Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Wakacyjny 2012 - komunikaty

Poprawiliśmy wyniki TP25 w odniesieniu do PK3.

 

We wstępnym założeniu punkty WT, AB i LT (grupa PK 3 z TP25) były uznane za mylne w stosunku do HL, IK, KT i KH (grupa PK15 TP30) i vice versa, gdyż nie były w idealnie tym samym miejscu charakterystycznym.

PK3 z 25 był na skrzyżowaniu ścieżki schodzącej po linii spadu ze ścieżką biegnącą po poziomicy, tzw. trawersem lub płajem, z kolei przy PK-15 z TP30 krzyżuje się ścieżka grzbietowa ze ścieżką po linii spadu (kiedyś przecinką). Miejsca nieco się różnią wysokością nad poziomem morza. Przy PK-3 słychać już miasto i kąt nachylenia ścieżki od przecięcia z trawersem jest dużo mniejszy.

 Po głębszej dyskusji z budowniczym i sędzią głównym, biorąc pod uwagę zasadę rozstrzygania wątpliwości "na korzyść uczestnika" oraz to że Tułacza ma służyć głównie celom edukacyjnym i rekreacyjnym a nie stricte sportowym oraz przychylając się do opinii, że wszystkie te PK leżą na skrzyżowaniach dróg zatem na "podobnej formie terenu" ;-) oraz w niewielkiej odległości od siebie (biorąc pod uwagę skalę mapy) zatem zgodnie z "Zasadmi Punktacji .... KInI ZG PTTK" postanowiliśmy uznać je za wzajemnie do siebie stowarzyszone.

 

Powyższa interpretacja nieco zmieniła punktację na trasie TP25 oraz nie wpłynęła na TP30. Zaktualizowane wyniku są już w dziale PLIKI DO POBRANIA.

W dziale PLIKI DO POBRANIA umieściliśmy wzorcówki z kodami PK dla poszczególnych tras.

W dziale PLIK DO POBRANIA opublikowaliśmy ostateczne wyniki poszczególnych tras. Tym samym stają sie one oficjalne a rajd Wakacyjny Tułacz uznajemy za zamknięty.

 

Wszystkim uczestnikom w imieniu organizatorów i własnym jeszcze raz serdecznie dziękuję za udział w kolejnej edycji Tułacza. Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie w październiku na Jesiennym Tułaczu. Szczegóły już wkrótce na naszych stronach.


Pracujemy jeszcze nad galerią, która stworzymy z przesyłanych nam zdjęć. Za dotychczasowe dziękujemy i tradycyjnie prosimy Was o kolejne oraz o Wasze relacje z Wakacyjnego Tułacza lub linki do w/w, aby pokazać innym jak było na trasach.

Wojciech Suchy

Opublikowano minuty startowe Wakacyjnego Tułacza!

Formularz zgłoszeniowy oraz formularz zmian został wyłączony. Chętnych do udziału w Wakacyjnym Tułaczu zapraszamy do bazy - szczegóły w dziale DOJAZD.

 

Pracujemy nad listami startowymi. Zostaną one opublikowane niebawem :-).

Zapisy ruszyły!!!

Uruchomiliśmy formularz zgłoszeniowy. Od teraz możecie się już zapisywyać na Wakacyjnego Tułacza. Do zobaczenia w Rumi.