Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Wakacyjny 2015 - komunikaty

Wyniki Końcowe

W zakładce Wyniki, mapy, plakaty opublikowaliśmy końcowe wyniki wszystkich tras Wakacyjnego Tułacza 2015. Wszystkim dzięujemy za udział i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Tułaczy.

Wzorcówki Wakacyjny Tułacz

W zakładce Wyniki, mapy, plakaty opublikowaliśmy wzorcówki wszytskich tras Wakacyjnego Tułacza 2015. Życzymy udanej lektury i analizy.

Wyniki Wstępne

W zakładce PLIKI DO POBRANIA opublikowaliśmy wyniki wstępne Wakacyjnego Tułacza 2015.

Czekamy na Wasze uwagi, komentarze i protesty. Termin ich nadsyłania upływa 28.06.2015 a rozpatrzone będą najpóźniej do 12.07.2015 i wówczas wyniki staną się ostateczne.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Wakacyjnego Tułacza. Licząc, że impreza się podobała zapraszam na kolejną - jesienną edycję, już w październiku 2015 roku. Szczegółowy harmonogram pojawi się wkrótce na naszej stronie www.

Zapraszamy do dzielenia się swoimi uwagami, zastrzeżeniami, pochwałami ;-) oraz zdjęciami na łamach naszej strony www. Na wszystkie informacje i zdjęcia (bezpośrednio lub poprzez podanie linka) czekamy pod adresem almanak [małpa] almanak.pl

Z InO-wskim pozdrowieniem.

Wojciech Suchy

Parkingi przy szkole.

W zakładce DOJAZD zamieściliśmy mapę dojazdu do parkingu oraz wejście do bazy.

Minuty startowe opublikowane

Opublikowano minuty startowe!

Przypominamy, że "0" ("zerowa") minuta startowa to godzina 6:30.

Do zobaczenia w bazie.

Formularz zgłoszeniowy zamknięty

Formularz zgłoszeniowy Wakacyjnego Tułacza 2015 został zamknięty.

Zapraszamy do zgłoszeń bezpośrednich w bazie imprezy.

Listy zgłoszeń

Zaktualizowaliśmy listy zgłoszeń. Przypominamy, że w poniedziałek 15 czerwca mija termin wpłaty wpisowego w promocyjnej, niższej wysokości. Szczegóły w Regulamin-->Zgłoszenia.

Wyniki Końcowe

W dziale ARCHIWUM opublikowaliśmy końcowe wyiki wszystkich tras Wakacyjnego Tułacza uwzględniające zgłoszone poprawki.

 

Najwięcej wątpliwości wzbudził punkt 8 na trasie TP15, który był jednocześnie PK 12na TP25 oraz PK 17 na TP50 i TR

 

Po wizji lokalnej należy stwierdzić że lampiony GI i GU usytuowano w terenie prawidłowo, zgodnie z mapą. PK z lampionem o symbolu GI usytuowany był na szczycie zwornikowym trzech grzbietów i tak zaznaczone zostało to na mapie. Potwierdzanie lampionu o kodzie GU, ustawionego celowo poniżej głównego wierzchołka (na grzbiecie opadającym w kierunku południowym), na tzw. przedwierzchołku (niewielkiej lokalnej górce) należało potraktować jako potwierdzenie punktu stowarzyszonego.

 

Celem ustawienia tego PK było zwrócenie uwagi na rzeźbę terenu a ta wskazywała jednoznacznie na najwyżej położone miejsce. Nachodząc na PK od południa, po dojściu do lampionu GU można było odnieść wrażenie, że jest się w najwyżej położonym w okolicy miejscu. Wrażenie to jednak było złudne, gdyż wystarczyło spojrzeć jeszcze dalej na północ by przekonać się, że teren jeszcze się wznosi. Układ dróg w terenie z biegiem czasu uległ nieznacznej modyfikacji i mapa nie w pełni go odzwierciedlała. Osoby sugerujące się tylko drożnią popełniły błąd namierzając się z niewłaściwego miejsca.

Idee Kaffee

idee-Kaffee_fotoTeam Idee Kaffee i Bractwo Przygody Almanak zapraszają na bezpłatną degustację kawy podczas Wakacyjnego Tułacza 21.06.2014.

Pogotowie Zdrowej Energii serwujące mrożoną i gorącą Idee Kaffee czekać będzie na wszystkich startujących na mecie Rajdu w Rekowie Górnym przy szkole podstawowej.

