Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Wiosenny 2016 - komunikaty

Wyniki WT2016

W dziale Wyniki, mapy, plakaty zamieściliśmy wyniki końcowe Wiosennego Tułacza 2016. Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję, że będziecie z nami przy kolejnych edycjach.

Wzorcówka i PK5 TP15

W dziale Wyniki, mapy, plakaty zamieściliśmy brakującą wzorcówkę trasy TP 15km. Zaznaczono na niej rzeczywistą lokalizację PK5, który na mapie uczestników znajdował się 12 metrów bardziej na północ, w narożniku granicy kultur. Z uwagi na nieprecyzyjne ustawienie lampionu spowodowane zmienionym przebiegiem granicy kultur Komisja Odwoławcza doszła do wniosku iż prawidłowym potwierdzeniem PK5 jest zapis BPK. Z uwagi jednak na niewielką odległość lampionu DA od faktycznego narożnika granicy kultur (poniżej 2 mm w skali mapy) za prawidłowy zapis uznaje się również potwierdzenie PK DA.

Mapy Wiosenny Tułacz

Mamy już gotowe mapy wszystkich tras Wiosennego Tułacza. Budowniczowie stanęli na wysokości zadania i znacząco uatrakcyjnili zabawę z mapą i terenem dla wszystkich uczestników. Jak zwykle mapy będą z pełną treścią ale nie zabraknie wycinków z map w innej skali, z ortofotomapy czy wręcz wprost fragmentów z LIDAR-a (laserowa mapa terenu). Najciekawsza pod tym względem będzie trasa TP30, ale nie zabraknie takich elementów również na TP50 czy TR. Miłośników dobrej zabawy z mapą i terenem zachęcamy do udziału szczególnie na trasach 30-sto i 50-cio kilometrowych (jeszcze można się przepisać), które dodatkowo są liczone w klasyfikacji OrientLigi jako trasy wiodące. Bedzie naprawdę ciekawie.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim Tułaczom spokoju, odpoczynku przez Tułaczem i małego obżarstwa bo i tak to wszystko spalicie w Lęborku.

Niższe wpisowe dla Powiatu Lęborskiego

W związku z podjętą współpracą z włodarzami Powiatu Lęborskiego mamy niespodziankę. Wszyscy mieszkańcy Powiatu Lęborskiego otrzymują 50% bonifikatę w opłatach. Decyduje miejsce zameldowania (tak jak prawo wyborcze w wyborach samorządowych). Fakt zameldowania na terenie powiatu należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym w uwagach do organizatora. W sekretariacie należy okazać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, w którym wpisany będzie adres z terenu Powiatu Lęborskiego.

Kolorowe mapy dla WSZYSTKICH

Z okazji XXV edycji Tułacza postanowiliśmy podnieśc jakość. Każdy zgłosozny i opłacony w terminie podstawowy uczestnik otrzyma kolorową mapę bez dodatkowej dopłaty. Ważne jest aby wpłata została zaksięgowana na naszym koncie w terminie podanym w tabeli w punkcie WPISOWE (data oddania map do druku). Przy wpłacie po tym terminie kolorowe mapy będą wydawane do wyczerpania zapasów, zaś później będą dostępne jedynie mapy czarno-białe.

Nowa edycja TUŁACZA

Miło nam poinformować, że dziś wystartowała strona Wiosennego Tułacza 2016. Tym razem, wspólnie ze Starostą Lęborskim i Burmistrzem Miasta oraz Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemia Lęborska-Łeba zapraszamy do gościnnego i atrakcyjnie położenego Lęborka. Już teraz zarezerwuj sobie czas 2 kwietnia i z całą rodziną weź udział w Wiosennym Tułaczu.

Wkrótce uruchomiony zostanie formularz złoszeniowy. Aby zgłosić swój udział wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny.