Wiosenny Tulacz
10-18 kwietnia 2021 Wejherowo

Uncategorised

Konkurs na nadruk na koszulce WT 2021

koszulka WT2021 Ogłaszamy konkurs na projekt nadruku na koszulce Jesiennego Tułacza. Zwycięzca otrzyma bezpłatny start w Rajdzie oraz koszulkę.

Szczegóły w zakładce KOSZULKI - KONKURS. Zapraszamy do udziału w konkursie!!!

Uwaga konkurs!!!

koszulka WT2021 konkursOgłaszamy konkurs na projekt nadruku na koszulce Tułacza. Zwycięzca otrzyma możliwość bezpłatnego startu w Rajdzie oraz koszulkę.

Na Wasze propozycje w formie elektronicznej (*.jpg, *.psd lub *.cdr) czekamy do 05.04.2021 pod adresem almanak(at)almanak.pl. (w miejsce (at) wstaw @).

Projekt powinien być przygotowany pod nadruk techniką sitodruku, czyli bez przejść tonalnych i półcieni, z jak najmniejszą liczbą użytych kolorów (max. 3) oraz bez nachodzenia poszczególnych kolorów na siebie.

Orientacyjny kolor i wygląd koszulek najbliższej edycji Tułacza oraz inne szczegóły na ten temat znajdziecie w zakładce KOSZULKI.

Koszulki Archiwalne

koszulki archiwalneZaktualizowaliśmy dział KOSZULKI ARCHWALNE.
W kilku przypadkach nakład jest już wyczerpany a w wielu pozostały pojedyncze egzemplarze. Jeśli chcecie zakupić którąś z nich radzimy się pospieszyć. Dokonując zgłoszenia na Wiosennego Tułacza w polu "Uwagi" wpiszcie które koszulki chcecie - odłożymy je dla Was.

Tułacze 2021

Znamy już daty edycji Tułacza w 2021 roku.

Wiosenny Tułacz odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2021 w WEJHEROWIE - edycja DZIENNA!!!
Wakacyjny Tułacz odbędzie się w dniu 19 czerwca 2021 (tylko w przypadku odwołania Wiosennego Tułacza z powodu lockdownu - termin rezerwowy) - edycja DZIENNA!!!
Jesienny Tułacz odbędzie się w dniach 2-3 października 2021 - edycja NOCNA!!!

Bądźcie z nami. Nie przegapcie terminów. Już dziś zapiszcie je w kalendarzu i zarezerwujcie sobie czas.

Ponadto zapraszamy na Gry Parkowe na Orientację oraz Parkowe Treningi na Orientację!
Szczegóły na www.parkoweBnO.pl

Koszulki - wyniki konkursu

koszulka JT2020 przodRozstrzygnięty został konkurs na projekt nadruku na koszulce Tułacza. Wpłynęły dwie propozycje, z których Tułaczowe Jury wybrało projekt Piotra Woldricha nagradzając laureata możliwością bezpłatnego startu na Jesiennym Tułaczu 2020 oraz gratisową koszulką Rajdu (jeśli takowa została zamówiona przez zwycięcę konkursu). Serdecznie gratulujemy!

Szczegóły oraz wygląd koszulki w zakładce KOSZULKI.

Dla tych, którzy jeszcze nie dokonali zamówienia możliwy będzie zakup koszulek w bazie Rajdu - do wyczerpania zapasów (niewielkie ilości).

Wesprzyj Zabawę z Mapą na Orientację
w Warszawskim Budżecie Obywatelskim

bo wawa pion logoNasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Edukacja i Nauka z Warszawy proszą Was za naszym pośrednictwem (a my do tej prośby się dołączamy) o wsparcie bliźniaczego projektu pod nazwą "Fun Run przygoda z mapą" w ramach Warszawskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Jeśli jesteś mieszkańcem/mieszkanką Warszawy lub masz tam znajomych prosimy o wsparcie i Wasze głosy w dniach 1-15 września. Szczegóły tutaj.

Zagrożenia występujące w lesie

W wykonaniu obowiązku wynikającego z "Porozumienia w sprawie udostępnienia terenu ..." na potrzeby organizacji Tułacza informujemy co następuje:

 1. Impreza Tułacz odbywa się na gruntach zarządzanych przez Lasy Państwowe.
 2. Na terenach leśnych dozwolone jest parkowanie pojazdów tylko i wyłacznie w miejscach oznakowanych przez Nadleśnictwo. W przypadku zaparkowania pojazdów poza miejscami wyznaczonymi, kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnione wykroczenie.
 3. Las to dynamiczny ekosystem, w którym mogą wystąpić różne zjawiska, powodujące zagrożenia. Las to również zakład pracy.
 4. ZAGROŻENIA WYSTĘPUJĄCE W LESIE:
  1. Suche drzewa, które celowo są pozostawione do naturalnego rozpadu i w każdej chwili mogą się przewrócić.
  2. Konary drzew, które mogą w każdej chwili spaść.
  3. Drzewa z widocznymi owocnikami grzybów, które mogą się przewrócić.
  4. Przewalone lub złamane drzewa.
  5. Wystające korzenie drzew, pieńki po ściętych drzewach, dziury i inne nierówności.
  6. Suche gałęzie, szyszki i kamienie itp. leżącena ziemi.
  7. Koleiny występujące po pracach leśnych.
  8. Tłuczeń na drogach szutrowych nadleśnictwa.
  9. Strome zbocza wynikające z ukształtowania terenu.
  10. Żmije. Spotkanie z tym wężem grozi ukąszeniem. Jad może być niebezpieczny dla zdrowia. W przypadku ukąszenia należy zgłosić się do lekarza.
  11. Kleszcze. Najbezpieczniejsze jest chodzenie drogami leśnymi i używanie preparatów odstraszających owady.
  12. Prace leśne. Należy omijać miejsca, w których prowadzona jest wycinka drzew.
  13. Maszyny leśne. W lesie należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ leśnymi drogami mogą poruszać się: ciężki sprzęt oraz samochody osób pracujących w lesie.
  14. Dzikie zwierzęta – pogryzienie, użądlenie, ukąszenie, zranienie lub stratowanie.Należy pamiętać, aby nie dotykać dzikich zwierząt, gdyż mogą być zarażone wścieklizną.
  15. Przy złej pogodzie (burza, silny wiatr, zalegający na drzewach śnieg lub na drogach lód) zwiększa się ryzyko nieszczęśliwych wypadków.W takiej sytuacji zalecane jest nie przebywanie w lesie, gdyż każde drzewo może się przewrócić, złamać itp.
  16. Niewypały i niewybuchy z czasów wojny.
  17. Polowania regulujące liczebność zwierzyny.
  18. Wnyki, sidła i inne pułapki stosowane przez kłusowników. W takiej sytuacji należy bezwzględnie się oddalić i niezwłocznie zawiadomić służby leśne.
  19. Wyładowania atmosferyczne.
  20. Organizmy i substancje wywołujące reakcje alergiczne.
  21. Występujące w lesie trujące lub mogące wywołać poparzenia rośliny i grzyby.
  22. Pozostałe zagrożenia trudne do zidentyfikowania
 5. Większość zagrożeń w lesie jest oznakowana odpowiednimi tablicami, należy się do tych ostrzeżeń lub zakazów bezwzględnie stosować.

Oddaj na nas swój głos w Budżecie Obywatelskim Gdyni

bo Gdynia 2020 logotyp malyPrzygotowania do Wakacyjnego Tułacza trwają. Czekamy na ostateczne (COVID-owe) zgody z Nadleśnictwa i Urzędu Gminy.

W ramach przygotowań zapraszamy na Parkowe Treningi na Orientację - informacje na www.parkoweBnO.pl (udział bezpłatny), zaś mieszkańców Gdyni prosimy o głosy na nasze projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Poproście też o to Waszych sąsiadów i znajomych z Gdyni. Szczegóły tutaj.

Kadra na Tułacze

Poszukujemy osób zainteresowanych współpracą przy organizacji Tułaczy. Jeśli interesujesz się turystyką aktywną. Jeśli pasjonują Cię nasze Rajdy ale nie czujesz się na siłach wystartować lub po prostu szukasz innej formy samorealizacji i masz zapał do ciekawej pracy. Jeśli chcesz współtworzyć Tułacza - zapraszamy! Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warunki do uzgodnienia - zwracamy wszystkie koszty, a nawet coś wiecej ;-).

Kanał Filmowy

nowosc8 kanal filmowy tulacz smW związku z aktualną bezczynnością i przymusem siedzenia w domu udostęniamy Wam (menu po lewej stronie) Kanał Filmowy, gdzie zebraliśmy różne filmy pokazujące dotychczas rozegrane imprezy.

Mamy nadzieję, że nasz Kanał Filmowy choć trochę pozwoli Wam przeżyć ten trudny okres bez Tułacza oraz nabrać sił i zapału do udziału w kolejnych edycjach, gdy tylko będzie to możliwe.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!!!

Kanał Filmowy

Na specjalne życznie naszych uczestników zebraliśmy w jednym miejscu wszytskie nakręcone dotychczas filmy z naszych imprez.
Zapraszamy do oglądania :-)

Kanał na Youtube
Tutaj zamieszczamy wszytskie filmy zrealizowane przez nas oraz te, które otrzymaliśmy od uczestników:

 youtube logo

Jeśli macie jakieś swoje filmy dotyczące Tułaczy lub Parkowych przesyłajcie je do nas.

Pozostałe źródła znajdziecie poniżej:

Gry Parkowe na Orietnację 27.10.2019 Piecki Migowo --> link

TVP Gdańsk "Dzień dobry tu Gdańsk" 18.10.2019 --> link Informacje od minuty 01:02:10.

Gry Parkowe na Orietnację 01.09.2019 Hevelianum --> link

Wiosenny Tułacz 23.03.2019 Swarożyn --> link

Integracja KBS 06.10.2018 Jastrzębia Góra --> link

TVP Gdańsk Gry Parkowe na Orietnację 14.01.2018 Gdańsk Stogi --> link

Nocny Sztubak 28.11.2018 Gdańsk Zaspa

Nocny Sztubak 21.03.2018 Gdańsk Śródmieście

Gry Parkowe na Orientację 15.10.2017 Park Przymorze

Miejska Gra Terenowa Dominik 16.07.2016 Gdańsk Śródmieście

Wakacyjny Tułacz 18.06.2016 Kartuzy

Wiosenny Tułacz 02.04.2016 Lębork

Wakacyjny Tułacz 20.06.2015 Gdańsk Osowa

Wiosenny Tułacz 28.03.2015 Kolbudy

Jesienny Tułacz 4-5.10.2014 Bolszewo

Lista wszechczasów

W dziale DO POBRANIA zamieściliśmy zaktualizowaną listę wszechczasów, czyli opracowanie startów wszystkich uczestników na kolejnych edycjach Tułaczy. Prosimy o zgłaszanie uwag i zauważonych błędów, zwłaszcza panie zmieniające nazwiska :-)

Każdy kto weźmie udział w Tułaczu przynajmniej 10 razy otrzyma specjalne wyróżnienie (nagrodę) oraz tytuł WYTRWAŁEGO TUŁACZA. Dotychczas przyznaliśmy 127 takich tytułów.

Wytrwały Tułacz

W dziale DO POBRANIA zamieściliśmy aktualną (po JT2017) Listę Wszechczasów, czyli tabelę Waszych startów na Tułaczu od jego pierwszej edycji. Sprawdźcie czy wszystko się zgadza i zgłaszajcie do nas swoje uwagi.

zapalniczkaOd kilku edycji najbardziej aktywni uczestnicy zostają wyróżnieni tytułem Wytrwałego Tułacza (za udział w co najmniej 10 edycjach, z wyjątkiem trasy TPK i TP 15 km). Już 105 osób uzyskało ten wspaniały tytuł a kolejne 28 (zaznaczone na niebiesko na Liście Wszechczasów) ma szanse uzyskać go na Wiosennym Tułaczu 2018 - wystarczy tylko pojawić się na linii startu i odnaleźć przynajmniej 1 Punkt Kontrolny na trasie.

Z tytułem związana jest również nagroda. Dość atrakcyjna i na pewno przydatna każdemu Tułaczowi na turystycznych szlakach. Nagrody można odebrać tylko osobiście i tylko podczas uroczystego ich wręczania na zakończeniu każdego Tułacza. Zachęcamy zatem do pozostania z nami do końca każdej edycji .... i o jeden dzień dłużej ;-).

Zmiany w Regulaminie

W związku z wejściem Wiosennego i Jesiennego Tułacza do klasyfikacji PMnO, na wniosek Kapituły Pucharu, wprowadzamy następujące zmiany w regulaminie Tułacza dotyczące TYLKO trasy TP50:

1. Na Wiosennym Tułaczu 2018 obowiązywać będzie limit czasu podstawowego 10 godzin + 4 godziny limitu spóźnień.
2. Na potrzeby klasyfikacji PMnO na Wiosennym i Jesiennym Tułaczy obok dotychczasowej klasyfikacji TP50 wprowadzona zostaje druga klasyfikacja, tzw. "PMnO", w której:
a) nie będzie obowiązywało dodatkowe 10% limit czasu podstawowego dla osób w wieku 50 lat i więcej;
b) w przypadku bezbłędnego pokonania trasy (na "zero") przez więcej niż jeden zespół o zajętym miejscu decydować będzie czas pokonania trasy.

Pozostałe postanowienia Regulaminu pozostają bez zmian.

TUŁACZ w PMnO

PMnO logo200pxSpieszymy donieść, o czym już część z Was zapewne wie, że Tułacz wraca do PMnO (Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację), W 2018 roku w Pucharze będą dwa Tułacze: Wiosenny i Jesienny. Wiązać się to będzie z drobnymi zmianami w regulaminie, co jednak nie zmieni ducha imprezy. Szczegóły wkrótce. Już dziś zapamiętajcie terminy:

Wiosenny Tułacz 2018 odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2018 - edycja DZIENNA!!!
Wakacyjny Tułacz 2018 odbędzie się w dniu 16 czerwca 2018 - edycja DZIENNA!!!
Jesienny Tułacz 2018 odbędzie się w dniach 29-30 września 2018 - edycja NOCNA!!!

Bądźcie z nami. Nie przegapcie terminów. Już dziś zapiszcie je w kalendarzu i zarezerwujcie sobie czas.

Ponadto zapraszamy na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację!
Szczegóły na www.parkowe.almanak.pl.

Open Source Design

Thank you for downloading and installing Form2Content LITE. In this demo content and article we hope to help you get started using our Joomla Content Construction Kit.

Open Source Design

With a content construction kit there is always a small learning curve. Hopefully our BLOG demo will help you understand the relation between the Form2Contnet submission form (data) and the creation of your Joomla article quickly.

Statystyki przed-TUŁACZOWE

405 osób zgłoszonych na start, 170 zespołów, 400 drożdżówek, 241 dyplomów, 6 kotłów oryginalnej węgierskiej zupy "krumpli paprykarz" przygotowanej przez restaurację Folkowy Dwór, setki kilometrów przejechanych w lesie, 138 ustawionych lampionów na 5 trasach to tylko niektóre z liczb Jesiennego Tułacza. Czekamy na Was w bazie. Do zobaczenia!!!

Formularz zgłoszeniowy

Uruchomiliśmy formularz zgłoszeniowy Jesiennego Tułacza 2014. Zapraszamy do jego wypełniania i rezerwowania sobie terminu 4-5 października na udział w naszej imprezie.

Dojazd

Miejsce startu ("BAZA") Wakacyjnego Tułacza zlokalizowane będzie na kąpielisku Krępkowice przy wschodnim brzegu jeziora Brody 54.456188 / 17.695280).

Jak dojechać do miejsca startu?

SAMOCHODEM - sposób zalecany:
Z Gdańska przez Żukowo - Sierakowice - Cewice, 76 km.
Z Gdyni przez Wejherowo - Lębork - Osowo - Maszewo Lęborskie, 72 km

POCIĄGIEM (ostateczność!!!)
Należy dojechać do stacji Lębork i dalej komunikacją autobusową PKS Słupsk do miejscowości Osowo Lęborskie skąd pieszo około 6 km drogą asfaltową na zachód,
lub
do stacji Leśnice (jedna stacja za Lęborkiem na zachód) i dalej pieszo 7,4 km.
Rowerzystów prosimy o dojazd własnymi jednośladami (12,5 km z Lęborka).

PARKINGI
Przy kąpielisku Krępkowice dostępny jest parking na około 25 samochodów. Prosimy o dojazd na wyznaczoną godzinę startu i sprawne opuszczenie wydarzenia po ukończeniu trasy.

Nadleśnictwo Cewice informuje, że "na tereniach leśnych dozwolone jest parkowanie pojazdów tylko i wyłacznie w miejscach oznakowanych przez Nadleśnictwo. W przypadku zaparkowania pojazdów poza miejscami wyznaczonymi, kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnione wykroczenie".

Jednoćześnie informujemy, że mimo naszych starań Nadlećnictwo Cewice nie wyraziło zgody na parkowanie samochodów na drodze leśnej po wschodniej stronie leśniczówki, biegnącej na południe od drogi asfaltowej z Krępkowic do Osowa Lęborskiego.

Wobec powyższego jedyna możliwość parkowania to miejsca przy kąpielisku Krępkowice oraz wszytskie dopuszczalne prawem miejsca we wsi Krępkowice. Będzie ciężko :-(

Promocja dla uczestników TP50

 Od 2020 roku, decyzją kapituły Tułacza w uznaniu trudu pokonania trasy wprowadzamy następujące profity dla uczestników TP50:

 1. Z uwagi na trudności związane z dystansem punkty kontrolne na trasie TP50 będą łatwiejsze nawigacyjnie niż dotychczas, choć wciąż nie tak trywialne jak na niektórych imprezach PMnO ;-).
 2. Nagradzani będą wszyscy obecni na zakończeniu uczestnicy trasy TP50.
 3. Uczestnicy TP50 otrzymują prawo losowania nagród w pierwszej kolejności.
 4. Uczestnicy, którzy potwierdzą minimum 60% punktów kontrolnych (PK lub PS) otrzymują 50% rabatu we wpisowym na kolejnej edycji Tułacza - voucher ważny przez rok.
 5. W miarę możliwości technicznych (po stworzeniu ciekawego projektu nadruku) uczestnicy, którzy potwierdzą minimum 75% PK otrzymają specjalną koszulkę Tułaczowego Lidera.

Regulamin Pandemiczny
„Rodzinnego wyjścia do lasu Jesienny Tułacz 2020”

W związku z obowiązującym stanem epidemicznym na terenie kraju wprowadza się następujące zmiany w regulaminie Rajdu na Orientację Jesienny Tułacz:

 1. Niniejszy Regulamin Pandemiczny jest uzupełnieniem Regulaminu Rajdu Tułacz dostępnego na stronie www.tulacz.almanak.pl.
 2. Jeżeli Regulamin Pandemiczny jest w którymkolwiek punkcie sprzeczny z Regulaminem Rajdu Tułacz pierwszeństwo w zastosowaniu mają postanowienia Regulaminu Pandemicznego.
 3. Zmianie ulega nazwa wydarzenia na „Rodzinne wyjście do lasu Jesienny Tułacz 2020”
 4. Charakter wydarzenia: Rodzinne wyjście do lasu będzie wydarzeniem plenerowym zorganizowanym w przestrzeni otwartej, bez budynku bazy. W związku z powyższym oraz mając na względzie bezpieczeństwo uczestników:
  a. nie będzie możliwości noclegu ani zostawienia rzeczy na przechowanie,
  b. nie będzie możliwości dojazdu transportem organizatora,
  c. nie będzie uroczystego zakończenia,
  d. wyniki dostępne będą jedynie w formie elektronicznej na stronie www najwcześniej w poniedziałek po zakończeniu Tułacza.
 5. W celu uniknięcia zgromadzeń nie będzie szkolenia dla uczestników trasy TP10, ewentualne wątpliwości tłumaczone będą w momencie startu. Na wszystkich trasach nie będzie również losowania nagród.
 6. Uczestnicy wszystkich tras startować będą w wydłużonych interwałach czasowych. Minuty startowe zostaną opublikowane na stronie www Tułacza. Prosimy o przybywanie w wyznaczonym terminie, by nie powodować nadmiernego gromadzenia się uczestników w miejscu startu.
 7. Obowiązują dotychczasowe zasady potwierdzania punktów kontrolnych (kredką zawieszoną przy lampionie). Dopuszczalne jest potwierdzenie własnym długopisem (bezdotykowo) lecz wówczas niezbędne jest przesłanie na adres almanak[at]almanak.pl kompletu zdjęć całej drużyny przy każdym potwierdzonym punkcie kontrolnym wraz z opisem numeru PK w nazwie pliku.
 8. Ciepły posiłek na mecie wydawany będzie w opakowaniach jednorazowych z zachowaniem wszelkich wymogów pandemicznych dla gastronomi. Prosimy o niezajmowanie miejsc wyłączonych z użytkowania i zachowanie dystansu społecznego podczas spożywania posiłku.
 9. Na terenie miejsca startu obowiązuje nakaz zakrywania ust oraz nosa jak również zachowanie obowiązującego dystansu społecznego.
 10. W przypadku startu w grupie z osobami, z którymi nie zamieszkujemy na co dzień obowiązuje zachowanie dystansu społecznego lub zakrywanie ust oraz nosa na całej trasie (nawet w lesie).
 11. W miejscu startu dostępne będą środki dezynfekujące oraz rękawiczki jednorazowe.
 12. Na całej trasie obowiązuje zakaz korzystania z infrastruktury leśnej, wiat, ławek itp.
 13. Uczestnicy biorący udział w „Rodzinnym wyjściu do lasu Jesienny Tułacz 2020” oświadczają, że zapoznali się z informacjami zamieszczonymi w punkcie "Zagrożenia w lesie" opublikowanym na stronie https://www.tulacz.almanak.pl/.
 14. Udział w „Rodzinnym wyjściu do lasu Jesienny Tułacz 2020” jest równoznaczy z akceptacją niniejszego Regulaminu Pandemicznego oraz Regulaminu Rajdu Tułacz.

Dojazd i Parkingi

Miejsce startu ("BAZA") Jesiennego Tułacza zlokalizowane będzie w budynku socjalnym przy Stadionie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Kolbudach, przy ul. Polnej 55.

PARKINGI
W bezpośrednim sąsiedzwie bazy samochody można zostawić przy budynku bazy oraz na południe od niego na pobczu wzdłuż ul. Polnej (w sposób umozliwoający przejazd ulicą Polną w obu kierunkach) w miejscach oznaczonych na poniższym rzucie. Prosimy nie parkować na drodze dojazdowej do kortów tenisowych oraz bezpośrednio przed budynkiem bazy. Parkując na terenie osiedla prosimy nie zastawiać dojazdów do prywatnych posesji.

kolbudy parking baza

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc postojowych prosimy o korzystanie z parkingu przy supermarkecie XXX na ul. Leśnej 2 i dojście pieszo do bazy (650 m, 8 minut).

kolbudy parking tesco

Rowerzystów prosimy o skorzystanie z parkingu przy supermarkecie YYY na ul. Wybickiego 35a i dojazd jednośladami do bazy (2200 m, 7 minut).

kolbudy parking lidl

Samochody należy ustawiać jeden koło drugiego tak, aby zmieściło się ich jak najwięcej. 

Prosimy nie zostawiać swoich rumaków na prywatnych posesjach ani na drogach dojazdowych do nich, gdyż policja lub właściciele mogą okazać się mało wyrozumiali w takich przypadkach.

Dojazd

Bazą Wiosennego Tułacza będzie Szkoła Podstawowa w Gotelpiu.

Jak dojechać do bazy?

POCIĄGIEM
Linią kolejową Tczew-Piła należy dojechać do stacji Łąg, skąd dojście do bazy najkrótszą drogą to 4,5 km zgodnie z trasą zaznaczoną tutaj.

Rozkład jazdy pociągów (sobota 7 kwietnia):

Chojnice 5:11 5:55 7:52 14:30
Łąg 5:43 6:32 8:22 15:02

 

Tczew 5:06 8:39 11:47 13:44
Łąg 6:04 9:41 12:47 14:44

Transport PKP-BAZA
Urząd Gminy Czersk podstawi specjalny autobus dla uczestników Wiosennego Tułacza. Odjazd ze stacji PKP Łąg planowany jest w sobotę o godz. 10:00.
Z uwagi na brak zgłoszeń ze strony uczestników będzie to jedyny kurs autobusu do bazy.

Gdyby ktoś znalazł się w sytuacji braku możliwości dojazdu prosimy o kontakt telefoniczny (502765536) - będziemy starali się znaleźć transport samochodami prywatnymi.

AUTOBUSEM
Z Czerska linią autobusową Robus (http://robus.info.pl/wojtal---czersk). Odjazd z Czerska: piątek godz. 14:27, sobota godz. 8:27

AUTOBUS DLA UCZESTNIKÓW
Władze gminy Czersk udostępnią autobus, który będzie jeździł na trasie Łąg PKP - Gotelp baza WT2018 (ewentualnie Czarna Woda - Gotelp gdy będzie taka potrzeba). Jeśli ktoś chce skorzystać z tej opcji prosimy zaznaczyć to podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego w polu UWAGI lub napisać do nas w oddzielnym mailu.
Harmonogram kursów podamy w terminie późniejszym w zależności od zapotrzebowania.

SAMOCHODEM
Od strony Starogardu Gdańskiego lub Chojnic drogą nr 22 do Czerska gdzie należy skręcić na północ na Odry, lub do Łęgu gdzie należy skręcić na Zawadę.

PARKINGI
Samochody można zostawić przy szkole i przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej (nie zastawiać wyjazdu wozów strażackich!!!!) ale liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Na poniższej mapie kolorem czerwonym zaznaczono poszerzone pobocza dróg, na których nie powinno być problemu z pozostawieniem samochodów. Żółtymi strzałkami zaznaczono zalecany kierunek ruchu po drogach polnych wokół bazy, dzięki czemu można będzie zostawić samochody również przy tych drogach (prosimy o zachowanie rozsądku i szczególnej uwagi).

Miejsca oznaczone znakiem "?" z uwagi na warunki atmosferyczne (grząski grunt) będą jeszcze sprawdzone przed samą imprezą w piątek 6 kwietnia. Parkowanie w tych miejscach na własną odpowiedzialność uczestników tylko i wyłącznie po wcześniejszym sprawdzeniu gruntu.

Z uwagi na trudne warunki parkingowe zalecamy transport publiczny.

parkingi Gotelp WT18

Prosimy nie zostawiać swoich rumaków na prywatnych posesjach ani na drogach dojazdowych do nich, gdyż policja lub właściciele mogą okazać się mało wyrozumiali w takich przypadkach.

 Regulamin Rajdu Tułacz -  trasy i minuty

Ostatnia zmiana: ................  - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

FORMA I TRASY
Sprawdź granice swoich możliwości - to hasło przewodnie naszych imprez. Nieistotne jest, kto jak daleko dojdzie, lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji.

Start możliwy na jednej z pięciu tras:

 • pieszej 10 km - trasa łatwa, krótka;
 • pieszej 20 km - trasa o średnim stopniu trudności;
 • pieszej 30 km - trasa trudna;
 • pieszej 50 km - trasa trudna i długa;
 • rowerowej 50 km.

Długość każdej trasy liczona jest wzdłuż najkrótszych elementów liniowych (istniejące drogi, ścieżki, granice kultur itp.) naniesionych na mapie łączących poszczególne punkty kontrolne (zwane dalej PK).

TP 10 RODZINNA
Trasa Piesza Łatwa -  długość około 8-10 km, idealna dla  osób początkujących w Imprezach na Orientację, które nie czują się jeszcze na siłach poruszać się po rzeźbie terenu, a chciałyby miło spędzić czas w lesie np. na rodzinnej wycieczce z nutką rywalizacji. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest przy drogach, ścieżkach i przecinkach leśnych lub w niedużej od nich odległości. Mogą pojawić się punkty stowarzyszone.

TP 20 TURYSTYCZNA
Trasa Piesza o Średnim Stopniu Trudności (ŚST) przeznaczona jest dla osób o niedużym doświadczeniu w Imprezach na Orientację oraz w pracy z mapą i kompasem. Wszystkie punkty kontrolne znajdują się w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających także poruszania się po rzeźbie terenu lub krótkiego marszu na azymut. Występują punkty stowarzyszone. Na trasie mogą występować punkty kontrolne nienaniesione na mapę, które należy odnaleźć wykonując zadania specjalne na trasie.

TP 30 ZAAWANSOWANA
Trasa Piesza Trudna przeznaczona dla osób zaawansowanych w orienteringu, które przynajmniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i dobrze orientują się w terenie. Trasa ma duże przewyższenia oraz najtrudniej dostępne punkty terenowe. Należy przygotować się na chaszczowanie, jarowanie, tereny podmokłe itp. Punkty kontrolne mogą być zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu, często występują punkty stowarzyszone.Na trasie mogą występować punkty kontrolne nienaniesione na mapę, które należy odnaleźć wykonując zadania specjalne.

TP 50 TRUDNA
Trasa Piesza Trudna i Długa przeznaczona dla osób zaawansowanych w orientacji sportowej, które przynajmniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i dobrze orientują się w terenie. Trasa jest najdłuższa i wymaga bardzo dobrej kondycji. Ma duże przewyższenia oraz najtrudniej dostępne punkty terenowe. Należy przygotować się na chaszczowanie, jarowanie, tereny podmokłe itp. Punkty kontrolne mogą być zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu, często występują punkty stowarzyszone. Na trasie mogą występować punkty kontrolne nienaniesione na mapę, które należy odnaleźć wykonując zadania specjalne.

TR 50 TRUDNA
Trasa Rowerowa Trudna oparta (w dużej części) o punkty kontrolne trasy TP 50. W związku z tym w wielu przypadkach nie uda się podjechać bezpośrednio pod punkty kontrolne i będzie potrzebne podejście do nich. 

CZAS NA TRASACH 

 • na trasie pieszej 10 km - 4 godz. limitu podstawowego oraz 1 godz. tzw. limitu spóźnień;
 • na trasie pieszej 20 km - 6,5 godzin limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;
 • na trasie pieszej 30 km - 7,5 godziny limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;
 • na trasie pieszej 50 km - 12 godzin limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;
 • na trasie rowerowej odpowiednio 7 i 2 godziny.

Dotarcie na metę w limicie spóźnień skutkuje karami punktowymi określonymi poniżej w zakładce PUNKTACJA.

LICZBA UCZESTNIKÓW
Na poszczególnych trasach dopuszcza się zespoły:

 • od 1 do 5 uczestników na trasie pieszej TP10, 20 i 30 km;
 • od 1 do 3 uczestników na trasie pieszej 50 km 
 • od 2 do 3 uczestników na trasie rowerowej;

Ze względów bezpieczeństwa na trasie rowerowej nie dopuszcza się do startu indywidualnego.

MINUTY STARTOWE
Na wszystkich trasach start odbywa się z interwałem czasowym zależnym od liczby startujących zespołówMinuty startowe zespołów przydzielane będą w drodze losowania i ogłoszone w miejscu startu. W miarę możliwości w nocy z piątku na sobotę lub w sobotę rano przed imprezą minuty startowe zostaną opublikowane na stronie internetowej Tułacza tak, aby każdy mógł przyjechać tuż przed swoim startem bez konieczności spędzania kilku godzin w bazie.

Na Tułaczu nie ma uroczystego rozpoczęcie. Wszystkie informacje podane będą na mapach, stronie internetowej Rajdu oraz, o ile zajdzie taka konieczności, w specjalnie przygotowanym komunikacie startowym.

 Regulamin Rajdu Tułacz -  Dog Trekking

Ostatnia zmiana: dnia ............ - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

 1. Organizatorem trasy DogTrekking (TP DT) jest Stowarzyszenie Wataha z Bydgoszczy.
 2. Do udziału w zawodach na trasie DogTrekking dopuszcza się wszystkie psy, bez względu na wielkość lub rasę.
 3. W każdej drużynie wymagany jest udział minimum 1 psa :-).
 4. Minimalny wiek psa mogącego wziąć udział w zawodach to 1 rok. Jeżeli pies jest młodszy, może brać udział po okazaniu przez startem pisemnego zaświadczenia od lekarza weterynarii o braku przeciwwskazań do startu.
 5. Wszystkie psy biorące udział w zawodach muszą posiadać aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, najlepiej w postaci książeczki zdrowia psa (będzie sprawdzane przed startem).
 6. Każdy uczestnik startujący z psem ma obowiązek sprzątania po nim, zwłaszcza na terenie szkoły.
 7. Podczas całej imprezy (na terenie bazy oraz na terenach leśnych) obowiązuje zakaz spuszczania psa ze smyczy / linki.
 8. Zabronione jest używanie kolczatek, obroży zaciskowych i innych akcesoriów mogących wyrządzić krzywdę zwierzęciu. W przypadku psów ze skłonnością do zachowań agresywnych, dopuszcza się stosowanie wyłącznie dobrze dopasowanego kagańca fizjologicznego, umożliwiającego swobodne dyszenie, picie wody i poruszanie pyskiem.
 9. Podczas zawodów zabronione jest zmuszanie psa do biegu/marszu oraz jakiekolwiek działanie powodujące ból lub stres u zwierzęcia. W przypadku braku możliwości kontynuowania marszu przez psa, zawodnik ma obowiązek zejść z trasy i niezwłocznie poinformować o tym Organizatora.
 10. Obowiązkowe jest posiadanie odpowiedniego zapasu wody dla psa oraz (na całej trasie) miski, z której pies będzie mógł się napić.
 11. Zalecane jest, aby pies posiadał elementy odblaskowe i oświetlenie mocowane do obroży lub szelek psa.
 12. Zalecane jest, aby pies posiadał but ochronny na łapę.
 13. Zalecane jest posiadanie apteczki z podstawowym wyposażeniem, aby opatrzyć ewentualne skaleczenia psa.
 14. Na czas transportu oraz dla psów nocujących w bazie zalecane jest posiadanie transportera.
 15. Zalecane jest prowadzenie psów w szelkach oraz na smyczy z amortyzatorem, przypiętej do pasa biodrowego. Dopuszcza się trzymanie smyczy w ręce oraz używanie smyczy automatycznej.
 16. Psy ze skłonnością do zachowań agresywnych na terenie bazy muszą być w kagańcach.

Z uwagi na zasady współżycia społecznego, uczestników z psami prosimy o kwaterowanie w specjalnie do tego przeznaczonej części bazy, tak by pieski nie przeszkadzały uczestnikom pozostałych tras w spokojnym wypoczynku przed oraz po trudach pokonania tras.

Upoważnienie dla osób niepełnoletnich

W dziale PLKI DO POBRANIA udostępniliśmy "Upoważnienie dla osób niepełnoletnich", które należy wydrukować dla każdej osoby niepełnoletniej biorącej udział w Rajdzie, podpisać przez obu opiekunów prawnych (rodziców), poświadczyć autentyczność podpisów i złożyć w sekretariacie Rajdu.

Nowe FORUM

Reaktywowaliśmy Forum Tułacza. Niestety, z powodu zmiany zasad na poprzednim forum musieliśmy je przenieść na inną platformę tracąc tym samym wszytskie wątki z poprzednich imprez.

Nowe forum dostępne jest w zakładce FORUM. Tam też możecie zgłaszać potrzebę transportu na imprezę czy poszukiwania partnera do wspólnego startu w Tułaczu.

 

Życzymy miłego korzystania.

"Formularz zgłoszeniowy" został już wyłączony. Zainteresowanych udziałem w Tułaczu zapraszamy do bazy zawodów.

Przepraszamy za utrudnienia!

Uruchomiliśmy stronę Wiosennego Tułacza 2014. Serdecznie zapraszamy w pomorskie lasy zmierzyć się z trudami naszej imprezy.

W dziale PLIKI DO POBRANIA zamieszczamy "Upoważnienie dla osób nieletnich", "Kartę zgłoszeniową" oraz "Kartę uczestnika".

Wkrótce dalsze szczegły.

Wyprawa Elbrus 2014

Wszystkich Tułaczy (i nie tylko) zapraszamy na Wyprawę na Elbrus - najwyższą górę Europy należącą do Korony Ziemi. Szczegóły tutaj.

Koszulki Tułacza

Informujemy, że dostępne są jeszcze koszulki z minionych edycji Tułaczy Można je nabyć w bazie Tułacza lub zamówić przesyłkę pocztową. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod adresem almanak[at]almanak.pl ([at] zastąp symbolem @).

Edycja kolor dostępne
rozmiary
wizualizacja cena
2021
Wiosenny
Tułacz
lazurowe
(błękitne)
 • damska M x1
 • damska L x1
 • damska XL x1
 • męska S x1
 • męska L x7
koszulka WT2021 30,00 zł
2020
Jesienny
Tułacz
brązowe
 • damska S x1
 • damska M x1
 • damska L x1
 • męska L x3
 • męska XL x 2
koszulka JT2020 przod 30,00 zł
2020
Wakacyjny
Tułacz
żółte
 • męska L x1
 • męska XL x 3
koszulka LT2020 przod 30,00 zł
2019
Jesienny
Tułacz
pomarańczowe
 • męska L x5
koszulka JT2019 przod 30,00 zł
2019
Wiosenny
Tułacz
jasno
zielone
 • damska L x1
 • damska XL x1
 • męska S x1
 • męska M x1
 • męska L x4
 • męska XL x1
koszulka_WT2019_przod 30,00 zł
2018
Wakacyjny
Tułacz
żółte
 • damska M x1
 • męska L x1
koszulka WT2018 przod 30,00 zł
2018
Wiosenny
Tułacz
błękitne
 • męska M x1
 • męska L x1
koszulka_WT2018_przod 30,00 zł
2017
Jesienny
Tułacz
granatowe
 • damska M x1
koszulka_JT2017_przod 25,00 zł
2017
Wiosenny
Tułacz

zielone
 • męska M x2
koszulka_WT2017_przod_m 25,00 zł
2016
Jesienny
Tułacz
bordowe
 • męska L x2
 • męska XL x2
koszulka_JT2016_przod_m 25,00 zł
2016
Wiosenny
Tułacz

niebieskie
 • męska L x2
koszulka_WT2016_przod.jpg 25,00 zł
2015
Jesienny
Tułacz
czerwone
 • męska L x1
koszulka JT2015 25,00 zł
2015
Wakacyjny
Tułacz
żółte nakład
wyczerpany
koszulka LT2015 ---
2015
Wiosenny
Tułacz
zielone nakład
wyczerpany
koszulka WT2015 ---
2014
Jesienny
Tułacz
brzoskwiniowe nakład
wyczerpany
koszulka JT2014 przod ---
2014
Wiosenny
Tułacz

błękitne
 • damska M x1
 • męska L x1
koszulka_WT2014_przod_m  20,00 zł
2013
Jesienny
Tułacz
brunatne nakład
wyczerpany
koszulka JT2013 przod ---
2013
Wakacyjny
Tułacz
pomarańczowe nakład
wyczerpany
koszulka LT2013 przod ---
2013
Wiosenny
Tułacz

zieleń khaki
 • męska S x1
koszulka_WT2013_przod  20,00 zł
2012
Jesienny
Tułacz
czerwone
 • męska L x1
koszulka_JT2012_przod_m  15,00 zł
2012
Wakacyjny
Tułacz
żółte nakład
wyczerpany
koszulka LT2012 przod ---
2012
Wiosenny
Tułacz

zielone
 • damska XL x2
 • męska M x1
koszulka_WT2012_przod_m 15,00 zł
2011
Jesienny
Tułacz
czarne
 • damska L x1
 • damska XL x2
 • męska L x5
koszulka_JT2011_przod_m 15,00 zł
2011
Wiosenny
Tułacz

ciemno-zielone
 • damska XL x2
koszulka_WT2011_przod_m 15,00 zł
2010
Jesienny
Tułacz
bordowe
 • męska L x2
koszulka JT2010 przod 15,00 zł
2010
Wiosenny
Tułacz
jasnozielone nakład
wyczerpany
koszulka WT2010 przod ---

Regulamin Rajdu Tułacz - zgłoszenia

Ostatnia zmiana: dnia .............. - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

ZGŁOSZENIA
Dokonujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego w menu opo lewej stronie (WYSLIJ ZGLOSZENIE).

UWAGA!!! Po wysłaniu formularza należy sprawdzić, czy drużyna jest na liście zgłoszeń oraz czy na podany w zgłoszeniu e-mail wpłynęło potwierdzenie zgłoszenia. Jeśli tego nie ma należy ponownie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Potwierdzeniem udziału jest wpłacenie wpisowego. Wniesienie opłaty po terminie podstawowym (patrz tabelka poniżej) jak i samo zgłoszenie (bez opłaty) nie gwarantuje kompletu świadczeń, w tym kolorowych map. 

Dla wszystkich zgłosoznych osób przygotowane zostaną wypełnione Karty Uczestnika. Po przybyciu do bazy, przed zgłoszeniem się do sekretariatu, należy odnaleźć swój numer startowy na wywieszonej liście uczestników i wpisać go na otrzymanej w sekretariacie Karcie Uczestnika poprawiając ewentualne błędy. Procedura ta usprawni organizację imprezy.

OPŁATA STARTOWA
W wysokości podanej w tabeli poniżej należy przelewem bankowym na konto: 

73 1140 2004 0000 3502 0435 4718
BP ALMANAK Wojciech Suchy,
ul. Przemyska 12a/1, 80-180 Gdańsk
z dopiskiem: "darowizna od 'imię nazwisko uczestnika', nr XXX"

gdzie XXX oznacza numer drużyny (patrz LISTA ZGŁOSZEŃ)

Prosimy nie dodawać żadnych innych danych w tytule przelewu. Numer drużyny jednoznacznie identyfikuj trasę. Możliwe jest również dokonanie wpłaty w bazie zawodów, jednakże będzie ona odpowiednio wyższa.

Wpłat za kilka osób można dokonywać jednym przelewem podając w tytule imię i nazwisko tylko jednej osoby z drużyny.

Potwierdzenie zaksięgowania wpłaty zostanie zaznaczone na stronie www Tułacza, na listach zgłoszeń w kolumnie "wpisowe" w postaci zapisu "jest". Każdy inny zapis wymaga wyjaśnień w sekretariacie za okazaniem dowodu wpłaty, który bezwzględnie należy wówczas okazać.

Prosimy nie dokonywać wpłat na 3 dni przed imprezą gdyż nie zostaną one zaksięgowane na naszym koncie i konieczne będzie dokonanie kolejnej opłaty w sekretariacie. W takim przypadku, po zaksięgowaniu przelewu, ewentualna nadpłata zostanie zwrócona na to samo konto.

Trasa płatne do 22.02.2021
(termin promocyjny)

płatne po 22.02.2021
do 18.04.2021
(termin podstawowy)

płatne po 18.04.2021
lub na starcie

ParkoweBnO
<18 lat
10 zł/os. 10 zł/os. 15 zł/os.
ParkoweBnO
>= 18 lat
15 zł/os. 15 zł/os. 20 zł/os.
piesza 10 20 zł/os. 30 zł/os. 45 zł/os.
piesza 20 40 zł/os. 50 zł/os. 70 zł/os.
piesza 30, 50 50 zł/os. 65 zł/os. 90 zł/os.
rowerowa 50 zł/os. 65 zł/os. 90 zł/os.

UWAGA!
Dla trasy ParkoweBnO zasady wpłat są takie jak na Parkowych w Trójmieście, czyli wszystkie płatność w bazie. O wysokości opłaty decyduje termin zgłoszeń (przed lub po 18.04.2021).

ZWOLNIENIA Z WPISOWEGO
W ramach akcji promujących Tułacza zwolnione z konieczności opłacania wpisowego są osoby które:

 • reprezentują Patrona lub Patrona Medialnego (max. 2 osoby);
 • reprezentują Sponsora (od 1 do n osób w zależności od wysokości wsparcia ze strony sponsora);
 • są lauretami konkursów ogłaszanych na stonie Tułacza (np. na projekt nadruku na koszulce);
 • aktywnie uczestniczą w przygotowaniach Rajdu zgodnie z zakładką WOLONTARIAT;
 • są opiekunami minimum 10-cio osobowej grupy szkolnej (bez osób objętych innymi rabatami);
 • umieściły na głównej stronie swojego serwisu internetowego baner promujący Tułacza i zobowiążą się utrzymać go tam przez okres jednego roku. Szczegóły w zakładce POMÓŻ PROMOWAĆ.

Powyższe nie dotyczy kosztów zakupu kolorowych map, koszulek i innych świadczeń dodatkowo płatnych.

Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - miejsce startu

Ostatnia zmiana: dnia .......... - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

TERMIN I "BAZA"
Najbliższe wydarzenie z cyklu „Tułaczy" odbędzie się w sobotę 10 kwietnia 2021 roku, bez względu na warunki atmosferyczne. Terenem zmagań będzie malowniczy powiat wejherowski. Miejscem startu będzie Harcerska Baza Obozowa CEDRON w Wejherowie. Za przychylność i gościnę składamy gorące podziękowania komendantowi hufca pwd. Dawid Schwann.

NOCLEGI
Ze względów pandemicznych wydarzenie odbywać się będzie w przestrzeni otwartej, bez zapewnienia noclegu przez organizatora oraz bez zostawiania rzeczy w biurze. Dla osób, które mimo wszystko będą chciały wyspać się przed zmaganiami na trasach, lub odpocząć po imprezie (zwłaszcza TP50) istnieje możliwość indywidualnej rezerwacji domków. Na hasło Wiosenny Tułacz duże zniżki :-). Szczegóły podamy wkrótce. Chęć skorzystania z noclegu prosimy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym w uwagach końcowych.

Na terenie bazy obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów - również w domkach!!!

KOMUNIKACJA

Miejsce startu, baza imprezy wraz z mapką dojazdową oraz rozkład jazdy autobusów i pociągów dostępne będą wkrótce w zakładce DOJAZD.

Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - zasady i punktacja

Ostatnia zmiana: dnia 13.02.2019 - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

TEREN I MAPY
Teren o zmiennej przebieżności, z domieszką krzewów, drzew, i innych wytworów natury z wyraźnym wpływem człowieka, miejscami podmokły, o różnej kulturze, z reguły pagórkowaty.

Wszystkie trasy mapy kolorowe, skala 1:25 000, częściowo aktualizowane. W otoczeniu punktów kontrolnych możliwe jest zastosowanie map bardziej szczegółowych, wycinków map historycznych, ortofotomapy oraz skaningu laserowego LIDAR.

Stosowanie map innych niż dostarczone przez organizatora jest niedozwolone i grozi dyskwalifikacją.
Stosowanie urządzeń do nawigacji satelitarnej jako pomocy na trasie jest niedozwolone i grozi dyskwalifikacją. Powyższe nie dotyczy stosowania wspomnianych urządzeń jako rejestratorów trasy (track-ów) celem jej analizy po zakończeniu Rajdu, jednak tylko wówczas, gdy urządzenie to będzie schowane np. w plecaku.

KLASYFIKACJA

 • wynikiem końcowym zespołu będzie liczba uzyskanych punktów karnych zgodnie z punktem "Punktacja" niniejszego regulaminu. W przypadku zdobycia  takiej samej liczby punktów karnych przez 2 lub więcej zespołów zajmują one miejsce równorzędne;
 • uczestnicy mają obowiązek potwierdzać kolejne punkty zgodnie z otrzymaną mapą i opisem trasy.
 • organizator zastrzega sobie prawo wycofania z trasy rajdu zawodnika (a przez to zespołu) w szczególności w przypadku stwierdzenia:  
  • przez obsługę medyczną niezdolności do kontynuacji wysiłku;
  • złamania przepisów prawa i/lub regulaminu imprezy.

PUNKTACJA
O ile niniejszy regulamin lub postanowienia organizatora nie stanowią inaczej punktacja oraz zasady potwierdzania punktów kontrolnych będą zgodne z "Zasadami punktacji i współzawodnictwa w turystycznych Imprezach na Orientację PTTK" dostępnymi m.in. na stronie Komisji InO ZG PTTK z uwzględnieniem zmian zatwierdzonych 30.01.2011 przez Komisję InO ZG PTTK.

Odstępstwa od w/w regulaminu:

 1. Zespoły, które dotrą na metę po zakończeniu limitu spóźnień nie będą klasyfikowane. 
 2. Przy potwierdzaniu PK należy dodatkowo wpisać w specjalnym polu karty startowej godzinę pobytu na każdym PK. 
 3. Możliwe jest potwierdzenia PK za pomocą własnego długopisu (zwłaszcza godziny pobytu) z jednoczesnym zamalowaniem kredką fragmentu pola karty startowej, w którym dokonujemy potwierdzenia.
 4. Uwagi i odwołania rozstrzyga organizator imprezy.

Skrócone "Zasady punktacji i współzawodnictwa w turystycznych Imprezach na Orientację PTTK":

We wszystkich edycjach Tułaczy zwycięża uczestnik lub zespół, który za pokonanie trasy otrzyma najmniejszą liczbę punktów karnych. Punkty karne otrzymuje się za:

brak potwierdzenia punktu kontrolnego PK naniesionego na mapę przez organizatora 90 pkt.
potwierdzenie punktu mylnego PM 30 pkt.
zmianę kolejności potwierdzeń PK (za każdą zmianę) 30 pkt.
pozostawienie na karcie startowej wolnego pola zamiast kolejnego potwierdzenia punktu kontrolnego 30 pkt.
potwierdzenie punktu stowarzyszonego (PS) do punktu kontrolnego (PK), naniesionego przez organizatora na mapę wzorcową 25 pkt.
brak opisu lub zły opis punktu kontrolnego (w tym brak wpisanej godziny potwierdzenia PK) 10 pkt.
każdą zmianę potwierdzenia punktu kontrolnego (PK) lub punktu stowarzyszonego (PS) 10 pkt.
każdą rozpoczętą minutę limitu spóźnień 1 pkt.
 • Potwierdzenie PK polega na wpisaniu w pierwszą wolną kratkę karty startowej numeru PK oraz kodu z lampionu, przy użyciu kolorowej kredki znajdującej się przy lampionie.
 • W przypadku braku PK prawidłowym potwierdzeniem jest wpisanie na karcie startowej numeru PK oraz skrótu BPK (brak punktu kontrolnego).
 • W przypadku braku kredki przy lampionie należy na karcie wpisać numer PK, kod z lampionu oraz skrót BK (brak kredki).
 • Niedopuszczalne jest dokonywanie skreśleń potwierdzeń punktów na karcie startowej. Ewentualnych poprawek dokonuje się poprzez wpisanie właściwego potwierdzenia w kolejne pole karty startowej.
 • Skreślone, zamazane, nadpisane lub w inny sposób modyfikowane potwierdzenie PK będzie traktowane jako punkt mylny (PM).
Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - warunki uczestnictwa

Ostatnia zmiana: dnia ........... - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

UCZESTNICY
Do udziału w Rajdzie dopuszczone zostaną tylko osoby, które przedłożą pisemną zgodę lekarza na udział w imprezach wytrzymałościowych lub złożą pisemne oświadczenie o stanie zdrowia (na Karcie Uczestnika) oraz spełnią dodatkowe warunki określone w regulaminie.

OSOBY NIEPEŁNOLETNIE
Osoby niepełnoletnie w wieku 14-17 lat mogą brać udział w Rajdzie na dowolnej trasie. Osoby niepełnoletnie poniżej 14-tego roku życia mogą brać udział jedynie na trasach pieszych ParkoweBnO oraz TP 10, 20 i 30 km.

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w Rajdzie wyłącznie po wcześniejszym okazaniu pisemnej zgody obojga opiekunów prawnych (nie dotyczy tasy ParkoweBnO). Dodatkowo na trasach TP 20, 30, 50 km i TR oraz na TP 10 km w edycjach nocnych niepełnoletni mogą startować tylko pod opieką osoby, która ukończyła 21 rok życia. W przypadku, gdy osoba niepełnoletnia startuje pod opieką jednego z opiekunów, wymagana jest pisemna zgoda jedynie drugiego z nich.

Podczas rejestracji należy w sekretariacie Rajdu pozostawić wypełnione upoważnienie (wzór należy pobrać z zakładki DO POBRANIA, wydrukować i podpisać). Osoby nieletnie bez upoważnionego opiekuna nie będą dopuszczone do startu w Rajdzie. W sytuacji, gdy któryś z opiekunów nie będzie osobiście obecny w czasie imprezy należy potwierdzić autentyczność podpisu. Potwierdzenia autentyczności podpisu może dokonać zakład pracy, urząd administracji terenowej, placówka oświatowo-wychowawcza itp. Potwierdzenie musi być bezwzględnie opatrzone pieczęcią instytucji dokonującej potwierdzenia. Upoważnienie bez potwierdzenia nie będzie honorowane.

UBEZPIECZENIE
Obowiązkowe jest posiadanie ubezpieczenia na czas trwania Rajdu (nie dotyczy tasy ParkoweBnO). Musi to być ubezpieczenie NNW a nie zdrowotne czy emerytalne z ZUS. Uczestnicy mogą ubezpieczyć się we własnym zakresie u dowolnego ubezpieczyciela lub w bazie Rajdu w Warcie. Koszt ubezpieczenia w bazie zamyka się kwotą 5 zł od osoby. Suma ubezpieczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu to 10 000 zł.
W przypadku ubezpieczenia we własnym zakresie w formularzu zgłoszeniowym należy podać numer polisy NNW. Może to być polisa ISEAC, AEGEE, EURO<26, studencka/szkolna, z zakładu pracy itp, ale obowiązująca również w weekendy oraz obejmująca udział w imprezach ekstremalnych.
Osoby bez ubezpieczenia nie zostaną dopuszczone do startu w Rajdzie bez możliwości zwrotu wpisowego.
Na starcie każdy uczestnik zobowiązany jest złożyć oświadczenie (na Karcie Uczestnika), że nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportów wytrzymałościowych oraz, że startuje w Rajdzie na Orientację Tułacz na własne ryzyko i że nie będzie rościł wobec organizatora żadnych pretensji z tytułu kontuzji lub wypadku, któremu ulegnie w czasie Rajdu.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE I INNE
Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać (pod rygorem zakazu wstępu do bazy) miękkie obuwie na zmianę celem wejścia do pomieszczeń bazy.

Obowiązkowe wyposażenie (dostosowane do danej trasy) to:

 • elementy odblaskowe przytwierdzone do zewnętrznej warstwy odzieży;
 • odpowiednie oświetlenie (latarka, czołówka) i zapas baterii wystarczający na przewidywany czas pobytu na trasie po zmierzchu.
 • trwały środek do pisania;
 • apteczka z podstawowymi lekami i środkami opatrunkowymi (1 na zespół);
 • element odblaskowy lub czerwona lampka sygnalizacyjna umieszczona w widocznym miejscu (obowiązkowo włączona od zmierzchu do świtu podczas poruszania się po drogach przeznaczonych do ruchu kołowego);
 • rower wyposażony zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym (na trasie TR);
 • kask (na trasie TR)
 • telefon komórkowy (z aktywną kartą SIM i naładowaną baterią) - obowiązkowo jeden na zespół.

 Zalecane wyposażenie:

 • kompas;
 • okulary do jazdy na rowerze (na trasie TR);
 • osłony lub pokrowce na mapy i karty startowe;
 • śpiwór lub folia NRC;
 • kubek do herbaty w bazie (bierzemy udział w akcji Z własnym kubkiem);
 • materac lub karimata.

 Inne wymagania:

 • W przypadku wycofania się z trasy należy obowiązkowo zawiadomić o tym organizatorów telefoniczne pod numerem telefonu alarmowego (podanym na starcie Rajdu) lub w bazie. Jeżeli uczestnik nie poinformuje o rezygnacji a zostanie podjęta akcja poszukiwawcza, uczestnik ten zostanie obciążony wszelkimi kosztami związanymi z akcją;
 • Organizator nie zapewnia transportu do bazy Rajdu w przypadku rezygnacji z kontynuowania Rajdu. Nie dotyczy to sytuacji związanej z udzieleniem pomocy medycznej. W miarę możliwości Organizatorzy mogą przewieźć uczestników do bazy. Czas oczekiwania na transport może być jednak bardzo długi, dlatego zalecamy, aby tak rozłożyć siły by możliwe było samodzielne dotarcie do bazy po wycofaniu się z trasy.
Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - postanowienia końcowe

Ostatnia zmiana: dnia .............. - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 • jeżeli postanowienia niniejszego regulaminu lub inne pisemne i ustne postanowienia organizatora są w sprzeczności z "Zasadami punktacji i współzawodnictwa w turystycznych Imprezach na Orientację PTTK" ważniejsze są postanowienia regulaminu Rajdu i Organizatora.
 • organizatorzy nie przewidują możliwości transportu uczestników z trasy Rajdu - należy tak rozłożyć siły, aby możliwe było dotarcie do bazy po wycofaniu się z trasy. Ewentualny transport może nastąpić tylko w wyjątkowych sytuacjach.
 • zgłoszenie po terminie nie gwarantuje kompletu świadczeń;
 • rajd odbędzie się bez względu na pogodę nawet gdyby padał gęsty śnieg i nawiedziły nas inne kataklizmy atmosferyczne;
 • uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie;
 • uczestnicy startują na własną odpowiedzialność i nie będą dochodzić odszkodowania od organizatorów;
 • protesty można składać w formie pisemnej lub elektronicznej od momentu ogłoszenia wyników do 7 dni po imprezie (liczy się data wysłania protestu) do kierownika imprezy. Protesty zostaną rozpatrzone w ciągu 14 dni od ich zgłoszenia;
 • oficjalne wyniki zostaną podane po rozpatrzeniu protestów;
 • za rzeczy pozostawione w bazie organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności;
 • za szkody powstałe wobec uczestników jak i osób trzecich organizatorzy nie odpowiadają;
 • uczestnik, który nie zgłosi się na starcie traci prawo do świadczeń i wpisowego;
 • nieznajomość regulaminu nie zwalnia od jego przestrzegania;
 • ostateczna interpretacja regulaminu imprezy należy do organizatorów;
 • organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu, o czym uczestnicy zostaną powiadomieni;
 • za skutki naruszenia przepisów Kodeksu Drogowego i innych przepisów prawa uczestnik odpowiada osobiście;
 • wszyscy uczestnicy startując w Rajdzie wyrażają zgodę na publikację ich wizerunku oraz ich imienia i nazwiska w relacjach z Rajdu zamieszczonych w mediach oraz materiałach promocyjnych organizatorów, patronów i sponsorów, oraz wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby organizowanych przez Bractwo Przygody Almanak imprez i rajdów jak również na ich gromadzenie w bazach danych Bractwa Przygody ALMANAK zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. 133/97, poz. 883). Zgadzają się również na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną i udostępniają w tym celu swój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 144/02, poz. 1204);
 • aktualna i najświeższa wersja regulaminów dostępna jest na www.tulacz.almanak.pl.

INFORMACJE DODATKOWE

Wojciech Suchy
tel. (+48) 502 76 55 36
e-mail: w.suchy(at)almanak.pl

Potwierdzenie przyjęcia oraz wszelkie najświeższe informacje można znaleźć na stronie: www.tulacz.almanak.pl.

Ania Rodak

DANE OSOBOWE, WIZERUNEK I KORESPONDENCJA
Uczestnik wyraża zgodę na publiczne podanie wyników wraz z jego danymi osobowymi w postaci imienia, nazwiska, daty urodzenia i miejscowości zgodnie z dokonanym zgłoszeniem.

Uczestnik zgadza się na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną i udostępnia w tym celu swój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204).

Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby organizowanych przez Bractwo Przygody Almanak imprez i rajdów jak również na ich gromadzenie w bazach danych Bractwa Przygody Almanak zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami).

Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku, wypowiedzi i danych osobowych przez Organizatora, Patronów i Sponsorów w materiałach promujących „Biegi Parkowe” i wydarzenia im towarzyszące (prasa, radio, telewizja, Internet, materiały graficzne). Uczestnikom, oprócz nagród, nie przysługują z tego tytułu żadne dalsze gratyfikacje, w szczególności wynagrodzenie z tytułu wykorzystania wizerunku, wypowiedzi i danych osobowych.

Uczestnik wyraża zgodę na przeniesienie autorskich praw majątkowych do wizerunku i wypowiedzi dla prasy, radia i telewizji utrwalonego poprzez dokumentację prasową, fotograficzną i filmową, która to zgoda obejmuje wszystkie pola eksploatacji wymienione w art. 50 Ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późniejszymi zmianami) w tym m.in.:

 • utrwalania jakąkolwiek techniką, w tym m.in.: drukiem, na kliszy fotograficznej, na taśmie magnetycznej, na dyskietce, cyfrowo,
 • zwielokrotniania jakąkolwiek techniką, w tym m.in.: drukiem, na kliszy fotograficznej, na taśmie magnetycznej, na dyskietce, cyfrowo,
 • wprowadzania do obrotu, wprowadzania do pamięci komputera oraz do sieci komputerowej i/lub multimedialnej,
 • publicznego udostępniania wizerunku w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym (m.in.: udostępniania w Internecie i Intranecie),
 • wystawiania, wyświetlania, użyczania i/lub najmu, dzierżawy,
 • nadawania za pomocą wizji i/lub fonii przewodowej oraz bezprzewodowej przez stację naziemną,
 • nadawania za pośrednictwem satelity,
 • równoczesnego i integralnego nadawania (reemitowania)

i następuje na czas nieograniczony zarówno czasowo jak i terytorialnie tzn. odnosi się zarówno do terytorium Polski jak i do terytoriów wszystkich innych państw.

 Regulamin Rajdu Tułacz -  trasy i minuty

Ostatnia zmiana: dnia ........... - kolor fioletowy 

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

FORMA I TRASY
Sprawdź granice swoich możliwości - to hasło przewodnie naszych imprez. Nieistotne jest, kto jak daleko dojdzie, lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji.

Start możliwy na jednej z sześciu tras:

 • pieszej ParkoweBnO - trasa łatwa, szkoleniowa dla początkujących oraz dzieci, około 4-5 km (+ ewentualne dojście na start);
 • pieszej 10 km - trasa łatwa, krótka;
 • pieszej 20 km - trasa o średnim stopniu trudności;
 • pieszej 30 km - trasa trudna;
 • pieszej 50 km - trasa trudna i długa;
 • rowerowej 50 km.

Długość każdej trasy liczona jest wzdłuż najkrótszych elementów liniowych (istniejące drogi, ścieżki, granice kultur itp.) naniesionych na mapie łączących poszczególne punkty kontrolne (zwane dalej PK).

ParkoweBnO – Rodzinne Gry Parkowe na Orientację - Trasa Pierwszy Krok
Piesza Łatwa przeznaczona dla rodzin z dziećmi i osób początkujących w Imprezach na Orientację, które chcą miło spędzić czas na leśnym spacerze. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest na drogach, ścieżkach i przecinkach leśnych lub w niedużej od nich odległości.
UWAGA!!! Trasa oparta na lampionach trójwymiarowych, typowych dla biegów na orientację!!! Brak punktów stowarzyszonych. Więcej informacji na www.parkoweBnO.pl.

TP 10 RODZINNA
Trasa Piesza Łatwa -  długość około 8-10 km, idealna dla  osób początkujących w Imprezach na Orientację, które nie czują się jeszcze na siłach poruszać się po rzeźbie terenu, a chciałyby miło spędzić czas w lesie np. na rodzinnej wycieczce z nutką rywalizacji. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest na drogach, ścieżkach i przecinkach leśnych lub w niedużej od nich odległości. Mogą pojawić się punkty stowarzyszone.

TP 20 TURYSTYCZNA
Trasa Piesza o Średnim Stopniu Trudności (ŚST) przeznaczona jest dla osób o niedużym doświadczeniu w Imprezach na Orientację oraz w pracy z mapą i kompasem. Wszystkie punkty kontrolne znajdują się w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających także poruszania się po rzeźbie terenu lub krótkiego marszu na azymut. Występują punkty stowarzyszone. Na trasie mogą występować punkty kontrolne nienaniesione na mapę, które należy odnaleźć wykonując zadania specjalne na trasie.

TP 30 ZAAWANSOWANA
Trasa Piesza Trudna przeznaczona dla osób zaawansowanych w orienteringu, które przynajmniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i dobrze orientują się w terenie. Trasa ma duże przewyższenia oraz najtrudniej dostępne punkty terenowe. Należy przygotować się na chaszczowanie, jarowanie, tereny podmokłe itp. Punkty kontrolne mogą być zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu, często występują punkty stowarzyszone. Na trasie mogą występować punkty kontrolne nienaniesione na mapę, które należy odnaleźć wykonując zadania specjalne.

TP 50 TRUDNA
Trasa Piesza Trudna i Długa przeznaczona dla osób zaawansowanych w orientacji sportowej, które przynajmniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i dobrze orientują się w terenie. Trasa jest najdłuższa i wymaga bardzo dobrej kondycji. Ma duże przewyższenia oraz najtrudniej dostępne punkty terenowe. Należy przygotować się na chaszczowanie, jarowanie, tereny podmokłe itp. Punkty kontrolne mogą być zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu, często występują punkty stowarzyszone. Na trasie mogą występować punkty kontrolne nienaniesione na mapę, które należy odnaleźć wykonując zadania specjalne.

TR 50 TRUDNA
Trasa Rowerowa Trudna oparta (w dużej części) o punkty kontrolne trasy TP 50. W związku z tym w wielu przypadkach nie uda się podjechać bezpośrednio pod punkty kontrolne i będzie potrzebne podejście do nich. 

CZAS NA TRASACH

 • na trasie ParkoweBnO - 2 godz. limitu podstawowego oraz 1 godz. tzw. limitu spóźnień;
 • na trasie pieszej 10 km - 4 godz. limitu podstawowego oraz 1 godz. tzw. limitu spóźnień;
 • na trasie pieszej 20 km - 6,5 godzin limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;
 • na trasie pieszej 30 km - 7,5 godziny limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;
 • na trasie pieszej 50 km - 12 godzin limitu podstawowego oraz 2 godziny tzw. limitu spóźnień;
 • na trasie rowerowej odpowiednio 7 i 2 godziny.

Dotarcie na metę w limicie spóźnień skutkuje karami punktowymi określonymi poniżej w zakładce PUNKTACJA.

LICZBA UCZESTNIKÓW
Na poszczególnych trasach dopuszcza się zespoły:

 • od 1 do 5 uczestników na trasie pieszej ParkoweBnO, TP10, 20 i 30 km;
 • od 1 do 3 uczestników na trasie pieszej 50 km;
 • od 1 do 3 uczestników na trasie rowerowej;

MINUTY STARTOWE
Na wszystkich trasach start odbywa się z interwałem czasowym zależnym od liczby startujących zespołów. Minuty startowe zespołów przydzielane będą w drodze losowania i ogłoszone w miejscu startu. W miarę możliwości w nocy z piątku na sobotę przed imprezą minuty startowe zostaną opublikowane na stronie internetowej Tułacza tak, aby każdy mógł przyjechać tuż przed swoim startem bez konieczności spędzania kilku godzin w bazie.

Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - zgłoszenia

Ostatnia zmiana: dnia .............. - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

ZGŁOSZENIA
Dokonujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego w menu opo lewej stronie (WYSLIJ ZGLOSZENIE).

UWAGA!!! Po wysłaniu formularza należy sprawdzić, czy drużyna jest na liście zgłoszeń oraz czy na podany w zgłoszeniu e-mail wpłynęło potwierdzenie zgłoszenia. Jeśli tego nie ma należy ponownie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Potwierdzeniem udziału jest wpłacenie wpisowego. Wniesienie opłaty po terminie podstawowym (patrz tabelka poniżej) jak i samo zgłoszenie (bez opłaty) nie gwarantuje kompletu świadczeń, w tym kolorowych map. 