Idee Kaffee to doskonała kawa dla aktywnych,naturalnie pobudza dzięki kofeinie a przy tym jest łagodna dla żołądka. Usunięto z niej  naturalnymi metodami większość substancji drażniących występujących naturalnie w kawie.

Do zobaczenia!

Ekipa Idee Kaffee

Grill na mecie

Dla wszystkich uczestników Wakacyjnego Tułacza mamy niespodziankę. Na mecie, poza tradycyjnym już ciepłym posiłkiem (tym razem serwować będziemy wspaniały żurek) zapraszamy również na gorącą kiełbaskę z grilla.

Spędźmy sobotnie popołudnie razem za znajomymi na wspólnych rozmowach przy żurku i grillu czekając na zakończenie i ciesząc się ciepłym wieczorem.

Zmiana godzin

Z uwagi na duże zainteresowanie trasą rowerową oraz na jej długi limit czasu na trasie przesuwamy start trasy rowerowej z godz. 11:00 na godz. 9:30 tak, by umożliwić wszystkim ekipom powrót do bazy przez uroczystym zakończeniem imprezy.

 

Wychodząc na przeciw licznym prośbą uczestników, zwłaszcza trasy TPK zmieniamy godzinę zakończenia z 21:30 na 21:00 licząc, że jak najwięcej z Was pozostanie z nami do zakończenia. Jednocześnie zastrzegamy, że może się zdarzyć, iż na zakończeniu nie będą jeszcze znane wyniki wszystkich uczestników. Osoby zainteresowane poznaniem wyników jeszcze na imprezie (oczekujące na zakończenie) proszone są o zgłaszanie tego faktu sędziemu mety, który powinien to odnotować na karcie startowej i jak najszybciej przekazać do biura obliczeniowego.

Chochlik w minutach TPK

W minutach startowcy trasy TPK wkradł się chochlik. Start pierwszej drużyny powinien być w minucie 510 a nie 570, jak było podane wcześniej. W związku z tym minuty startowe wszystkich drużyn TPK zostały poprawione i już prawidłowe wiszą na LISTACH STARTOWYCH. Za niedogodnośc przepraszamy.

Wzorcówki i Relacja

W dziale ARCHIWUM opublikowaliśmy wzorcówki wszystkich tras Wakacyjnego Tułacza.

Mamy też informację o pierwszej relacji w sieci, którą specjalnie dla uczestników Tułacza udostępnia wortal 24kaszuby.pl. Szczegóły tutaj. Życzymy miłego oglądania i wspomnień bo Wakacyjny Tułacz to już historia.

Protesty

Informujemy, że w wynikach mogą być błędy (nie jesteśmy doskonali). Jeżeli takowe zauważycie prosimy do nas pisać. Jeśli nie zgadzacie się z jakąś oceną możecie złożyć protest, które przyjmujemy do 29.06.2014. Wyniki oficjalne (po rozpatrzeniu protestów) zostaną podane najpóźniej w dniu 06.07.2014.

Zamówione Koszulki

Z powodu technicznych (odmowa drukarni) podczas tegorocznej edycji Wakacyjnego Tułacza nie będzie możliwości otrzymania koszulek rajdowych. Wpłacone pieniądze zostaną zwrócone uczestnikom w bazie Rajdu.

Za niedogodność i zamieszanie z tym związane najmocniej przepraszamy.

Kolejna edycja Tułacza

Po wielu perturbacjach w czasie minionych dni (w tym po dwukrotnym zablokowaniu domeny w wyniku ataku hakerów) udało się uruchomić stronę www, oraz co najważniejsze formularz zgłoszeniowy Wakacyjnego Tułacza 2014. Mamy nadzieję, że już teraz działać będzie bezbłędnie.

 

Zapraszamy do zgłaszania się na imprezę i zarezerwowania sobie terminu 21 czerwca na udział w Tułaczu.

Nowe Trasy

Na najbliższą edycję Tułacza zapraszamy do Rekowa Górnego. Specjalnie na liczne zapytania i prośby przygotowaliśmy dwie nowe i łatwe trasy:

TP15 (piesza 15 km) - krótka, łatwa i przyjemna trasa dla każdego.

TPK (trasa pierwszy krok) dedykowana głównie dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla wszystkich tych, którzy w lesie z mapą i kompasem stawiają swoje pierwsze kroki.

 

Szczegóły w regulaminie. I tu też nowość. Aby ułatwić jego czytanie i zwiększyć przejrzystość regulamin podzieliliśmy na kilka części, tak by łatwiej można znaleźć interesującą każdego część.