna, można się było świetnie pobawić. Polecam wszystkim smakoszom nawigacji, którzy nie boją się trudnych wyzwań, właśnie trasę TP 30 na Tułaczu.

Krzysztof Nowak, 10.10.2017


Jesienny Tułacz 2016 - Szemud

Impreza jak zwykle bardzo sprawnie zorganizowana. Wielką zaletą w porównaniu z marszami innych organizatorów były względnie na bieżąco wywieszane wyniki wraz z popełnionymi przez poszczególne drużyny błędami. Sprawdzenie tego ułatwiły też wywieszone w bazie (i szybko umieszczone na stronie Almanaka) wzorcówki.

Piotr Kaschuba, Blog Leśne Drogi, 09.10.2016


Jesienny Tułacz 2013 - Luzino

Dziękuję za kolejną udaną imprezę. Byliśmy na trasie TP25, drużyna nr 136.

Podczas tego Tułacza największym zaskoczeniem była dla nas... pogoda. W poprzednich edycjach zawsze dopisywały różne atrakcje pogodowe: śnieg w kwietniu, upały w czerwcu, błoto w październiku… A tutaj nic: bardzo ciepła noc, trasa sucha i nawet ścieżki w lesie zgadzały się z mapą – aż zaczęliśmy się zastanawiać, gdzie tu jest haczyk. Znaleźliśmy ten haczyk na ostatnim punkcie, na którym byliśmy zmęczeni, nie mieliśmy koncepcji skąd się namierzyć i finalnie złapaliśmy tam stowarzysza, tracąc szansę na czyste przejście.

Ale poza tym punkty stały tam, gdzie trzeba i były dość łatwo namierzalne. Gratulacje dla budowniczego za bardzo fajnie umieszonego PK8 oraz ciekawego PS do niego.

Stasiu Matczak, drużyna Niezagubialnych, 15.10.2013


Wiosenny Tułacz 2013 - Tuchomie

Dziekuję za imprezę, sterałem się jak nigdy - aż oczy mam przekrwione z wysiłku.

A kiedyś przebiegłem i przeszedłem TP50 na harpaganie więc raczej początkujący nie jestem. Napieraliśmy na maksimum naszych możliwości - zespół 510

Artur Angielski


Wakacyjny Tułacz 2012 - Rumia

Chciałam podziękować za to, że jest taka Organizacja. Słyszeć, słyszałam o tego typu formach spędzania wolnego czasu, ale nigdy bliżej się nie interesowałam, aż do tego roku. Z wyników mało co jeszcze rozumiem i muszę lepiej nauczyć się czytać mapy - co mam nadzieje przyjdzie z czasem. Podobało się i to bardzo! Najważniejsze, że ukończyłyśmy i trafiłyśmy.

Agnieszka Martynowska


Przede wszystkim chciałbym podziękować za udaną imprezę. Drugi Tułacz, w którym brałem udział i ciągle jestem pod wrażeniem organizacji. Do tego fajna trasa, niezła okolica i właściwie nie ma czego chcieć więcej. Jeszcze raz dziękuję za możliwość miłego spędzenia czasu.

Jakub Sienkiewicz


Świetna impreza na niesamowitym terenie. Moja ulubiona impreza mnie nie zawiodła, pot, brak wody, wspinaczka na szczyty... kosmos. […] Ale było super... Świetna trasa (TP 50) ułożona jak trzeba, w niektórych miejscach dość trudna nawigacyjnie. Stowarzyszy za dużo nie widziałem (w porównaniu do ubiegłorocznego wakacyjnego), ale tam gdzie trzeba (podchwytliwe miejsca) to były. Błędów było gdzie porobić. Szczególne podziękowania za ostatnie 3 punkty: 18, 19, 20 - były bardzo odprężające i rozlużniające. Wakacyjny Tułacz uważam za wszech miar udany ze względu na organizację i ułożenie trasy i na swój życiowy wyniki. Gratulacje dla orgów i budowniczego trasy.

Tomek


Bardzo fajna trasa. […] Bardzo fajne było to, że na mecie wisiały wzorcówki - można było od razu zobaczyć swoje błędy - i tradycyjnie już tułacz ma najfajniejszy system prezentowania wyników. […] Dziękujemy serdecznie organizatorom, ukłony dla budowniczego 30-tki (chociaż momentami na trasie nie wyrażaliśmy się o nim najlepiej) - i do zobaczenia na jesień!

Magda i Stasiu czyli drużyna nr 301


Trasa 50 tka. Podobał mi się pomysł z rowem (wykopem pod gazociąg) w okolicach Zbychowa. Szkoda, że mocniej nie padało, byłaby prawdziwa fosa. Dziękuję za sympatyczną imprezę i zakończenie w iście familijnym klimacie.

Gość


Drugi Tułacz i życiowy sukces ... no a oprócz tego wzorowa organizacja, sympatyczni ludzie i piękne okoliczności przyrody ... nic dodać nic ująć tylko czekać do jesieni. Wielkie podziękowania dla organizatorów.

SBKW


Gratuluję całemu zespołowi organizatorów, już kolejny raz moja ulubiona impreza mnie nie zawiodła, oby tak dalej!

Cffok


Serdeczne podziękowania za świetną imprezę; a w szczególności wyrazy uznania i podziękowania dla Budowniczego Tras za naprawdę duży wysiłek włożony w przygotowanie ambitnych i ciekawych tras/punktów.

Piotr Morawski


Wiosenny Tułacz 2012 - Gołubie

Dziękuję organizatorom za wspaniałą imprezę. Bardzo fajna trasa (TP50) Rewelacyjny teren i stosunkowo mało asfaltowania i wsi. Dawno tak dobrego Tułacza nie było. Świetna impreza!

Cu


Chyba najlepsza edycja tułacza, w której przyszło mi się zmagać. Wielkie dzięki dla organizatorów, było świetnie (mimo, że wymarzłem konkretnie i jeszcze wczoraj było mi zimno).

czajek


Nie mam porównania do innych rajdów, ale nie wyobrażam sobie lepszej organizacji przy takiej ilości uczestników. Trasy się kilkukrotnie przeplatały, PK jednych tras były towarzyszami albo mylnymi innych ... Trasa bardzo mi się podobała, dużo lasu, mało asfaltu, szukanie sprytnie schowanych punktów samemu po lesie hmmm... niezapomniane przeżycie Ogólnie - absolutnie żadnych negatywów, same plusy, ten pierwszy raz pewnie zapamięta się na całe życie I za to wielkie dzięki organizatorom. Do zobaczenia w czerwcu!

Ostatni


Największy plus imprezy - trasa. Dużo lasu, piękne jeziora, brak asfaltu, punkty w ciekawych miejscach, miła odmiana ze zdjęciem lotniczym, no i wszystkie punkty miały lampiony. Mapa dobrej jakości i całkiem zgodna z rzeczywistością, co nie zawsze się zdarza...

Organizacja - bardzo dobra. Trochę razi mnie dość skomplikowana 'procedura startowa' ... Za to w zamian była ogrooomna drożdżówa, która znacząco poprawiła nam humory przed startem. […]

Najlepsza ze wszystkich InO forma prezentowania wyników - od razu widać, za co ma się punkty karne.

Dziękuję organizatorom, bardzo fajna impreza, do zobaczenia na Wakacyjnym!

Na Szago team


Ode mnie i mojego zespołu wielka (jak drożdżówka) 5+ dla BRACTWA PRZYGODY, bo przygoda była naprawdę świetna i na pewno niezapomniana.

Adam


Nie pierwsza InO, pierwszy Tułacz i na pewno nie ostatni... było super, wielkie podziękowania dla organizatorów.

KW


Chciałbym serdecznie podziękować za udaną i świetnie zorganizowaną (jak i na poprzednich edycjach) imprezę. Wraz z kompanami bawiliśmy się przednio, a o to tak naprawdę chodzi w tej imprezie, co potwierdza losowanie nagród a nie przyznawanie najlepszych. Chciałbym by podziękować również wszystkim, którzy pomagali organizować WT.

B.O.


Dziękuję za fajną imprezę i niepowtarzalne wrażenia. Śniegu będę miał dosyć do następnej zimy ;) (sprawdziło się - prawie - powiedzenie, że Kwiecień plecień bo przeplata ...........).

Jakub Sienkiewicz


Jesienny Tułacz 2011 - Wejherowo

Byłem na trasie TP30. Do trasy nie mam żadnych zastrzeżeń. Wymagająca, ale też dająca szansę na zerowe przejście. Nie wiem czy to termin zawodów czy też kwestia terenu, ale jeszcze nigdy nie spotkałem tylu zwierząt w lesie - rewelacja. Organizatorzy jak zawsze byli bardzo mili i pomocni. Dziękuje zarówno organizatorom jak i rywalom za miłą atmosferę i do zobaczenia na wiosnę.

Sachmiel


Gratulacje i dzięki za świetną imprezę. Okolice piękne, pogoda zamówiona, trasa... uuu chyba nigdy nie pokonywałem ciekawszej i trudniejszej. […] przygody były , pretensji żadnych nie mam. Gratuluję za świetne zawody w przepięknej Puszczy Darżlubskiej. Doceniając wkład pracy w przygotowanie jesiennego tułacza serdeczne dzięki za wspaniałą imprezę!!

Tomson


Impreza jak zwykle super. Teren był hardkorowy (zarówno rzeźba, jak i (nie)drożnia).

Tomasz Szot


Do trasy nie mam żadnych zastrzeżeń, była ciekawa, z wieloma wariantami przejścia (z których większość była fikcyjna - ale to nie wina budowniczego). Naprawdę kawałek solidnej InO-wskiej roboty.

Tomasz Jankowski


Strona orgaznizacyjna (informacje, zapisy, rejestracje, listy, sposób prezentacji wyników zawierający wszystkie czasy i pomyłki) jest (w porównaniu z innymi imprezami na tę skalę) wręcz znakomity.

Rafał


Trasa mi się bardzo podobała i chyba był to nawigacyjnie najtrudniejszy Tułacz w jakim uczestniczyłem. Tak trzymać!

Hipul


Dzięki za świetną imprezę i do zobaczenia wiosną.

Radek Rosiński


Trasa REWELACYJNA! No było prześlicznie. Jedna z ładniejszych tras, na jakich byłem, wielkie gratulacje dla budowniczego. Dla takich tras człowiek pada na pysk.

Michał Mizera


Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za imprezę, która na stałe wpisuje się do mojego kalendarza. Zawsze podziwiałem ludzi, którym chce się takie zawody organizować … Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia wiosną.

czajek


Dziękuję za super imprezę i do zobaczenia na wiosnę.

uki


Wakacyjny Tułacz 2011 - Misatko

Gratuluję imprezy w Miastku, świetna, pogoda dopisała, trasa (50km) ułożona moim zdaniem w sposób bardzo urozmaicony, o różnym stopniu trudności. Ilość pkt stowarzyszonych była imponująca ... ale myślę, że w dziennej imprezie o to chodzi. Okolice Miastka cudne. Proponuję w przyszłości spróbować zrobić Tułacza na płd.-zachód od Miastka - tereny od Białego Boru do jez. Bobięcińskiego i dalej na północ. Pozdrawiam i do zobaczenia na tułaczach.

Tomasz Wiktorzak, Słupsk, 28.06.2011


Brawo i jeszcze raz brawo. Kto nie był niech żałuje. Na trasie 50 km było kilkanaście zespołów, ale nie wiem czy ktokolwiek mógł narzekać. Trasa rewelacja, od łatwiutkich PK do niezłego główkowania.

Organizatorzy zaszaleli ze stowarzyszami, na jednym było ich chyba 5! Ale co tam na dziennej imprezie trzeba trochę pomyśleć i o to chodzi. Pogoda dopisała, lało sporadycznie. 
Byłem z kolegą z zespołu blisko zrobienia 100% ale między 15 a 16 wpadliśmy w gęstwinę leśną ... i wyszliśmy w wiosce Okunino, co nas kosztowało pewno z godzinę potrzebną do zrobienia 20 PK w czasie limitu spóżnień. Ale co tam i tak jest super.

Duże pochwały dla organizotorów za przygotowanie trasy 50 km.

tomso, 28.06.2011


Nie wiem, jak inne trasy, ale TP 25 świetnie przygotowana, w ciekawym nietrudnym terenie. Gratulacje.

Adam Rydzyński, Klonowo Górne, 27.06.2011