Dla wszystkich zgłosoznych osób przygotowane zostaną wypełnione Karty Uczestnika. Po przybyciu do bazy, przed zgłoszeniem się do sekretariatu, należy odnaleźć swój numer startowy na wywieszonej liście uczestników i wpisać go na otrzymanej w sekretariacie Karcie Uczestnika poprawiając ewentualne błędy. Procedura ta usprawni organizację imprezy.

OPŁATA STARTOWA
W wysokości podanej w tabeli poniżej należy przelewem bankowym na konto: 

73 1140 2004 0000 3502 0435 4718
BP ALMANAK Wojciech Suchy,
ul. Przemyska 12a/1, 80-180 Gdańsk
z dopiskiem: "darowizna od 'imię nazwisko uczestnika', nr XXX"

gdzie XXX oznacza numer drużyny (patrz LISTA ZGŁOSZEŃ)

Prosimy nie dodawać żadnych innych danych w tytule przelewu. Numer drużyny jednoznacznie identyfikuj trasę. Możliwe jest również dokonanie wpłaty w bazie zawodów, jednakże będzie ona odpowiednio wyższa.

Wpłat za kilka osób można dokonywać jednym przelewem podając w tytule imię i nazwisko tylko jednej osoby z drużyny.

Potwierdzenie zaksięgowania wpłaty zostanie zaznaczone na stronie www Tułacza, na listach zgłoszeń w kolumnie "wpisowe" w postaci zapisu "jest". Każdy inny zapis wymaga wyjaśnień w sekretariacie za okazaniem dowodu wpłaty, który bezwzględnie należy wówczas okazać.

Prosimy nie dokonywać wpłat na 3 dni przed imprezą gdyż nie zostaną one zaksięgowane na naszym koncie i konieczne będzie dokonanie kolejnej opłaty w sekretariacie. W takim przypadku, po zaksięgowaniu przelewu, ewentualna nadpłata zostanie zwrócona na to samo konto.

Trasa płatne do 25.05.2020
(termin promocyjny)

płatne po 25.05.2020
do 15.06.2020
(termin podstawowy)

płatne po 15.06.2020
lub na starcie

piesza 10 25 zł/os. 30 zł/os. 40 zł/os.
piesza 20 35 zł/os. 45 zł/os. 60 zł/os.
piesza 30, 50 45 zł/os. 55 zł/os. 75 zł/os.
rowerowa 45 zł/os. 55 zł/os. 75 zł/os.

ZWOLNIENIA Z WPISOWEGO
W ramach akcji promujących Tułacza zwolnione z konieczności opłacania wpisowego są osoby które:

 • reprezentują Patrona lub Patrona Medialnego (max. 2 osoby);
 • reprezentują Sponsora (od 1 do n osób w zależności od wysokości wsparcia ze strony sponsora);
 • są lauretami konkursów ogłaszanych na stonie Tułacza (np. na projekt nadruku na koszulce);
 • aktywnie uczestniczą w przygotowaniach Rajdu zgodnie z zakładką WOLONTARIAT;
 • są opiekunami minimum 10-cio osobowej grupy szkolnej (bez osób objętych innymi rabatami);
 • umieściły na głównej stronie swojego serwisu internetowego baner promujący Tułacza i zobowiążą się utrzymać go tam przez okres jednego roku. Szczegóły w zakładce POMÓŻ PROMOWAĆ.

Powyższe nie dotyczy kosztów zakupu kolorowych map, koszulek i innych świadczeń dodatkowo płatnych.

Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - zgłoszenia

Ostatnia zmiana: dnia .............. - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

ZGŁOSZENIA
Dokonujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego.

UWAGA!!! Po wysłaniu formularza należy sprawdzić, czy drużyna jest na liście zgłoszeń oraz czy na podany w zgłoszeniu e-mail wpłynęło potwierdzenie zgłoszenia. Jeśli tego nie ma należy ponownie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Potwierdzeniem udziału jest wpłacenie wpisowego. Wniesienie opłaty po terminie podstawowym (patrz tabelka poniżej) jak i samo zgłoszenie (bez opłaty) nie gwarantuje kompletu świadczeń, w tym kolorowych map.

Dla wszystkich zgłosoznych osób przygotowane zostaną wypełnione Karty Uczestnika. Po przybyciu do bazy, przed zgłoszeniem się do sekretariatu, należy odnaleźć swój numer startowy na wywieszonej liście uczestników i wpisać go na otrzymanej w sekretariacie Karcie Uczestnika poprawiając ewentualne błędy. Procedura ta usprawni organizację imprezy.

WPISOWE
W wysokości podanej w tabeli poniżej należy przesłać przekazem pocztowym na adres z pkt. "ZGŁOSZENIA" lub przelewem bankowym na konto: 

73 1140 2004 0000 3502 0435 4718
BP ALMANAK Wojciech Suchy,
ul. Przemyska 12a/1, 80-180 Gdańsk
z dopiskiem: "darowizna od 'imię nazwisko uczestnika', drużyna nr ..."

Prosimy nie dodawać żadnych innych danych w tytule przelewu. Numer drużyny jednoznacznie identyfikuj trasę. Możliwe jest również dokonanie wpłaty w bazie zawodów, jednakże będzie ona odpowiednio wyższa.

Wpłat za kilka osób można dokonywać jednym przelewem podając w tytule imię i nazwisko tylko jednej osoby z drużyny.

Potwierdzenie zaksięgowania wpłaty zostanie zaznaczone na stronie www Tułacza, na listach uczestników w kolumnie "wpisowe" w postaci zapisu "jest". Każdy inny zapis wymagać będzie wyjaśnień w sekretariacie za okazaniem dowodu wpłaty, który bezwzględnie należy wówczas okazać.

Prosimy nie dokonywać wpłat na 3 dni przed imprezą gdyż nie zostaną one zaksięgowane na naszym koncie i konieczne będzie dokonanie  kolejnej opłaty w sekretariacie. W takim przypadku, po zaksięgowaniu przelewu, ewentualna nadpłata zostanie zwrócona na to samo konto.

Trasa płatne do 07.09.2020
(termin promo)

płatne po 07.09.2019
do 28.09.2020
(termin podstawowy)

płatne po 28.09.2020
lub na starcie

piesza 10 20 zł/os. 25 zł/os. 35 zł/os.
piesza 20 35 zł/os. 45 zł/os. 60 zł/os.
piesza 30, 50 45 zł/os. 55 zł/os. 75 zł/os.
rowerowa 45 zł/os. 55 zł/os. 75 zł/os.

ZWOLNIENIA Z WPISOWEGO

W ramach akcji promujących Tułacza zwolnione z konieczności opłacania wpisowego są osoby które:

 • reprezentują Patrona lub Patrona Medialnego (max. 2 osoby);
 • reprezentują Sponsora (od 1 do n osób w zależności od wysokości wsparcia ze strony sponsora);
 • są lauretami konkursów ogłaszanych na stonie Tułacza (np. na projekt nadruku na koszulce);
 • aktywnie uczestniczą w przygotowaniach Rajdu zgodnie z zakładką WOLONTARIAT;
 • są opiekunami minimum 10-cio osobowej grupy szkolnej (bez osób objętych innymi rabatami);
 • umieściły na głównej stronie swojego serwisu internetowego baner promujący Tułacza i zobowiążą się utrzymać go tam przez okres jednego roku. Szczegóły w zakładce POMÓŻ PROMOWAĆ.

Powyższe nie dotyczy kosztów zakupu kolorowych map, koszulek i innych świadczeń dodatkowo płatnych.

Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - miejsce startu

Ostatnia zmiana: dnia .......... - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

TERMIN I "BAZA"
Najbliższe wydarzenie z cyklu „Tułaczy" odbędzie się w nocy z 3/4 października 2020 roku, bez względu na warunki atmosferyczne. Terenem zmagań będzie malownicza gmina Kolbudy w powiecie gdańskim. Miejsce startu ("BAZA") zlokalizowane będzie przy Stadionie Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Kolbudach, przy ul. Polnej 55. Za przychylność i gościnę składamy gorące podziękowania panu wójtowi Andrzejowi Chruścickiemu.

Ze względów epidemicznych wydarzenie odbywać się będzie w przestrzeni otwartej, bez możliwości noclegu oraz bez zostawiania rzeczy w biurze. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w budynku socjalnym przy stadionie. Na terenie bazy zawodów obowiązuje konieczność noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego. Ponadto prosimy o niegromadzenie się w budynku bazy imprezy. Szczegóły w zakładce Regulamin Pandemiczny.

Na terenie bazy obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów.

KOMUNIKACJA

Miejsce startu, baza imprezy wraz z mapką dojazdową oraz rozkład jazdy autobusów i pociągów dostępne będą wkrótce w zakładce DOJAZD.

Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - informacje ogólne

Ostatnia zmiana: dnia .......... - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

CEL IMPREZY

 • praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem;
 • upowszechnienie kultury fizycznej i sportu;
 • propagowanie marszy i biegów na orientację jako dyscypliny sportu i doskonałej formy niekonwencjonalnego, aktywnego wypoczynku;
 • ukazanie uczestnikom piękna i walorów krajoznawczych województwa pomorskiego;
 • sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej.

ORGANIZATOR

 • Bractwo Przygody ALMANAK Stowarzyszenie Kultury Fizycznej.

PATRONAT

 • Portal Trojmiasto.pl
 • Radio Gdańsk

Trwają rozmowy o kolejne patronaty, zwłaszcza medialne - zapraszamy do składania ofert. 

SPONSORZY

Nawiążemy współpracę z firmami zainteresowanymi sponsoringiem - zapraszamy do składania ofert.

ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY
Kierownik Imprezy - Wojciech Suchy
Budowa Tras - Andrzej Potrykus, Dominika Welz, Robert Cherek
Sędzia Główny - Wojciech Suchy
Kierownik sekretariatu - Renata Opieka
Obsługa sekretariatu -  Dorota Kazimieruk, Dorota Marszal, Norbert Cherek & Co
Obsługa informatyczna - Mateusz Marszal
Obsługa fotograficzna - Patrycja Okła / Gienia Creative www.gieniamalenia.pl
oraz członkowie i sympatycy Bractwa Przygody ALMANAK.

Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - prorgram

Ostatnia zmiana: dnia ............ - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

10.04.2021 SOBOTA

6:00-18:00 przyjmowanie uczestników;
06:30 start interwałowy trasy TP 50 km;
08:30 10:00 (zmiana COVID-owa) start interwałowy trasy TP 30 km;
09:00 start interwałowy trasy TP 20 km;
09:30 start interwałowy trasy rowerowej 50 km;

10:00 szkolenie dla uczestników trasy ParkoweBnO i pieszej TP 10 km;
11:30 10:30 (zmiana COVID-owa) start interwałowy trasy ParkoweBnO i pieszej TP 10 km;
losowanie nagród i upominków trasy ParkoweBnO i pieszej TP 10 na mecie

21:00 planowane zakończenie wydarzenia - bez uroczystości wręczenia nagród.

Powyższy program może ulec zmianie w zależności od liczby uczestników - prosimy śledzić komunikaty przedstartowe.

Regulamin Rajdu Tułacz - prorgram

Ostatnia zmiana: 01.10.2020 - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

03.10.2020 SOBOTA

17:00-23:59 przyjmowanie uczestników w bazie imprezy (trasy piesze i rowerowa).
18:30 start interwałowy trasy TP 50 km.

19:00 start interwałowy trasy TP 30 km.
19:30 start interwałowy trasy TP 20 km.
20:45 start interwałowy trasy rowerowej 50 km.
21:30 start interwałowy trasy TP 10 km.

04.10.2020 NIEDZIELA 

09:00 planowane zakończenie wydarzenia - bez uroczystości wręczenia nagród.
10.00 opuszczenie bazy przez uczestników.

UWAGA!!!
Powyższy program może ulec zmianie w zależności od liczby uczestników - prosimy śledzić komunikaty przedstartowe.

 Regulamin Rajdu Tułacz -  klasyfikacja pucharowa

KLASYFIKACJA PUCHAROWA
Tułacze są klasyfikowane w następujących Pucharach ogólnopolskich i regionalnych:

ligaPRO logo
LIGA PRO - Piesze Rajdy na Orientację

Do klasyfikacji pucharowej zaliczana jest trasa piesza TP50 km we wszystkich trzech edycjach Tułaczy. Szczegóły klasyfikacji w regulaminie Ligii


orientliga logoORIENTLIGA - Pomorska Liga Imprez na Orientację

W tym pucharze prowadzona jest klasyfikacja w dwóch kategoriach:
"OL-25" - Tułacz Wiosenny, Wakacyjny i Jesienny - przyznawane są punkty za udział na trasie pieszej TP30 km (trasa wiodąca) i za udział na trasie TP20 km (trasa standard).
"OL-50" - Tułacz Wiosenny, Wakacyjny i Jesienny - przyznawane są punkty za udział na trasie pieszej TP50 km (trasa wiodąca). Szczegóły klasyfikacji w regulaminie Ligii.

 dinologo mPUCHAR DINO - Puchar Długodystansowych Imprez na Orientację Województwa Pomorskiego.

Klasyfikacja prowadzona jest we wszystkich trzech edycjach Tułaczy w dwóch kategoriach:
"BT" dla trasy pieszej TP30 km oraz TP50 km.
"T" dla trasy pieszej TP20 km.
Niestety Kapituła Pucharu DInO nie przyznała trasie TP50 rangi imprezy w kategorii "E" nad czym ubolewamy i prosimy uczestników o interwencje.

 PMnO logo200px przekreslonePMnO - Puchar Polski w Pieszych Maratonach na Orientację

Z powodu różnic w podejściu do klasyfikacji oraz ciągłych zmian regulaminu PMnO dążących do promowania czasu przejścia kosztem precyzji nawigacyjnej Tułacz nie jest w klasyfikacji PMnO i nie będzie już do niej aspirował.

Regulamin Rajdu Tułacz - świadczenia

Ostatnia zmiana: dnia ............. - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

ŚWIADCZENIA I NAGRODY

 • drożdżówka lub wafelek na starcie;
 • ciepły posiłek po zakończeniu Rajdu;
 • komplet kolorowych map dla każdego uczestnika;
 • okolicznościowy medal Tułacza;
 • odcisk pieczęci okolicznościowych; 
 • potwierdzenie punktów do Odznaki InO i OTP;
 • upominki losowane na zakończeniu Rajdu.

KOSZULKI
Istnieje możliwość zamówienia i zakupu specjalnych koszulek Rajdu. Szczegóły wkrotce.

Ania Rodak

Regulamin Rajdu Tułacz - zgłoszenia

Ostatnia zmiana: dnia ............. - kolor fioletowy

Kolorem czerwonym zaznaczono informacje szczególnie istotne.

ZGŁOSZENIA
Dokonujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego.

UWAGA!!! Po wysłaniu formularza należy sprawdzić, czy drużyna jest na liście zgłoszeń oraz czy na podany w zgłoszeniu e-mail wpłynęło potwierdzenie zgłoszenia. Jeśli tego nie ma należy ponownie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dla wszystkich zgłosoznych osób przygotowane zostaną wypełnione Karty Uczestnika. Po przybyciu do bazy, przed zgłoszeniem się do sekretariatu, należy odnaleźć swój numer startowy na wywieszonej liście uczestników i wpisać go na otrzymanej w sekretariacie Karcie Uczestnika poprawiając ewentualne błędy. Procedura ta usprawni organizację imprezy.

Ania Rodak

Koszulki

Razem ze zgłoszeniami przyjmujemy zamówienia na pamiątkowe koszulki Tułacza.

Tradycyjnie już będą to koszulki firmy JHK, wyjątkowo o gramaturze 150g/m2 krój męski (JHK TSRA 150) oraz 145g/m2 damski classic (JHK TSRLCMF). Koszulki najbliższej edycji Rajdu będą miały kolor MORSKI (AQUA wg. katalogu JHK). Poniżej prezentujemy orientacyjny wygląd koszulek (kolory na zdjęciu mogą różnić się od rzeczywistych):

koszulki JT2020

Koszt koszulki to 30 zł. Koszt koszulki w bazie (do wyczerpania zapasów): 35 zł.

Z uwagi na długi cykl produkcyjny koszulek ich dostępność gwarantujemy przy złożeniu i opłaceniu zamówienia do 05.04.2021 (koszulki nieopłacone nie zostaną wykonane). Po tym terminie ich otrzymanie możliwe będzie jedynie w bazie w cenie 35 zł i zależne będzie od posiadanych zapasów (nie ma gwarancji, że takie będą w pełnej rozmiarówce).

Z przodu koszulek nadrukowane zostanie logo imprezy, zaś tył będzie przedstawiał logo Bractwa Przygody Almanak.

Nadruk przodu koszulki (kliknij, aby powiększyć)
koszulka JT2020 przod

Nadruk tyłu koszulki - małe logo Almanak pod karkiem (kliknij, aby powiększyć):
koszulka JT2020 tyl

Osoby zainteresowane zakupem prosimy o zaznaczenie tego w formularzu zgłoszeniowym wraz z podaniem kroju oraz rozmiaru zamawianej koszulki.

Tabela rozmiarów

Rozmiary męskie:

rozmiar S M L XL
długość 70 72 74 76
szerokość 51 53 56 58

Rozmiary damskie:

rozmiar S M L XL
długość 60 62 64 66
szerokość 42 44 46 48

Koszulki

Znamy już wygląd tegorocznego nadruku na koszulce rajdowej. Szczegóły poniżej. Dla tych, którzy jeszcze nie dokonali zamówienia możliwy będzie zakup koszulek w bazie Rajdu - do wyczerpania zapasów (niewielkie ilości).

Przygotowaliśmy dla Was koszulki PREMIUM firmy JHK o gramaturze 190g/m2 krój męski (JHK TSRA 190) oraz 145g/m2 krój damski (JHK TSRLCMF). Koszulki najbliższej edycji Rajdu mają kolor BRĄZOWY (CHOCOLATE wg. katalogu JHK).. Poniżej prezentujemy orientacyjny wygląd koszulek (kolory na zdjęciu mogą różnić się od rzeczywistych):

koszulki JT2020

Koszt koszulki w bazie (do wyczerpania zapasów) to 35 zł.

Z przodu koszulek nadrukowane zostanie logo imprezy, zaś tył będzie przedstawiał logo Bractwa Przygody Almanak.

Nadruk przodu koszulki (kliknij, aby powiększyć)
koszulka JT2020 przod

Nadruk tyłu koszulki - małe logo Almanak pod karkiem (kliknij, aby powiększyć):
koszulka JT2020 tyl

 

Tabela rozmiarów

Rozmiary męskie:

rozmiar S M L XL
długość 70 72 74 76
szerokość 51 53,5 56 58

Rozmiary damskie:

rozmiar S M L XL
długość 60 62 64 66
szerokość 42 44 46 48

Poniżej prezentujemy wybrane opinie uczestników na temat Tułaczy.
Zachęcamy do przesyłania nam Waszych spostrzeżeń.

Organizatorzy


Wiosenny Tułacz 2021 - Wejherowo

Cieszę się, że po prawie 2 latach udało się wrócić w teren i przypomnieć sobie kilka zasad pracy z mapą i nawigacją.

Piotr Warmbier TR, 19.04.2021


Dziękuję za super trasę. Była lepsza niż piesza. A do tego iście letnia pogoda.

Remigiusz Rogalewski TR, 19.04.2021


Dziękujemy za przygotowanie tej trasy. Było naprawdę super - poziom  trudności idealnie dobrany.

Karol Rekowski TP50, 18.04.2021


Dziękuję za zorganizowane treningu. Według nas formuła w tych "okolicznościach przyrody" sprawdziła się.

Ryszard Borko TP30, 18.04.2021


Super dziękuje ekstra trasa !!!!

Rafał Czyż TP20, 18.04.2021


Trasa rowerowa bardzo ciekawa. Organizacja i możliwość udziału w formie samodzielnego treningu też super - dzięki temu wykorzystaliśmy piękną pogodę w niedzielę. Cieszę się bardzo że udało się zorganizować rajd pomimo niesprzyjających okoliczności.

Mikołaj Babiański TR, 15.04.2021


Dziękuje za zorganizowanie "treningu", punkty jak zwykle świetnie postawione.

Marek Malinowski TP50, 13.04.2021


Dziękujemy za naprawdę piękną trasę! Widoki fantastyczne :).

Natalia Kędzierska TP20, 12.04.2021


Dziękujemy za kawał dobrego spaceru :).

Ania i Ziemek TP30, 11.04.2021


Pomimo niepełnej oprawy świetnie się bawiłem i z przyjemnością (często również trudem) odszukiwałem kolejne punkty ;). Dzięki, że w tych trudnych czasach nadal podejmujecie takie inicjatywy!

Wojciech Kordus TP20, 11.04.2021


Dziękujmy za super imprezę !!!

Mirka Kreft, Tomasz Kreft, Monika Machola TP20, 10.04.2021


 Wakacyjny Tułacz 2020 - Krępkowice

Fajna trasa, skrojona czasowo na mnie z możliwością podbiegania. Nie taki ten Tułacz straszny, a może ja coraz lepszy. ;-)

Krzysztof Manthey, 24.06.2020


Bardzo dziękujemy za możliwość udziału. jak zwykle impreza na wysokim poziomie, trasa przepiękna i wiele pozytywnych emocji. Pozdrawiamy serdecznie całą "Tułaczową" ekipę.

Daniel Hadam, 23.06.2020


Dzięki za fajną imprezę :)

Barbara Szmyt, 23.06.2020


Wiosenny Tułacz 2018 - Gotelp

Bardzo dziękuję za bardzo udaną imprezę w ciekawym miejscu, do tego dopisała pogoda, no tyle szczęścia - zabawa była przednia :-)

Arek Smarż, 11.04.2018


Było świetnie! Dziękuję bardzo.

Przemysław Wieczorek, 10.04.2018


Dzięki za bardzo fajny rajd, pogoda i widoki były fantastyczne :)

Rafał Sawaniewski, 10.04.2018


Było świetnie: i okolica, i konstrukcja mapy (TP30) - zwłaszcza zabawa z dopasowywaniem skrawków mapy (żałuję, że nie zdążyłem dotrzeć do wszystkich).

Dominik Roth, 10.04.2018


Poziom trudności i formuła z punktami zadaniowymi bardzo mi się podobała :-)

Michał Grochowski, 09.04.2018


Dzięki za fajną imprezę na orientację.

Witold Ciesielski, 09.04.2018018


Dziękujemy bardzo za imprezę i życzymy dalszych sukcesów.

Łukasz Kuszner, 08.04.2018


Jesienny Tułacz 2017 - Egiertowo

Super organizacja, fajne nagrody, świetna impreza. Pozdrawiam i pewnie do zobaczenia, bo bardzo nam (mi i żonie) się podobało, mimo wymagającej pogody.

Piotr Budnarowski, 10.10.2017


Trasa była fajna, można się było świetnie pobawić. Polecam wszystkim smakoszom nawigacji, którzy nie boją się trudnych wyzwań, właśnie trasę TP 30 na Tułaczu.

Krzysztof Nowak, 10.10.2017


Jesienny Tułacz 2016 - Szemud

Impreza jak zwykle bardzo sprawnie zorganizowana. Wielką zaletą w porównaniu z marszami innych organizatorów były względnie na bieżąco wywieszane wyniki wraz z popełnionymi przez poszczególne drużyny błędami. Sprawdzenie tego ułatwiły też wywieszone w bazie (i szybko umieszczone na stronie Almanaka) wzorcówki.

Piotr Kaschuba, Blog Leśne Drogi, 09.10.2016


Jesienny Tułacz 2013 - Luzino

Dziękuję za kolejną udaną imprezę. Byliśmy na trasie TP25, drużyna nr 136.

Podczas tego Tułacza największym zaskoczeniem była dla nas... pogoda. W poprzednich edycjach zawsze dopisywały różne atrakcje pogodowe: śnieg w kwietniu, upały w czerwcu, błoto w październiku… A tutaj nic: bardzo ciepła noc, trasa sucha i nawet ścieżki w lesie zgadzały się z mapą – aż zaczęliśmy się zastanawiać, gdzie tu jest haczyk. Znaleźliśmy ten haczyk na ostatnim punkcie, na którym byliśmy zmęczeni, nie mieliśmy koncepcji skąd się namierzyć i finalnie złapaliśmy tam stowarzysza, tracąc szansę na czyste przejście.

Ale poza tym punkty stały tam, gdzie trzeba i były dość łatwo namierzalne. Gratulacje dla budowniczego za bardzo fajnie umieszonego PK8 oraz ciekawego PS do niego.

Stasiu Matczak, drużyna Niezagubialnych, 15.10.2013


Wiosenny Tułacz 2013 - Tuchomie

Dziekuję za imprezę, sterałem się jak nigdy - aż oczy mam przekrwione z wysiłku.

A kiedyś przebiegłem i przeszedłem TP50 na harpaganie więc raczej początkujący nie jestem. Napieraliśmy na maksimum naszych możliwości - zespół 510

Artur Angielski


Wakacyjny Tułacz 2012 - Rumia

Chciałam podziękować za to, że jest taka Organizacja. Słyszeć, słyszałam o tego typu formach spędzania wolnego czasu, ale nigdy bliżej się nie interesowałam, aż do tego roku. Z wyników mało co jeszcze rozumiem i muszę lepiej nauczyć się czytać mapy - co mam nadzieje przyjdzie z czasem. Podobało się i to bardzo! Najważniejsze, że ukończyłyśmy i trafiłyśmy.

Agnieszka Martynowska


Przede wszystkim chciałbym podziękować za udaną imprezę. Drugi Tułacz, w którym brałem udział i ciągle jestem pod wrażeniem organizacji. Do tego fajna trasa, niezła okolica i właściwie nie ma czego chcieć więcej. Jeszcze raz dziękuję za możliwość miłego spędzenia czasu.

Jakub Sienkiewicz


Świetna impreza na niesamowitym terenie. Moja ulubiona impreza mnie nie zawiodła, pot, brak wody, wspinaczka na szczyty... kosmos. […] Ale było super... Świetna trasa (TP 50) ułożona jak trzeba, w niektórych miejscach dość trudna nawigacyjnie. Stowarzyszy za dużo nie widziałem (w porównaniu do ubiegłorocznego wakacyjnego), ale tam gdzie trzeba (podchwytliwe miejsca) to były. Błędów było gdzie porobić. Szczególne podziękowania za ostatnie 3 punkty: 18, 19, 20 - były bardzo odprężające i rozlużniające. Wakacyjny Tułacz uważam za wszech miar udany ze względu na organizację i ułożenie trasy i na swój życiowy wyniki. Gratulacje dla orgów i budowniczego trasy.

Tomek


Bardzo fajna trasa. […] Bardzo fajne było to, że na mecie wisiały wzorcówki - można było od razu zobaczyć swoje błędy - i tradycyjnie już tułacz ma najfajniejszy system prezentowania wyników. […] Dziękujemy serdecznie organizatorom, ukłony dla budowniczego 30-tki (chociaż momentami na trasie nie wyrażaliśmy się o nim najlepiej) - i do zobaczenia na jesień!

Magda i Stasiu czyli drużyna nr 301


Trasa 50 tka. Podobał mi się pomysł z rowem (wykopem pod gazociąg) w okolicach Zbychowa. Szkoda, że mocniej nie padało, byłaby prawdziwa fosa. Dziękuję za sympatyczną imprezę i zakończenie w iście familijnym klimacie.

Gość


Drugi Tułacz i życiowy sukces ... no a oprócz tego wzorowa organizacja, sympatyczni ludzie i piękne okoliczności przyrody ... nic dodać nic ująć tylko czekać do jesieni. Wielkie podziękowania dla organizatorów.

SBKW


Gratuluję całemu zespołowi organizatorów, już kolejny raz moja ulubiona impreza mnie nie zawiodła, oby tak dalej!

Cffok


Serdeczne podziękowania za świetną imprezę; a w szczególności wyrazy uznania i podziękowania dla Budowniczego Tras za naprawdę duży wysiłek włożony w przygotowanie ambitnych i ciekawych tras/punktów.

Piotr Morawski


Wiosenny Tułacz 2012 - Gołubie

Dziękuję organizatorom za wspaniałą imprezę. Bardzo fajna trasa (TP50) Rewelacyjny teren i stosunkowo mało asfaltowania i wsi. Dawno tak dobrego Tułacza nie było. Świetna impreza!

Cu


Chyba najlepsza edycja tułacza, w której przyszło mi się zmagać. Wielkie dzięki dla organizatorów, było świetnie (mimo, że wymarzłem konkretnie i jeszcze wczoraj było mi zimno).

czajek


Nie mam porównania do innych rajdów, ale nie wyobrażam sobie lepszej organizacji przy takiej ilości uczestników. Trasy się kilkukrotnie przeplatały, PK jednych tras były towarzyszami albo mylnymi innych ... Trasa bardzo mi się podobała, dużo lasu, mało asfaltu, szukanie sprytnie schowanych punktów samemu po lesie hmmm... niezapomniane przeżycie Ogólnie - absolutnie żadnych negatywów, same plusy, ten pierwszy raz pewnie zapamięta się na całe życie I za to wielkie dzięki organizatorom. Do zobaczenia w czerwcu!

Ostatni


Największy plus imprezy - trasa. Dużo lasu, piękne jeziora, brak asfaltu, punkty w ciekawych miejscach, miła odmiana ze zdjęciem lotniczym, no i wszystkie punkty miały lampiony. Mapa dobrej jakości i całkiem zgodna z rzeczywistością, co nie zawsze się zdarza...

Organizacja - bardzo dobra. Trochę razi mnie dość skomplikowana 'procedura startowa' ... Za to w zamian była ogrooomna drożdżówa, która znacząco poprawiła nam humory przed startem. […]

Najlepsza ze wszystkich InO forma prezentowania wyników - od razu widać, za co ma się punkty karne.

Dziękuję organizatorom, bardzo fajna impreza, do zobaczenia na Wakacyjnym!

Na Szago team


Ode mnie i mojego zespołu wielka (jak drożdżówka) 5+ dla BRACTWA PRZYGODY, bo przygoda była naprawdę świetna i na pewno niezapomniana.

Adam


Nie pierwsza InO, pierwszy Tułacz i na pewno nie ostatni... było super, wielkie podziękowania dla organizatorów.

KW


Chciałbym serdecznie podziękować za udaną i świetnie zorganizowaną (jak i na poprzednich edycjach) imprezę. Wraz z kompanami bawiliśmy się przednio, a o to tak naprawdę chodzi w tej imprezie, co potwierdza losowanie nagród a nie przyznawanie najlepszych. Chciałbym by podziękować również wszystkim, którzy pomagali organizować WT.

B.O.


Dziękuję za fajną imprezę i niepowtarzalne wrażenia. Śniegu będę miał dosyć do następnej zimy ;) (sprawdziło się - prawie - powiedzenie, że Kwiecień plecień bo przeplata ...........).

Jakub Sienkiewicz


Jesienny Tułacz 2011 - Wejherowo

Byłem na trasie TP30. Do trasy nie mam żadnych zastrzeżeń. Wymagająca, ale też dająca szansę na zerowe przejście. Nie wiem czy to termin zawodów czy też kwestia terenu, ale jeszcze nigdy nie spotkałem tylu zwierząt w lesie - rewelacja. Organizatorzy jak zawsze byli bardzo mili i pomocni. Dziękuje zarówno organizatorom jak i rywalom za miłą atmosferę i do zobaczenia na wiosnę.

Sachmiel


Gratulacje i dzięki za świetną imprezę. Okolice piękne, pogoda zamówiona, trasa... uuu chyba nigdy nie pokonywałem ciekawszej i trudniejszej. […] przygody były , pretensji żadnych nie mam. Gratuluję za świetne zawody w przepięknej Puszczy Darżlubskiej. Doceniając wkład pracy w przygotowanie jesiennego tułacza serdeczne dzięki za wspaniałą imprezę!!

Tomson


Impreza jak zwykle super. Teren był hardkorowy (zarówno rzeźba, jak i (nie)drożnia).

Tomasz Szot


Do trasy nie mam żadnych zastrzeżeń, była ciekawa, z wieloma wariantami przejścia (z których większość była fikcyjna - ale to nie wina budowniczego). Naprawdę kawałek solidnej InO-wskiej roboty.

Tomasz Jankowski


Strona orgaznizacyjna (informacje, zapisy, rejestracje, listy, sposób prezentacji wyników zawierający wszystkie czasy i pomyłki) jest (w porównaniu z innymi imprezami na tę skalę) wręcz znakomity.

Rafał


Trasa mi się bardzo podobała i chyba był to nawigacyjnie najtrudniejszy Tułacz w jakim uczestniczyłem. Tak trzymać!

Hipul


Dzięki za świetną imprezę i do zobaczenia wiosną.

Radek Rosiński


Trasa REWELACYJNA! No było prześlicznie. Jedna z ładniejszych tras, na jakich byłem, wielkie gratulacje dla budowniczego. Dla takich tras człowiek pada na pysk.

Michał Mizera


Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za imprezę, która na stałe wpisuje się do mojego kalendarza. Zawsze podziwiałem ludzi, którym chce się takie zawody organizować … Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia wiosną.

czajek


Dziękuję za super imprezę i do zobaczenia na wiosnę.

uki


Wakacyjny Tułacz 2011 - Misatko

Gratuluję imprezy w Miastku, świetna, pogoda dopisała, trasa (50km) ułożona moim zdaniem w sposób bardzo urozmaicony, o różnym stopniu trudności. Ilość pkt stowarzyszonych była imponująca ... ale myślę, że w dziennej imprezie o to chodzi. Okolice Miastka cudne. Proponuję w przyszłości spróbować zrobić Tułacza na płd.-zachód od Miastka - tereny od Białego Boru do jez. Bobięcińskiego i dalej na północ. Pozdrawiam i do zobaczenia na tułaczach.

Tomasz Wiktorzak, Słupsk, 28.06.2011


Brawo i jeszcze raz brawo. Kto nie był niech żałuje. Na trasie 50 km było kilkanaście zespołów, ale nie wiem czy ktokolwiek mógł narzekać. Trasa rewelacja, od łatwiutkich PK do niezłego główkowania.

Organizatorzy zaszaleli ze stowarzyszami, na jednym było ich chyba 5! Ale co tam na dziennej imprezie trzeba trochę pomyśleć i o to chodzi. Pogoda dopisała, lało sporadycznie. 
Byłem z kolegą z zespołu blisko zrobienia 100% ale między 15 a 16 wpadliśmy w gęstwinę leśną ... i wyszliśmy w wiosce Okunino, co nas kosztowało pewno z godzinę potrzebną do zrobienia 20 PK w czasie limitu spóżnień. Ale co tam i tak jest super.

Duże pochwały dla organizotorów za przygotowanie trasy 50 km.

tomso, 28.06.2011


Nie wiem, jak inne trasy, ale TP 25 świetnie przygotowana, w ciekawym nietrudnym terenie. Gratulacje.

Adam Rydzyński, Klonowo Górne, 27.06.2011

Wakacyjny Tułacz 2012 (Miastko) w Radio Koszalin

 

 

{mp3}koszalin{/mp3}

Dziękujemy za wypelnienie formularza!

 

Wpłaty wpisowego prosimy dokonać na konto:

 

73 1140 2004 0000 3502 0435 4718


BRE Bank/mBank

BP ALMANAK Wojciech Suchy,
ul. Przemyska 12a/1, 80-180 Gdańsk

 

z dopiskiem: "darowizna od 'imię nazwisko uczestnika', drużyna nr ..."


Prosimy nie dodawać żadnych innych danych w tytule przelewu. Numer drużyny jednoznacznie identyfikuje trasę.


Możliwe jest również dokonanie wpłaty w bazie zawodów, jednakże będzie ono wyższe odpowiednio o 5 zł (trasa pieszo TPK) oraz o 15 zł (pozostałe trasy) od każdego uczestnika. "

Nowy numer konta

 

Wpłaty wpisowego prosimy dokonać na konto:

 

06 1140 2004 0000 3602 3314 1013


BRE Bank/mBank

BP ALMANAK Mateusz Marszal,
ul. Emilii Plater 4/6 m.3, 80-522 Gdańsk

 

z dopiskiem: "darowizna od 'imię nazwisko uczestnika', drużyna nr ..."


Prosimy nie dodawać żadnych innych danych w tytule przelewu. Numer drużyny jednoznacznie identyfikuje trasę. Możliwe jest również dokonanie wpłaty w bazie zawodów, jednakże będzie ono wyższe o 15 zł.

1. Ukrywanie fragmentu treści artykułu przed wszystkimi, włącznie z administratorami zalogowanymi na stronę (czyli przed Tobą i mną, gdy zalogujemy się przez link, któty Ci już podsyłełem do list  http://tulacz.almanak.pl/index.php?option=com_user&view=login )

Sposób użycia: {hide} treść którą chcesz ukryć {/hide} 

Stosujemy więc znaczniki {hide}{/hide}, tak jak znacznik html, pamietając jednak, że używamy klamry a nie ostrych nawiasów.

2. Ukrywa fragmant treści przed wszytskimi poza administratowami. Po zalogowaniu na stronie, administratorzy będą widzieć ukrytą treść w kolorze czerwonym kursywą.

Sposób użycia:

Pomóż promować!

Powstały banery promujące Tułacze. Jeżeli chcesz je umieścić na swojej stronie wpisz jeden z poniższych kodów: 

Tulacz by ALMANAK

Tulacz by ALMANAK

szerokość i wysokość obrazków możesz zmieniać modyfikując parametry "width" i "height".

Za umieszczenie banera wpisowe dla 1 uczestnika gratis!
(nie dotyczy kolorowych map, koszulek i innych dodatkowych świadczeń)

Baner musi zostać umieszczony na głównej stronie serwisu i być podlinkowany do głównej strony Tułacza!!!

Gratisowe wpisowe można uzyskać tylko 1 raz w ciągu roku kalendarzowego (na jednego z Tułaczy) pod warunkiem zobowiązania się do pozostawienia banera na głównej stronie swojego serwisu przez okres co najmniej jednego roku.

W indywidualnych przypadkach możliwe są odstępstwa od powyższych zasad. Przypadki takie będą rozpatrywane po skontaktowaniu się z kierownikiem imprezy.

Wolontariat

wolontariusz_roku_2009

Jeśli interesujesz się turystyką aktywną. Jeśli pasjonują Cię nasze Rajdy ale nie czujesz się na siłach wystartować lub po prostu szukasz innej formy samorealizacji i masz zapał do ciekawej pracy. Jeśli chcesz współtworzyć Tułacza - zapraszamy!

Wystarczy, że staniesz się jednym z naszych wolontariuszy i pomożesz nam podczas przygotowań do imprezy i/lub w trakcie jej trwania.

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu organizacyjnego i zająć się:

 • budową trasy;
 • współpracą z lokalnymi samorządami;
 • współpracą z mediami na terenie całej Polski;
 • rozprowadzaniem plakatów i ulotek (uczelnie, szkoły, sklepy itp.) na terenie całej Polski;
 • pozostałą promocją imprezy na terenie całej Polski;
 • poszukiwaniem sponsorów na terenie całej Polski;
 • obsługą sekretariatu;
 • wydawaniem świadczeń;
 • obsługą fotograficzną;
 • sędziowaniem;
 • obliczaniem wyników;
 • obsługą medyczną;
 • prowadzeniem strony Tułacza;
 • innymi rzeczami organizacyjnymi

 skontaktuj się z kierownikiem: tel. 502-76-55-36, almanak[at]almanak.pl

ZAPEWNIAMY:
- bezpłatny start w naszych imprezach dla osób nie biorących udziału w ich przeprowadzaniu;
- porozumienie wolontariackie i współpracę przy zróżnicowanych zadaniach;
- zakwaterowanie w warunkach turystycznych wraz z innymi wolontariuszami;
- wyżywienie w trakcie całej imprezy;
- zwrot kosztów dojazdu na imprezę;
- tułaczową koszulkę z nadrukiem;
- ubezpieczenie NNW na czas imprezy;
- referencje oraz zaświadczenie o współpracy i podziękowania;
- możliwość zdobycia nowych doświadczeń, umiejętności i nawiązania ciekawych kontaktów;
- pracę w młodym, ambitnym zespole;
- jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną atmosferę ;);

DODATKOWE INFORMACJE I KONTAKT:
Wojciech Suchy
tel. 502-76-55-36
almanak[at]almanak.pl
(znaki „[at]” zastąpić należy znakiem “@”)

wolontariusz_dlon

 • ee

 • ee

 • ee

 

{googleMaps lat=54.405893 long=18.636761 zoom=12 width=480 height=480 
kml=http://tulacz.almanak.pl/maps/aleja.kml control=GOverviewMapControl|GMapTypeControl}

{phocamaps view=map|id=1}